Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32*aziyade*
27 Nisan 2011 11:41  

Sınavsız Geçiş Kayıtları Ne Zaman?

Sayın arkadaşlar; Meslek lisesi mezunlarının sınavsız üniversiteye kayıt zamanları ne zaman?

Bilgisi olan paylaşırsa minnettar kalırım. Teşekkür ederim.

27 Nisan 2011 13:46

@yunus@emre@

açıköğretim için mi, yoksa 2 yıllık önlisans bölümleri için mi soruyorsun?

açıköğretim sınavsız geçiş kasım 2011,

önlisans sınavsız geçiş lys sonuçlarının açıklanmasını takiben tahmini temmuz - ağustos 20100,

yanlız meslek lisesi mezunu olarak sınavsız açıköğretime kayıt yaptıramıyorsun,

önlisans bölümleri içinse, ygs'ye başvuru yapman gerekmekteydi.

27 Nisan 2011 13:59

manavgatadliyesi

teşekkür ederim öncelikle.

2 Yıllık ön lisans açıköğretime kayıt yaptıracak kardeşim.

Ticaret lisesi mezunu. Sınavsız geçişe başvurdu. Açıköğretim'in iki yıllık bölümüne başvuracak.

Bu şekilde kayıt yaptırabilir mi?

27 Nisan 2011 14:37

@yunus@emre@

araj puanını, yanı 140' aşamadan açıköğretime doğrudan başvuru yapamaz.

ancak 2 yıllık herhangi bir bölüme (kendi alanında örgün eğitim) kayıt yaptırması halinde, 2 . ünivesite kapsamında açıköğretim bölümüne de başvuru yapabilir.

27 Nisan 2011 15:31

manavgatadliyesi

2011 ösys klavuzunda, sınava girme zorunluluğu bulunmadığı ve başvuru yapılabileceği yazıyor!!!

27 Nisan 2011 15:41

@yunus@emre@

kendi bölümü ile ilgili olmak koşuluyla evet;

örn : ticaret lisesi muhasebe bölümünde okuyorsa AOF önlisans Muhasebe veya İşletme Yönetimi bölümüne doğrudan kayıt yaptırabiliyor,

diğer bölümler için sınavdan 140 ve üzeri puan alması veya 2. ünv. kapsamında kayıt yaptırması gerekiyor.

27 Nisan 2011 15:46

manavgatadliyesi

Evet demek istediğim buydu aslında. Tam telaffuz edemedim kusura bakmayın.

Ticaret lisesi mezunu ve İlgili bölümü olan Aöf İşletme Yönetimi ön lisans'a kayıt yaptıracak.

Bu şekilde problem yok değilmi?

27 Nisan 2011 15:48

manavgatadliyesi

Dediğini gibi; Kasım 2011'de değilmi kayıtlar?

Teşekkür ederim cevaplarınız için.

27 Nisan 2011 16:13

@yunus@emre@

evet arkadaşım, kayıtlar kasım 2011 ayı içerisinde, yinede anadolu üniversitesinin sitesinden takip etmesinde fayda var.

İşletme Yönetimi önlisans bölümüne kayıt yaptırır, 3. sınıftan dikey geçiş ile işletme bölümünden lisans tamamlamaya devam eder.

12 Mayıs 2011 12:52

mamela61

arkadaşlar bi yakınım imam hatip mezunu, önlisans ilahiyat okumak istiyor ve ygs den 140 barajını aştı, direk kayıt yaptırabiliyor mu başka ne yapması gerekiyor cvp bekliyorum lütfen..

13 Şubat 2012 13:26

AYSADM

ARKADAŞLAR MERHABA BEN BU SENE ANADOLU TİC LİSESİ SON SINIFIM. 2 YILLIK DİREK GEÇİŞ HAKKIMI KULLANICAM.. OKULDA DERECEM FALAN YOK AMA BUZAMANA KADR GÜZEL BİR ŞEKİLDE GEÇTİM SINIFI SİZCE İST ÇIKARMI.. ÇIKAN ARKADAŞLAR VARSA EĞER ARAMIZDA BİRAZ KENDİLERİNDEN BAHSEDEBİLİRMİ

03 Ekim 2013 13:53

özlem64

arkadaşlar meslek lisesi boya pre mezunuyum ikiyıllık ya açık ögretime yada normal iki yıllıga ne za

Toplam 11 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?