Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : SevkiSevilesin
28 Mart 2011 22:09  


İzinsiz il dışına çıkma...

Arkadaşlar izinsiz il dışına çıkma meselesi kaldırıldı mı?Torba yasa ile artık amirden izin almaksızın il dışına çıkılabilir diyenler var..Net bilgisi olan arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum..selam ve hürmetlerimle...

28 Mart 2011 22:57

aretias

hocam şöyle bizim izinlerimizin resmi bir statüsü olmadığı hala çarşı izni olarak geçtiği için bu mümkün diil kanunen imamların izni yok, normal memurlarda yeni kanun geçerli bizde diil...

29 Mart 2011 00:03

kardelençiçeği90

aretias hocam ben sana katılmıyorum çünkü bizde haftalık izinler genelgeyle düzenlenmekte; dolayısıyla izinli olduğumuz günlerde son torba yasadan çıkan kanun gereği amirin izni olmadan il dışına çıkabiliyoruz...

29 Mart 2011 01:00

oquzhan55

s.a hocam bu ayki mutat toplantısında bu konu dile getirildi ve torba yasadan müftülüklerden izin almadan hafta sonu il dışına çıkabileceğimiz söylendi

29 Mart 2011 06:05

civilianization

İmamların haftalık izinlerinin hukuki dayanağı, Diyanet İleri Başkanlığı Çalışma ve Görev Yönergesi

............................................................

Madde 141- Vaiz, murakıp ve cami görevlileri haftalık ve diğer resmi tatil günlerindeki izinlerini şu esaslara göre kullanırlar:

a) Vaiz, murakıp ve cami görevlileri cuma günü ve dini bayramların birinci günleri ile diğer dini gün ve gecelerde hafta tatili yapamazlar. Bu günler dışında olmak üzere vaiz ve murakıplar haftanın iki günü cami görevlileri haftanın bir günü tatil yaparlar. Hangi günlerde tatil yapacakları müftülükçe belirlenir,

b) Vaiz, murakıp ve cami görevlilerinin hafta tatili, dini bayramların birinci günü ile diğer dini gün ve gecelere rastladığında, bir önceki veya bir sonraki günde tatil yaparlar,

c) Nöbet usulü uygulayan camilerin görevlileri ile haftanın belirli günlerinde kapalı bulunan iş hanı, kapalı çarşı, fabrika gibi yerlerdeki camilerin görevlileri, hafta tatili yapmazlar,

d) Tek başına görev yapan cami görevlileri müftülüğe bilgi vermek kaydıyla haftada bir gün tatil yaparlar,

e) Hafta tatilini belirleyen müftülük yazıları camilerin uygun bir yerine asılır.

..................................................................

yani bu çarşı izni veya idari izin değildir. haftalık izindir. dolayısıyla biz de il dışına çıkabiliriz.

29 Mart 2011 08:31

aretias

hocam bu düşünme veya düşünmeme meselesi değil bende sizin gibi düşünüyodum çıkabiliriz diye ama müftü bana öyle söyledi ben size sıkıntı etmem ama dedi sizin izniniz resmi izin değil çarşı izni statüsünde dedi... hocam yeni torba yasa dedim... bize yazı gelmedi dedi...

29 Mart 2011 14:46

Aborda

yazı gelmemiş:)))) kardeş bu zatı efkarı-umumiye vahiy gelmeden iş yapmazlar. hatta vahiy katiplerine bile güvenmeyip gelen vahyin metnini iyice incelerler. mühür imza vsvsvsv. elbette bir devlet geleneği vardır,olmalıdır da ama ne hazindir ki yeni çıkan bir kanun resmi gazetenin 1.ci mükerrer sayısında yayımlanmasıyla yürürlüğe girdiğini bilmekten bii-haber veya bilse de dedik ya illede kendine özel yazı bekleyen amirlerimiz var.gölgesinden korkan kişilerin kimseye faydası olmaz.hatta kendilerine bile...mevzu uzun...slmlar...

Toplam 6 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..