Editörler : F16 Gökçen
«67891011121314151617»

şüttü
Aday Memur
15 Ekim 2012 09:54

merhabalar arkadaşlar doktorum ilk başlarda şant tan bahsetdi fakat önermiyordu çünkü geçici bir çözüm olarak düşünüyordu tam anlamıyla anlayabilmek adına bayramdan sonra gittiğimde soracağım. çünkü doktorum bana göre ankara nın eniyi nöroloji uzmanlarından biri ona gerçekten çok güveniyorum.

birde burada arkadaşlar defalarca lp yapıldığından bahsediyorlar gerçi zaman zaman rahatlatmak adına olduğunu okudum buradan ,ben uzun zamandır sizleri takip ettiğim için doktoruma gittiğimde bu konuyu sormuştum hatta bir keresinde ağrılardan duramıyordum banada lp yapın demiştim doktorumda bana ıp yapmanın kan almak gibi olduğunu ve en fazla bir iki gün içersinde tekrar eski haline dönüşeceğimi söylemişti yani geçici bir çözüm demişti bu yüzdende bana toplamda 1 kere yapıldı sizlerin bu konudaki bilgileriniz neler?

kekikkokusu
Memur
16 Ekim 2012 16:41

merhaba mersinli dün kontrolün vardı ne oldu ne dedi doktorun?ben de öğretmenim bana da nöbet var son saatlerde oldukca zorlanıyorum.

şüttü tıpkı sende oldugu gibi bana da bır kere lp yapıldı ondan sonra hep ilaç kullandım.ama bunun kalıcı bır caresı olması lazım yoksa bu ılaclarla nereye kadar?ben ce bu şant meselesını ıyıce arastıralım sorup sorusturalım..

İnşallah bir an önce ilaçlardan ve bu rahatsızlıktan kurtulmak duasıyla...

şüttü
Aday Memur
17 Ekim 2012 13:11

bencede şant meselesini araştıralım kekik kokusu, çünkü dayanacak halim kalmadı yaklaşık 4-5 gündür ağrılardan duramıyorum ne ağrı kesici fayda ediyor nede kendi ilaçlarımın faydası var bu durumda çalışmak çok zor ama maalesef çalışmak zorundayız.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

mersinli36
Aday Memur
17 Ekim 2012 23:03

dün kontrolüm vardı tekrar lb yapıldı basıncım 31 e düşmüş ilaçlara devam uzun süredir baş ağrısı olmuyordu 3 günden beri başım çok ağrıyor dayanamıyorum:((((( dr sabret diyor iyileşme var diyor ama bilmiyorum kendimi kapana sıkışştırılmış gibi hissediyorum

kekikkokusu
Memur
19 Ekim 2012 09:54

şüttü,mersinli geçmiş olsun kızlar.inşallah birgün bu hastalıktan kurtulacaz ve guzel gunler gorecez

meltemzeynep
Aday Memur
22 Ekim 2012 14:50

arkadaşlar merhaba ben uzun zamandır buraya bakmıyorum kimse girmiyor sanıyordum bana lütfen bir yol gösterin hikayemi anlatayım sizlere........

Ben bir gün çift görme problemi yüzünden doktora gittim ama sadece gözlük almak için yani neyse doktor da benden görme alanı testi istedi neyse geldim falan baktı baktı asistanlara da gösterdi çok kötü falan dediler neyse başladılar sorular sormaya diazomid verdiler kalinor sonra 1 hata sonra tekrar gittim beni nörolojiye yönlendirdiler nörolojideki doktorda beni hastaneye yatırdı ıp yaptılar arkadaşlar bu ıpden sonra sizde de oldu mu bilmem ama başağrısından ölüyordum kafamı kaldırınca ağrıdı başım neyse orda başka bir prof hoca geldi o da çok kızdı neden yaptınız ıp göz dibinde ödem yoksa psödötümör celebri olamaz bir hasta dedi neyse hastaneden çıktım aklımda hep bir şüphe falan gene başka bir doktora gittim bu arada ben bursada yaşıyorum Prof.Dr. Bülent Yazıcı'ya gittim göz doktoru çok baktı inceledi falan bana dediki bence yok dedi ilk gittim doktorda göz doktoru da teşhisi koyan yani o da Prof. ben hangisine inanacağımı şaşırdım ama Bülent Hoca çok kesin konuştu ve yok dedi bence ilaçları bırak ve kullanma dedi göz dibinde ödem yoksa asla ve asla bu rahatsızlık olmazmış peki görme alanı sonuçlarım neden kötü çıkyor dediğimde de göz numaran bozuk olduğu için kötü çıkyor diyor neyse bu arada bana kilo ver demişlerdi 64'ten 57'ye düştüm neyse sağlıklı yaşam olur :) arkadaşlar teşhisi kim koydu sizlere göz mü nöroloji ne yapsam sizlerede yanlış teşhis koyuldu mu

meltemzeynep
Aday Memur
22 Ekim 2012 14:53

bu arada ben evliyim ve 2 yaşında bir kızımda var şöyle diyorlar doğumda da olabilir dedi o zaman noroloji doktoru basınç artışı olabilir dediler çok garip bu arada herşeyden önce başağrılarım var majezik içiyorum sürekli

mersinli36
Aday Memur
22 Ekim 2012 18:43

geçmiş olsun arkadaşım benim tanımda birazzor kondu göz dipinde papil olasına rağmen senin gibi bende bir çok dr gittim en sonunda hacettepe nöroloji hacası Tülay hanım koydu bu hastalığı araştırıken göz dibinde ödem olmadan da olabileceğini okudum ama sen yinede bence başka bir nörooftalmoloji uzmanına git( nöroloji uzmanının göz üzerindeki uzmanlığı ) inşallah yoktur başın migrenden dolayı ağrıyordur :)) saygılar

mersinli36
Aday Memur
25 Ekim 2012 21:46

herkese iyi bayramlar

kekikkokusu
Memur
26 Ekim 2012 17:55

:) herkese iyi bayramlar

daisy78KA
Aday Memur
30 Ekim 2012 17:30

bu rahatsızlığı yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Benim de gün içinde ara ara bazen de hiç olmuyor gözlerim dönüyor gibi ani kafa hareketi bile yapmasam gözlerimin döndüğünü başım dönüyor diye tepki veriyorum ama aslında gözlerimin döndüğünü hissediyorum. Başağrım yok. doktora da gidemedim. Yaklaşık 2 aydır var bu durumum. Bilgisi olan var mı acaba neden olabilir.

kekikkokusu
Memur
07 Ocak 2013 15:46

merhaba arkadaşlar nasılsınız uzun bır suredır sesınız cıkmıyor nerelerdesiniz?ben 2 gun once 1 yıldır kullandıgım ılacı bıraktım hayırlısı artık.sızın son durumlarınız neler?kendınıze cook ıyı bakın.

kekikkokusu
Memur
07 Ocak 2013 15:48

merhaba arkadaslar nasılsınız?nerelerdesınız uzun suredır sesınız cıkmıyor:)ben bır yıldır kullandıgım ılacı ıkı gun once bıraktım ınsallah tekrar baslamam.sızler nasılsınız son durumlarınız neler?yazarsanız sevınırım.kendınıze ıyı bakın gorusmek uzere.

çığlık19
Aday Memur
07 Ocak 2013 23:50

İYİ AKŞAMLAR

çığlık19
Aday Memur
08 Ocak 2013 01:10

Ben bu hastalığı yenen birisi olarak yazıyorum.Tam 7 yedi yıl mücadele verdim.Allahın izniyle yendim bu illeti.Darısı sizlerin başına İki yıldır takipçisiyim bu sayfanın.Sizlerin yaşadıklarından daha fazlasını yaşadım .Ama ümüdimi hiç kaybetmedim. Sizlere umut olsun diye yazıyorum.İLk teşhis bursa uludağ üniversitesinde kondu.şanssızlığım göz doktoru bülent hoca ile nöroloji doktoru ibrahim hocanın arasında kalmam oldu.15 gün yattım fakültede.Çektiğim baş ağrılarını anlarsınız sanırım.Defalarca bos ölçümü yapıldı.Beyin cerrahi ısrarla kafama şant takmak isteyince imza atıp çıktım hastaneden.Bülent hocanın bu hastalıkta uzman olduğunu öğrendim.Ve kontrollerim göz bölümünde başladı.Buarada evli 2çocuk annesiyim.Ailecek çok zor günler yaşadım.Haftada 2gün kontrole gidiyordum .3 hafta sonra görmem bi sabah uyandığımda büyük oranda azalmıştı.hemen doktora baş vurdum acil sol göze optik sinir dekomprasyonu diye bir amaliyat önerdi bülent hoca.acil diyor ama yer yok diyor anlatırken içim acıyor inanın birtarafta gözünüz diğer tarafda maddiyat 7yıl önce 1milyarı sekretere yatırınca olmayan oda özel olarak açıldı ogünün ertesi amaliyat oldum 3 saat civarı sürmüş 18 saat sonra açtılar gözümü ertesi gün çıktım hastaneden diazomit başladılar 1yıl güzelgeçti 2,yıl diğer gözümde çıktı sorun bülent hoca amaliyat dedi.osıra ankaraya taşınmak üzereydim amaliyat olmadım Ankara hastanesinde teksin eryılmaz diye bir hocaya gittim.tabi hocalar sağ olsun özel muayene ücreti ödeyince pek güzel ilgileniyorlar.Neyazıkki ülkemin acı halleri.bozuk dedikleri ölçüm makinaları hoca gönderince çalışıyo,ordan nörolojiye gönderdiler ordaki doktor omuriliğe şant amaliyatı günü verdi.bos 45 civarı çıkıyordu korktum amaliyata gitmedim şimdi küçük bir ilçede oturuyorum devlet hastanesinde bir nöroloji uzmanıyla tanıştım topamaks kullanmamın iyi gelebileceğini söyledi sabah 75 m akşam 50m olmak üzere 4 yıl kullandım dönem dönem bos boşaltıldı acılarla 4 yıl geçirdim öyle lanet bir hastalıkki grip bile olsam çok ağır geçiriyorsunuz kaçınız yaşadı bilmiyorum ama bu rahatsızlığımın ortaya çıktığı dönemde adet günlerim bozuldu uzun süren adet dönemlerim oluyordu doktorları ikna edemedim normal dediler taki adetlerim kesilinceye kadar küçükbir özel hastanede hatice diye bir kadın doğumcuya gittim fakültelerden hiçbir sonuç alamamıştım rahimde polipler oluşmuş kürtaj yaptı gelen patoloji raporu kanser hücreleri görüldüğüne dairdi 2defa daha kürtaj yaptı 6ay ilaç tedavisi gördüm son sonuçlarım temiz geldişimdi hormonlu sipral taktı konumuzla ne alaka diyeceksiniz ama benim bu dokuz ay içinde birkez dahi baş ağrım olmadı kusmalarım geçti gözdoktoruna gittiğim zaman doktorum şaştı gözlerimdeki şişliklerin yok olduğu açılmaz denen görme alanımın açıldığı amaliyat izimin dahi belli olmadığını söyledi hemen nöroloji doktoruma gittim muayenemi yaptı başarmıştım bu illeti yendim ilaç kullanmıyorum 9 aydır hayata yeniden doğdum sımsıkı sarılıyorum ta başından kadın doğumda farkedilseydi bu sıkıntıları bukadar yıl yaşamazmışım umarım sizlerde iyileşirsiniz güne baş ağrısısız başlamak kusmadan hayat yaşamak çok güzel çocuklarıma sımsıkı sarılıyorum bu süreçte desteğini benden esirgeyen sevgilisiyle vakit öldüren eşimede çok teşekür ediyorum allah öyle büyükkü bugün bana yarın sana kim bilir keşke onu eziyetleriyledeğilde vefasıyla hatırlasam teşekürler onaki ben daha sıkı sarıldım hayata dimdik olmayı asil olmayı öğrendim sevgilerinize hasta iken dahi sahip çıkın moral çok önemli başaracağınıza inanın çaresizseniz yine çare sizsiniz unutmayın.......

kekikkokusu
Memur
08 Ocak 2013 14:35

Merhaba aramıza hoş geldin Çığlık.Yazdıklarından senın gercekten cok azımlı bırı oldugunu anlıyorum.

Bu kadar sıkıntıdan sonra cok sukur atlatmışsın yenmıssın bu hastalıgı darısı herkesın basına.

Altının kıymetını ancak sarraf bılır demekkı senın kıymetını bılmeyıp vefasızlık yapmışlar ama sen tum bunlara ragmen dım dık ayaktasın tebrık ediyorum seni.

Sana bi sorum olacak bu rahatsızlıgın oldugu zaman mı dogum yaptın yoksa dogumdan sonra mı bu rahatsızlık basladı.cevaplarsan sevınırım cunku ben de cocuk dusunuyorum ama korkularım var.

Allah hepımıze saglık sıhhat afıyet versın.Kendıne cok ıyı bak Çığlık.

çığlık19
Aday Memur
08 Ocak 2013 16:13

merhaba kekik kokusu.öncelikle geçmiş olsun .seni uzun süredir takip ediyorum.umarım sağlığına biran önce kavuşursun.yaşadıklarım ı hernekadar kelimelere döksemde çektiğim acıları tarif bile edemem.şuurumu kaybediyordum başım ağrıdığı zaman kendime geldiğimde hiçtahmin edemediğim yerlerde uyanıyordum kimi zaman banyoda kimi zaman salonda ama şükürler olsun geçti.ilk teşhis konmadan önce doğum yaptım .Fakat hamileliğim çok kötü geçti Oğlum 30 haftalık doğdu hamileliğim sürecinde hep sıkıntılıydım baş ağrılarım oluyordu ama şiddetli değildi küçük tansiyonum sürekli yüksekti doktorlara ısrarla söylüyordum bakarken gözlerimde ani titremeler oluyordu birkaçkez farklı doktorlara gittim ama bir sonuç alamadım.oğlum 5 yaşına geldiğinde baş ağrılarım tavan yaptı gittiğim doktorlar migren deyip gönderiyorlardı sabahları uyandığımda 20 30sn kadar göremiyordum sonra netleşiyordu görüntü Sağolsun doktorlar kansızlık diyorlardı kanamalarım çok şiddetli olduğu için o dönemde kan seviyem 6 ya kadar düşmüştü iğneler haplar toparlandım ama şikayetlerim arttı kusmalar başladı doktoro gittiğimde piskolojik dedi onun içinde ilaç kullandım yine sonuç yok Bir arkadaşım tıp merkezinde çalışıyordu merkezlerine yeni göz bölümü açılmış benim için randevi almış eşimle gittik sıradan bir göz muayenesi diye doktor 3 kere muayene yaptı eşimi odaya çağırıp,eline bir göz maketi aldı dönüp eşime abi biran önce eşini fakülteye götür bak bu gözün ana siniri yalancı tümörler oluşmuş gözü kör olursa yaşar ama farklı sorunlar çıkarsa eşini kaybedersin dedi kendimle yüzleştiğim andı o an.eşim inanmadı busada bahar hastanesi var oraya gittik 2gün sonra ordaki doktor muayene yapınca gözündeki sorunun bilincindemisin dedi sustum eşime bağırdı neden zaman kaybediyorsun şuan götür fakülteye dedi.3gün sonraya ibrahim bora isimli bir hocadan randevü alabildim muayne oldum hemen yatış verdi iEmarlar tomogrofi defalarca bos ölçümü kabus gibi geçen 16 gece ama neden olduğuna dair bir tanı konmadı sonrası anlattığım gibi.tüm sorun rahim kalınlaşması miyomlar poliplermiş 6 yıl sonraortaya çıktı. iyiyim şükür.Ençok üzen yalnız mücadele vermemdi eşim aramıza duvar ördü birde maddi sıkıntılar tuz biber oldu.Burdaki doktorum çok yardımcı oldu bu süreçte her gittiğimde aniden ortaya çıktığı gibi birgün ansızın geçeceğini umudumu kaybetmemmemi söylüyordu. Ben hayatımda beni üzen tüm insanları affettim herkese hakkımı zerresince helal ettim Tek amacım çocuklarıma iyi bir eğitim vermek.her doktora gidişimde ısrarla çocuk yapma diyor hastalığı tetiklermiş eşimle aynı evi paylaşıyorum ona karşı ne iyi ne kötü hiç bir duygum kalmadı duvarları aşamadık kötü bir insan olduğum için hastalıkların beni bırakmadığını söylüyor ama hiç bir önemi yok allahım beni zor bir imtihandan geçirdi hiç bir zaman isyan etmiyorum dua ediyorum isyanın eşiğine gelmeyeceğim.Hayatı insanları ailemi ve oğullarımı çok seviyorum .herkesi affettim.ruhumu özgür bıraktım.yaşama 4 elle değil bütün gücümle sarıldım.moral çok önemli bu hastalıkta.17 ve 13 yaşında iki kuzum var onlara sarılıyorum.yaşam kaynağım çocuklarım.çok bunaldığım zaman ,la tahzen innallahi teala ÜZÜLmE diye bir şiir var keman eşliğinde onu dinliyorum sonra yeniden doğrulup hayatın peşinden koşuyorum dua edeceğim senin için inşallah sağlığına kavuşursun hep pozitif ol umudunu yitirme belkide gecenin en karanlık yerindesin ama birazdan sabah olup güneş senin için doğacak...Unutma endayanamıyorum dediğin an senin kader çizgindir sabredersen sınavı başarmışsın demektir Unutma insan kendisi çizer kaderini Allahtan gelen lütfada kahırada aynı pencereden bakarsak cennetimizi kendimiz yaratırız ....hoşçakal

kekikkokusu
Memur
09 Ocak 2013 14:03

Teşekkür ederim Çığlık bu güzel düşüncelerin için.Gerçekten senın bu mucadele azmin bizlere yol gösterecek.Ve inancın sayesınde zorlukları aşman bizleri de umutlandırıyor.Rabbim herzaman senın ve hepımızın yardımcısı olsun canım.irtibatı koparmayalım :)kendıne ıyı bak gorusuruz.

çığlık19
Aday Memur
10 Ocak 2013 06:57

arkadaşlar iyi bir gün geçirmeniz dileğiyle.hastalık güneş ,sitres düzensiz uyku,fazla ayakta durmak,gözleri yormak yani uzun süre okumak veya kara bakmak çok yoruyo rahatsızlık hemen kendini gösteriyor.birde topamakssın saatlerine dikkat edin aynı saatlerde alırsanız etkisini fark edersiniz.ben kullandığım süreçte 1gün dahi aksatmadım.inancınızı kaybetmeyin birgün geldiği gibi geri kayboluyor.hastanelerde bu hastalığı yenmiş onlarca kişi gördüm.başaracağınıza eminim.enbüyük avantajınız hastalığı fark etmeniz olmuş çünkü kolay teşhis edilemiyormuş hastaların 10da 9u görmeyi kaybettikten sonra fark ediliyormuş hastanede yattığım süreçte incelemeyen asistan kalmadı hepsinin ortak sorusu nasıl farkedildi?şanslı olarak görüyorum kendimi ve sizleri hiç fark edilmeyebilirdide ya sonra?demekki 1 0 önde başladık tedaviye başaracağınızdan eminim yeterki birgün iyileşeceğinize inanın. hepinize geçmiş olsun hayat bizim nasıl yaşamak istersek hayat onları getiriyor önümüze tedavinizi aksatmayın yarının nasıl güzel süprizler getireceği hiç belli değil umarım2013 sizin bu hastalığı bitirdiğiniz yıl olur.hoşçakalınnnn

çığlık19
Aday Memur
19 Ocak 2013 12:57

selam arkadaşlar iki gün önce kontrole gittim sonuçlar gayet olumlu.umarım birgün sizlerde iyileşmiş olarak yazarsınız.görme alanım genişlemiş.allahtan umudunuzu kesmeyin kekik kokusu doktoruma çocuk konusunu senin için tekrar sordum.hamileliğin ilk dönemlerinde çok sorun olmazmış ama ortalarına gelince sorunlar çıkıyormuş.senin gözlerinde sorun oldumu? birde sana sorum kulaklarda duyma kaybı oluyormuş bazı hastalarda doktorum iki defa kulaklarıma ölçüm yaptırdı.sendede oldumu?ankara hastanesindeki hoca keşke gerçek tümör olsa amaliyatla temizlerim ama biriken sıvı hangi dokunu etkiler kestirmek zor diyordu doktorun böyle şeylerden bahsettimi hiç cevaplarsan sevinirim güzel bir gün dileğiyle...

Toplam 361 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi