Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : "FoRCe_M"
12 Nisan 2011 04:19  

aday memur ve sendika üyeliği

aday memur sendika üyesi olduğu takdirde nasıl bir ceza ile karşı karşıya kalır

12 Nisan 2011 19:32

biyologcell

arkadaşım sakın üye olma üyeysen hemen istifa et sendikalar kanunu,657,dpt ve başbakanlık görüşüne göre asla sendikaya üye olma hakkın yok.kanuna aykırı hareket etmiş olursun,cezası açık değil ama disiplin yada 657 de belirtilen memurluğa yakışmayan davranışlarla ilgili cezalardan birisini alırsan yeni torba yasaya göre anında memurluktan çıkartılabilme ihtimalin var.sendikaların yalanlarına inanma özellikle şu günlerde onlar üye sayısı peşinde kimse seni düşünmez.

16 Nisan 2011 00:10

azkardo

teşekkürler arkadasım ben daha once uye olmustum aday memur ıken 1 gun sonra tekrar evraklarımı gerı aldım Allahtan 1 gun sonra ayıktımda evraklar gıdecegı yere gıtmeden aldım dedıgın gıbı sendıka aday oldugumu bıle bıle uye etmeye kalktı benı sımdı bu soruyu sormamdakı amacta ben olurum arkadasım olurmuymus yasak masak dıyen arkadslarıma bı cevap aramak ıcın sormustum.

09 Mayıs 2011 10:20

asilhürkan43

aday memurun sendika üyeliği hakkında son durum nedir halen yasakmı yoruma açık bir uygulama varmı?

14 Mayıs 2011 19:16

biyologcell

arkadaşım son çıkan yasaya göre aday memur disiplin cezası alması durumunda memurluğuna son verilebiliyor.daha 2 gün önce memurlar netin ana sayfasında haber vardı.alacagın uyarı bile disiplin cezası yerine geçer ve buna dayanarak memurluğuna son verilebilir.yukarıdada açıkladığım gibi aday memurun sendikaya üye olması yasaktır.bu üyeliğin tespitiyle uyarı cezası alabilirsin buna dayanarak memurluktan çıkartılırsın yani artık eskisi değil ne oldum olursun bir anda kendini kapının önünde bulursun.biz kolay memur olmadık o yüzden çok dikkatli olmanızı öneririm.

15 Mayıs 2011 17:40

biyologcell

hiç bir şekilde sağlık sene üye olmadığım halde sendikaya üyeymişim gibi göstermişler.mayıs ayında usulsüz olarak beni sendikaya üye göstermişler.sendikanın gerçek yüzü bu işte.2008 yılında mahkeme kararıylada kesin olan sahte üyeliklerin hesabını veremeyen sağlık sen hala usulsüz üyeliklere devam ediyor.çalışan arkadaşlar lütfen bordrolarını kontrol etsinler eminim herkes üye gösterilmiştir.

16 Mayıs 2011 10:51

asilhürkan43

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM üye yapıldım ve diğer sendika üyeliğimin sonlanmasına dair kurumuma yazı yazmış hemen üyeliğimi iptal ettirdim kurum tarafından da herhangi bir uyarı cezası almadım bundan sonra da dediğiniz gibi çok dikkatli olmak gerek herkonuda özellikle adayken.

16 Mayıs 2011 16:22

Gürkan 1453
Kapalı

Ya arkadaşlar lütfen bana anlatırmısınız bu sendika sevdanızı. Sendikalar kadar kendini düşünen hiç bir kurum. yoktur. bir eğitim sendikası meb.deki memurların yerr değişikliği konusu hakkında taslak hazırlamış anlatamam. Düşman olsa bunu yapmaz. Mesela il dışı 8 yıl il içi 5 yıl tayin hakkı.

Engelliler yüzde 20 ek hizmet puanı veriyor. (Büyük bir ayrıcalık :)

eş durumunda ise dahada güzel eşinin devlet memuru olması gerekiyor.

Sadece ve sadece yazıklar olsun bunu düşünebiliyormusunuz bir sendika üyeleri için istiyor. Evet böyle bir yönetmeliğin bugüne kadar olmaması çok kötü. onu sağladıkları için teşekkür ederiz ama istediklerine bakarsan istemese daha iyi.

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon