Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
30 Temmuz 2006 22:19  

anaokulu öğretmenliği......

herhangi bi sertifika alıp örneğin ingilizce - bilgisayar okullarda o alanlarda derslere girilebiliyor o branşın öğretmeni yoksa..

anaokulu öğretmenliğinde de böyle bişi varmıdır ki yani kursu falan...

çok zevkli bi işte ondan:))

31 Temmuz 2006 00:12

NLPMASTER

ben öğrendim usta öğreticilik diye bişi varmış ama ne olduğu hakkında tam öğrenemedim

31 Temmuz 2006 00:13

-öğretmen-

Var var tabi böyle şeyler ama biz eğitim fakültesi mezunu okul öncesi eğitimciler olarak birkaç aylık kursları bitirip öğretmen olanlardan pek hoşlanmıyoruz...

02 Ağustos 2006 01:48

hasandurmaz

sizin gözünüzde herşey diploma olsa gerek koskoca m.e.b bildiği birşeyler vardır elbet o pek hoşlanmadığınız usta öğreticiler sayesinde okul öncesi eğitim kitlesinde büyük bir patlama olduğu bir gerçek siz ne zaman mezun olup göreve başladınız düşünün bakalım ve şunu unutmayın ki birçok usta öğretici bu işi parası için değil o güzel melekleri çok sevdiği için yapıyor ve birçok ünüversite mezunu 'ben üniversit okudum o paraya çalışamam 'vb sözler sarfediyor şimdi size soruyorum gerçek meslek sevgisi hangisi? ve hangisi neyi hakediyor

02 Ağustos 2006 19:16

turkish_teacher

ben hiçbişey bilmiyorum

02 Ağustos 2006 19:42

otantik46

...

03 Ağustos 2006 08:58

suzzy

sevgili hasandurmaz hocam ben de atanmadan önce usta öğreticilğk yaptım ve inanın kendimi ozamanlar gerçek bir ğretmen gibi göremedim sanki bir stajyerdim okadar olanaklar ve haklar varken neden ben yararlanamiim dedim ve tabi o andaki maaşım da yetmiyordu. TAbi ki meleklerimizi biz de seviyoruz sırf para değil her şey ama bir de eçim sıkıntısı var. Bence ustaöğretici çalışturmak devletin ve maliye bakanlığının işine geliyor ve kullanılıyorsunuz.

03 Ağustos 2006 10:05

Z.Sadi_KULA

Açık öğretim okul öncesi eğitim öğretmenliği var. Ama özel şart arıyor mu ( KIZ MESLEK LİSESİ MEZUNU OLMAK GİBİ ) bilemiyorum.

03 Ağustos 2006 19:04

suzzy

evet hocam kız meslek lisesi çıkışlılar açıköğretim okul öncesi öğretmenliği bölümüne alınabiliyor.YAlnız kadrolu öğretmen olmakta zorlanıyorlar çünkü yeterli puan alamıyorlar usta öğretici olarak çaçlışanların çoğu onlar zaten

03 Ağustos 2006 22:07

NLPMASTER

açık öğretim okumak için kız meslek lisesi mezunumu olacam yani? ya da kız:)

03 Ağustos 2006 23:06

eay

açık öğretim okumanız için kız olmanıza gerek yok ama çge mezunu olmanız gerekiyor, zorunluluk bu.

normal bir ünv. tecihi yaparsanız bazı fakülteler her bölüm mezununu kabul ediyorlar.

birde lise diploma değiştirme prgramı var. talebe göre illerde açılıyor ama iki yıldır açılmadı hala uygulayan iller varmı bilemiyorum.

diploma değiştirdikten sonra(lise) ustan oğretici olarak çalışabilirsiniz.

03 Ağustos 2006 23:22

NLPMASTER

diploma değşikliği için en kısa zamanda başvurucam zaten bunu daha öncede söylediler...

umarım böyle bişi hala devam ediyodur

03 Ağustos 2006 23:28

candanö

arkadaşlar bende birşey soracağım;acaba ana okulu öğretmenleri sınıf öğretmenliği yapabilirmi?

04 Ağustos 2006 13:20

eay

anaokul öğretmenleri sınıf öğretmenliği yapamıyor.

tabi istisnalar var zorunlu kalınca ancak.

04 Ağustos 2006 13:28

-öğretmen-

Hasandurmaz hocam, biz de mesleğimizi çok seviyoruz. Ama eğitim fakültesi mezunu olarak neden çok az paraya çalışayım ki? Bu işten herkes para kazanıyor, yoksa hayat nasıl devam edecek? O zaman usta öğreticiler madem çocukları çok sevdiklerinden gönüllü yapıyorlar o zaman parasız çalışsınlar; olur bu böyle saçma şey??

04 Ağustos 2006 13:48

suedanur

2yıllık myo çocuk gelişimi okuduktan sonra 4yıllıka dikey geçiş varmı

varsa şartları nelerdir kaç kişi alırlar bilgilendirirmisiniz

04 Ağustos 2006 17:02

sultanasevdalı

üniversite insana verdigi bilgiden ziyade insanlıgı ve görev bilincini öğretir. lise havasından çıkamamış usta öğreticilerle çalışmak gerçekten bir zulum. okulumuza anasınıfı ilk açılıdgında ve biz okulun sonunda eşyalrın durumunu görmek için sınıfa girdigimizde gördügümüz manzara igrençti. küflenmiş ekmek parçaları makarnalar kokuşmuş bakliyat artıkları igrençti gerçekten. çocuklara hiçbir şey kazandıramadıgınıda 1 sınıf öğretmenlerinin degerlendirmelerinden öğrendik. bu en son sene tam bir eziyet oldu. tenefüse çıkıyoruz bakıyorum merdivenlere çöp boşaltılmış. etrafa soruyorum kim attı bunları anasınıfı öğretmeni pardon öğretmen demeyelim usta öğretici döktü dediler. yanına gittim ben dökmedim dedi. bu olay tam 13 defa tekrarlandı. müfettişleri durumdan haberdar ettim uyarı yazısı yazdım hiç tın. en son ayda dogru düzgün ders yapmadı zaten kafasına göre derse girip çıktı. birgün baktık saat 11 de çıkmış gitmiş. olayı şube müdürüne aktardık ek dersini kestik. en son günde seneye tekrar bu okulu isteyecegim diyerek bizi o mutlu günde daha bir üzüntüye sevk etti :((

bunları niye anlatıyorum. bu lise mezunu inslarla iş yapılmaması gerektigi için anlatıyorum. bir zamanlar mektupla 40 güneğitimle bu kadrolara sokulanlar ve ziraatçi,botanikçi,ilahiyatçılardan öğretmen yapılanların sonuçlarını nasılki bugun okslerde sıfır çeken başarısız öğrencilerde görebiliyorsak gelecek yıllarda bu uygulamanın sıkınıtılarınıda görecegiz. ama telefi imkanımız olamayacak. okula yeni gelen bir çocuklara bakın çocuklar cebimde siyah bir böcek var. bu böcegi bırakırsam sizin kulagınızdan girer ve midenize girer sizin midenizi yer ve sizi ölüdürür. eger uslu durmazsanız bu böcegi uslu durmayanların üzerine atacagım diyen ve bundan dolayı gece uykularında travmalar yaşayan masum çocugun durumunu kim üstlenecek. öğretici halen görevde çocuk hala gece uykularından bagırarak uyanıyor. kim verecek bu işin hesabını.

tek çözüm yolu vardır. lise mezunlarına açık öğretim okutturarak ana sınıfı yapmak yerine (ki bunların hepsi üniversiteyi kazanamamış kişiler) anasınıfı öğretmenligi bölümlerinin sayıları ve öğrencilerinin sayıları artırılarak bu sorun çözülebilir. bu şekilde arkadaşlar açık öğretimi bitirseler kpss sınavını aşmada zorlanıyorlar.

05 Ağustos 2006 18:04

Kastamonu

İki yıllık Yüksekokulların Çocuk Gelişimini bitiren kişiler DGS (Bakınız www.osym.gov.tr) sınavına girerek 4 yıllık eğitim fakültelerine geçiş yapabilirler.

2005 Yılında 210 öğrenci Eğitim Fakültesine geçti.

Lütfen başvuru ve yerleştirme klavuzunu okuyunuz. OSYM sitesinde mevcut.

05 Ağustos 2006 18:10

Kastamonu

Sayın Sultanasevdalı

Yazınızda sizinle aynı görüşte olduğum noktalar mevcutttur. Lakin bir kaç hususu düzelteleim.

1. AÖF Okulöcesi Öğretmenliği Bölümü geçen yıl 315 puan ile aldı. Ki bu puan normal eğitim veren okulların puanından daha yüksek.

2.Sizin başınıza gelen bir talihsizlik. Ama usta öğreticilerin bir çoğu iyi yeytişmiş oluyorr. Ki ben bunları bir çoğunu istanbulda gözlemliyorum.

3.Sorun noktasında sizinle aynı fikirdeyin bu şekilde giderse sonuç iyi olmayacak.

4. AÖF 'ün en azından iki yıl yüzyüze eğitim vermesi gerektiğini savunuyorum. (Pedegoji açısından)

06 Ağustos 2006 00:13

KaYıPşEhİr

onu bunu bilmemde,18 öğrencisi olan köy okuluna ki öğretmeni benim anasınıfı açılacakmış.milli eğitimden arayıp lojman durumunu sordular bayan kalacak diye gerisini hesap edin artık.......................

Toplam 19 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;