Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : arian
01 Nisan 2011 18:29  

REDDİYAT NE DEMEK

benim idare mahkemesinde bir davam vardı davam konusuz kaldı bende dilekçe ile baş vurdum bana gelen msj da dosya 0,60 ytl reddiyat yapılmıştır diyor nedemek

01 Nisan 2011 18:41

rüzgar_33

bilen arkadaşlar yok mu

01 Nisan 2011 18:45

pesettimyok

0,60 tl dosya masrafı yapılmıs anlaşılan bildiğiiz anlamda pembe dosyalar 0,60 tl ydi en son onun ıcın reddıyat makbuzu kesılmıs demek kı ılgınc olan başka masraf kalemlerının tahsıl edıldıgıne daır bırsey olmaması...yanı cok onemlı bısey degıl onemlı olan dosyanın akıbeti..

01 Nisan 2011 18:48

rüzgar_33

sizce dosyam reddedilir mi

01 Nisan 2011 18:57

rüzgar_33

pesettimyok benim bu dosyam konusuz kaldığından dolayı red edilmez mi

01 Nisan 2011 19:02

rüzgar_33

bana gelen 1. msj: dosyada yer alan masraflar 55.40 tl posta masrafı

2. msj: dosya 0,60 ytl reddiyat yapılmıştır

şimdibenim dosyam reddedilmiş mi

bu msj ne anlama geliyor

01 Nisan 2011 19:13

pesettimyok

bu gelen mesajlar dosya masrafına ılıskın bılgılerden ıbaret.zaten adavayı acarken bu bedellerı peiın olarak oduorsunuz...onemlı olan bunlar degıl...onemlı olan davanızın ıcerıgı yanı konusuz kalmıs olması davanızın konusunu bılmedıgımız ıcın bırsey demek dogru olmaz ama soyle dusunun sız bır evın sıze verılmesını ıstıyorsunuz ve o ev depremde yıkılıyor artık ne sıze ne de karsı tarafa verecek bır ev yok ortada..bu nedenle davanız konusuz kalmıs oluyor...sızın davanızda taebınız ne ıse ona gore dusunun ıdare mahnde olsuguna gore ıptalını ıstedgınız bır ıslem yahut tazmınını ıstedıgınız bır bedel ın iptalı yahut tazmını bır sebepte mumkun degıl artık...herne kadar reddedılmıs olmasa da vatandasın anlayacagı sekılde reddedılmıs meger kı ıptalını ıstedıgınız bır eylem yahut ıslem yahut karar lehınıze olan bır mevzuat degısıklıgı nedenı ıle ortadan kaldırılmıs olsun ve bu nedenle davanız konusuz kalmıs olsun...acıkcası dava acıgınız mahkemeye gıdın kararın bır ornegını alın orada hersey acık secık yazar...davanın ıcerıgıne daır bılgısı olmadan kımse bırsey bılemez...en acıklayıcı bılgıler kararda yer alır hem kararı almaya gıttıgınızde odemenız gereken bır bedel varsa onu da odemıs olursunuz..

01 Nisan 2011 19:28

rüzgar_33

pessetimyok hocam ben öğretmenim 3 yıldır eş ataması için baş vuruda bulunuyordum çıkmıyordu bende milli eğitim bakanlığına dava açtım 15 gün sonra atamam çıktı ve davam konusuz kaldı davam mardinde bense izmirde bu durumda DAVAMIN AKİBETİ NE OLUR

ÇOK TEŞEKÜR EDERİM

01 Nisan 2011 20:09

rüzgar_33

YARDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

ben öğretmenim 3 yıldır eş ataması için baş vuruda bulunuyordum çıkmıyordu bende milli eğitim bakanlığına dava açtım 15 gün sonra atamam çıktı ve davam konusuz kaldı davam mardinde bense izmirde bu durumda DAVAMIN AKİBETİ NE OLUR

Toplam 8 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon