Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : gubazİDAL*
22 Mart 2011 15:27  

HASTANELERDE ÇALIŞAN TAŞERON FİRMALARA KADRO GELECEK Mİ?

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.BEN BİR DEVLET HASTANESİNDE TAŞERON TIBBİ SEKRETERİM.BU SAĞLIK SEKTÖRÜNDE 4.YILIM KADRO ALMAK ÇOK ZOR GİBİ AMA BAKALIM.SİİZN DE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.....

22 Mart 2011 18:28

dedeman1212

arkadaşım ne kadrosu şaşırdın mı sen ya.millet elindeki kadrolu işini kaybediyoki.sen kendini boşa umutlandırma bence çalış babalar gibi kpss ye kimseyede minnet etme.gir bi memurluğa keyfini sür.

bizler kpss de 85 puan ve daha fazlasını aldık bir çoğumuz ama gel görki özelleştik.kala kala 4c ye kaldık.dedğim gibi boşa umtlanma bu hususda

23 Mart 2011 08:00

exghost55

arkadaşım bende 2002-2007 yıları arasında sağlık alanında taşeron firmada rapor bürosunda ve sonradan veznedar olarak görev yaptım o zamanlarda bu tarz şeyler söyleniyordu sonra girdiğim kpss ile 2007 yılında atandığım yer satıldı şimdi soruyorum sizce düşünceniz mantıklı mı?

23 Mart 2011 10:26

savron
Kapalı

Taşeronlaşmadaki amaç kadrolu personel almamaktır.Devlet, işgüvencesi olmayan, düşük maaşlı personel yöntemine geçeli çok oldu.Bi düşün 657, 399, 4924, 4/B, 4/C bu kadar farklı statüde kamu çalışanı olması başka hangi mantıkla bağdaşır.Kadro için bekleyen 4/b liler var, sonra 4/c liler var.Taşerona önümüzdeki 5 yıl mümkün değil sonrasını bilemem.

23 Mart 2011 11:08

kamato

aslında bizim istediğimiz kadroda değil maaşlarımızn ve özlük haklarımızın bize verilmesi. hakkımızı arıyoruz biz. kpss ye giripte paun alan arkadaşlara sesleniyorum hemen celalleniyorsunuz kadro lafını duyunca amaç burda mağdur olmamak bende kpssye girdim bende iyi bir puan aldım ama 10 yıldırda bir hastenede çalışmaktayım . gelgörki 10 yıllık emeğimin karşılığını alamamak bana senden daha fazla dokunuyor. ben kadro derdinde filan değilim. zaten kadro alıpta yatmak gibi bir derdim yok. yeterinde çalışıyorum sadece çalıştığımızın karşılığını versinler en azınan 1000 liradan az maaş vermesinler özlük hakalrımızı versinler yeter bize gerisi boş .. sizlerde bizim yerimizde olsaydınız uzun yıllarda taşeron firmadan çalışsaydınız anlardınız neler hisettiğimizi ve eminim sizde arardınız hakkınızı ..

23 Mart 2011 13:58

asimavi5260

SİZLERE KATILYORUZ BÜTÜN ARKADAŞKLARIMLA BERABER BİZİM DE İSTEDİĞİMİZ İNSAN GİBİ MUAMELE GÖRMEK ÖZLÜK HAKLARI YANİ FAZLA MAAŞ VS DEĞİL İSTEĞİMİZ.NEYSE EN AZINDAN BİR İŞİMİZ VAR ALLAHA ŞÜKÜR EVDE KÖS KÖS OTURMAKTAN İYİDİR TABİ.

23 Mart 2011 19:00

savron
Kapalı

"kamato" kardeş kimsenin celallendiği felan yok bunu nerden çıkardın anlamış değilim.Sizin kadro almanızın benim için hiçbir mahsuru yok.Ben sadece devletin genel personel politikasını anlatmaya çalıştım.Sözlerimin arkasındayım.Sizlerin özlük haklarınız ve maaşlarınızın muhatabı doğrudan devlet değil, yani istediğiniz bu iyileştirmeleri sizin çalıştığınız şirket yönetiminin yapması lazım.Maalesef devletimizin özel sektör üzerinde hiçbir baskısı yok.Yani meslek grupları veya eğitim düzeylerine göre maaş standardı koyması lazım.Özel şirketler bedavaya çalıştırmamalı.Gerçi devlette bedavaya çalıştırmak için uğraşıyor ya.

23 Mart 2011 21:38

elek-trik-chi

arkadaslar bende yorumlarınız okudum. bütün calısıan arkadaslara soruyorum.

1- Devletimizi KPSS diye bir sınav acmıs nedir bu sınavın acılımı?

2- Devletimiz her şehire bir universite actı neden acaba hiç dusundunuzmu ?

3- peki bu üniversitelere paralel iş imkanları gençlerimize sağlandımı?

4- senelerden beri altın yumurtlayan kurumlar özelleştiriliyor ve olan orada calısan işçi kardeşlerimize ve taşeronda calısan arkadaslarımıza oluyor.. peki ya memurlara ne oluyor ??

5- ""kamoto"" arkadasımız yatmakan bahsetmiş; bu konuda soruyorum size yatmak işini kim yapıyor veya yatma işine zorlanıyor.... burda sizce kimin hatası var orada çalısan memur veya işçininmi yoksa onları gözetlemesi gerekn yine zamanında o kuruma atanmıs siyasi partilere yakın mudurlerinmi????

6- taseronda calısan arkadaslar devletimizin calısanlarına uyguladıgı ekonomik politika yuzunden taseronşasan kurumlar cogalacak üniversiteyi bitiren genc arkadaslar da arkadan gelince çalıstıgın emeginin karsılıgı daha ucuza mal olacak....

7- taserondaki arkadaslar; işvereninizle yapmıs oldugunuz sözlesmeyi ve kurum ile taseron firma arasında imzalanan sözlesmeyi de cok iyi inceleyin hakkınızı ona gore arayın arkadaslar... siz hakkınızı devlette değil bağlı bulundugunuz taseron şirkette aramanız gerekiyor...kaldıki devlette calısn 4/b liler 4/c liler sözlesmesinidevletle yapmasına ragmen kadro alamıyorsa siz nasıl almayı dusunuyorsunuz cok vahim bi durum bu...

sunu unutmayın hangi hukumet gelirse gelsin politikalar hep aynı kalıyor devlet calısanlarına karsı... CALISANLARA 3 KURUS VERİP HERSEYE 10 ZAM YAPILIYOR NEDİR BU BÖYLE VATANDASIMIZDA KUZU MASALLAH HİÇ SES ÇIKMIYOR!!!!!!!

Toplam 7 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..