Editörler : F16 Gökçen
18 Nisan 2011 00:09

Lazerle göz çizdirme.. Tavsiyeleriniz

gözlerimi sıfırlamak ve artık şu gözlüklerden kurtulmak istiyorum arkadaşlar.. önerileriniz nelerdir?? öncelikle ankara tercihen hangi hastane iyidir?? hangisi daha sağlıklıdır?? fiyatları nelerdir?? vs vs vs,,, şimdiden teşekkürler..

sinifcii
Şube Müdürü
18 Nisan 2011 02:22

ben göz hastanesine başvurdum lazer ameliyat için önce gözümde bir tabakanın kalınlığını ölçtüler yeteri kadar kalın olmazsa ameliyat olamazmışım yeterli çıktı sonra gözümün derecesine baktılar çok yüksek çıktı hipermetrop +5 bundan dolayı lazer olamayacağımı söylediler neden dedim 10 sene sonra tekrarlar bir işe yaramaz dedi zaten bu kadar yüksek numarayı ancak 1 1,5 seviyesi indirir dedi eğer hipermetropsan ve numaran 3 ten fazlaysa iyi araştır çünkü doktor bana 3 ten fazlaysa yaptırmanın manası yok tekrar eski haline gelir daha da lazer şansın kalmaz dedi

liebe86
Şube Müdürü
22 Nisan 2011 19:05

yazın ben de gaziantepte bir lazer merkezine gittim, gözümün uygun olmadıgını söyledi. Allahtan durust bir insana denk gelmişim, kimisi sırf maddi çıkarları içinn amaliyat yapabilir dikkat edin buna.

bana asagıda linkini verdiğim doktoru tavsiye etmişti bir arkadasım, kendisi adana balcalıda

http://www.balcali.cu.edu.tr/doktor.asp?id=376

size yakınsa bir arastırın isterseniz

bacata
Şef
22 Nisan 2011 22:01

ben lazer oldum cok memnunum simdi gözlük kullanmıyorum.dünya gözde oldum 1 milyar 200 e.10 dk lık bir ameliyattı.1 ay düzenli kontrole gittim.damla kullanıyosun 3 ay zaten sonra artık camekansız olmanın keyifliği :)öncesinde sakinleştirici hap verdiler hiç korkmaya gerek yok.yaklasık 1 sene önce oldum

&ARAF&
Şube Müdürü
23 Nisan 2011 16:31

mrb bende 2 sene önce lazer yaptırdım ama göz derecem çok yüksek olduğu için 8 ay arayla 2 defa oldu. 500 dolara yaptırdım ALLA'A şükür memnunum. 14 sene kalın gözlük camları kullandım. gözlerimin değerini daha iyi anladım. tavsiye ederim. ameliyattan sonra güneşe ve ışığa dikkat etmek gerekiyor. güneşin zararlı ışınlarını geçirmeyen polarize camlı güneş gözlüğü kullanıyorum saygılar

&ARAF&
Şube Müdürü
23 Nisan 2011 16:34

söylemeyi unuttum önce 100 dolara göz filmi çekti doktor. gözün kornea kalınlığı uygun çıktıktan sonra ameliyat oldu. gözün uygun olup olmaması da önemli yani

23 Nisan 2011 22:45

Ameliyat günü aldım ama iptal ettirdim,korktum...

&ARAF&
Şube Müdürü
24 Nisan 2011 10:36

içeriye girip çıkmam 10 dk yı bulmadı. önce uyuşturucu damla damlatıldı. sadece ışınla düzeltme esnasında kesinlikle hareket etmemek gerekiyor. her bir göz için 30 sn sürüyor.

objektif54
Yasaklı
24 Nisan 2011 13:44

lazer tedavisi olduktan sonra,yani 5 6 sene sonra tekrardan aynı seviyeye geliyormuş,gözlük kullanımı tekrar başlıyormuş,böyle bir şey varmı

ayrıca lazer olduktan sonra ömür boyu güneşe dikkat mi edeceğiz

bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi

&ARAF&
Şube Müdürü
24 Nisan 2011 14:16

ameliyattan sonra 2 yıl doktor kontrolünde kaldım. en son gittiğimde bir sorun yok ilk 2 yıl önemliydi bundan sonra birşey olmaz hatta 50 yaşına kadar yakını da göreceksin dedi. ben ameliyat olmadan önce de özellikle yazın güneş ışığından rahatsız oluyordum. normalde herkesin güneş gözlüğü kullanması gerekiyor ama ameliyat olanların biraz daha dikkatli olması gerekiyor

24 Nisan 2011 14:21

laser yaptırmaya ciddi ciddi karar vermiştim ve biraz araştırma yapmak için bende burada başlık açmıştım laser ile ilgili.

mart ayında kudret göze gittim korneam 500 e yakın idi ve dr. olursunuz ama 2 kalır ve korneanız iyice incelir ve başınızdan bir darbe falan aldığınızda büyük sorunlar olabilir dedi bende tamam dedim sonra tekrar düşündüğümde 2 numara kalıp gözlük kullanacağıma 4 numara kendi gözlüğümü takarım en azından kendimi ne olur ne olmaz diye riske atmak istemedim zaten ben olsaydımda iş ortamında gözlük takmayı düşünüyordum.

kararınızı verirken çook iyi karar verin ayrıca amerikada laser yasaklanmış böyle duydum kesin bir bilgimi bilemem yanlış bilgi vermek istemem, araştırınız.

tüm hastalara acil şifalar...

&ARAF&
Şube Müdürü
24 Nisan 2011 15:18

göz derecem çok yüksek olduğu için gözlük olmadan adımımı atamıyordum ve durum psikolojimi bozmuştu. 8 yaşından itibaren 14 yıl kullandım gözlük. ameliyat olalı 2 yılı geçti şimdilik memnunum inş. ilerde de bir sorun çıkmaz

aydin1187
Aday Memur
14 Ekim 2015 12:22

arkadaşlar ankarada en iyisi dünya göz en azından ben öyle tahmin ediyorum 2012 de ben yaptırdım 3 yılı aşkın süre oldu Allaha şükür hiçbir sorun yok göz yapısı uygun olan ve parası olan herkese tavsiye ederim zira yaptırdıktan sonra hayat bi başka güzel geliyor insanın gözüne :) bu konuda cesaretlenmeye ihtiyacı olanlar ve fiyatı ameliyat öncesi sonrası herşeyi http://www.maviyazar.com/2015/06/lazerle-goz-cizdirme-ameliyati-2015.html adresindeki makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz... Şimdiden geçmiş olsun..

ness.s
Kapalı
14 Ekim 2015 13:53

bende yaptırmak istiyorum. ıkı yı llens kullandım kuruluk yapmıs özel günler dışında kullanma dedi doktor. 1,5 numara ıkısıde. ama gözlerım cok hassas cok cabuk yoruluo gözlük kullanmayı sevmıorum . çizdirmek çare mi ?

23 Mayıs 2016 15:25

Ben yaptırdım yeniden dünyaya gelmiş gibiyim.. Bursa Göz bu konuda gerçekten uzman...

EfsaneBalina
Aday Memur
22 Şubat 2017 16:14

bende bugün lazer muaynesi için randevu aldım bursa göz merkezinden. doktor bülent köse doktorum kendisi baya ilgili olarak detaylı bir şekilde anlattı.femtö lasik veya smile lazer için uygunmuş kornea kalınlığım işlerim nedeni ile cuma gününe ameliyatı ertelettim. bakalım nolcak.

Özgür Çalış Çevik, 8 yıl önce

Ben yaptırdım yeniden dünyaya gelmiş gibiyim.. Bursa Göz bu konuda gerçekten uzman...

justforlife
Aday Memur
22 Şubat 2017 16:38

Merhaba ben 2011 yılında BURSA GÖZ MERKEZİ 'in de operasyon oldum.İyiki bülent köse ile tanıştım beni bu dertten kurtardı.kesinlikle tavsiye ederim hala hiçbir sıkıntım yok...

EfsaneBalina, 7 yıl önce

bende bugün lazer muaynesi için randevu aldım bursa göz merkezinden. doktor bülent köse doktorum kendisi baya ilgili olarak detaylı bir şekilde anlattı.femtö lasik veya smile lazer için uygunmuş kornea kalınlığım işlerim nedeni ile cuma gününe ameliyatı ertelettim. bakalım nolcak.

kizilsaçlıkız
Aday Memur
23 Şubat 2017 09:44

ameliyatlarda farklılıklar varmış bazıları pahalı diyorlar

blackburcu
Aday Memur
23 Şubat 2017 10:48

takipteyim bende bu yaza kadar olmak istiyorum ama param yok

tarımbakanı
Aday Memur
10 Ekim 2017 23:31

Var mı son zamanlarda çizdiren

21diyarbakır
Aday Memur
14 Ekim 2017 10:03

Ben okulda ilk sırada bile tahtadaki yazıları zor okuyordum ama göz derecesi fazla yüksek değildi. Diyarbakır'da BATI GÖZ'de çizdirdim. Çizimden hemen sonra eve gidip televizyona bir baktım , "şimdi normal bir insan gibi görüyorum "dedim. Gördüğüm o netlik herşeye bedeldi. 3 sene önce oldum. Allah'a şükür memnunum.

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi