Editörler : Pangaea
27 Nisan 2011 17:55

samsunda mulakata girenler ve daha once girmis arkadaslar

arkadaslar ben samsunda ayın 14unde mulakata gircem samsun egt merk den bilgisi olan varmı komisyondan falan

hak-uhar
Memur
27 Nisan 2011 19:18

ben 2009 da samsun aşık kutlu eğitim merkezinde sınava girdim. ama kkö içi. 3 komisyon vardı. her komisyonda 3 kişi var. 3 kişiden biri olan komisyon başkanı başka şehirden gelmiş müftü oluyor. diğer 2 kişi de samsundaki vaizlerdendi. ben en zor komisyona düştüm, biraz sertlerdi. sonradan duydum, güya geçircekleri kişiye kötü davranıyorlarmış..

savaşçı52
Genel Müdür
27 Nisan 2011 19:38

sacmalık hocm ya ne gerek var sert davranmayaki.peki kazandınızmı hocm ne sordular size ben 14unde gircem orda insallah

hak-uhar
Memur
27 Nisan 2011 19:43

kazandım çok şükür. ilk önce Kuranı yavaş okumamı itediler, sonra hızlı okuttular. son okuduğum ayetin tecvitini yaptırdılar. sonra mahreç sordular. lam nerden çıkıyor falan dediler. ben de tarif edemeyince "sen nasıl kuran kursu hocası olcaksın, daha mahreç nedir bilmiyosun

hak-uhar
Memur
27 Nisan 2011 19:47

diye bağırdılar. neyse sabretmeye çalıştık. önümde beyaz kağıtlar vardı. birini çektim nebe suresi 1-20 çıktı ezber okudum. adiyatı sordu. sonra bir kağıt daha çektim. muhalefetün lil havadis nedir diye soru çıktı. o kolaydı Allahtan. neyse hocam böyle işte. alırsınız inş. sizde. tavsiyem sonuna kadar sabırlı olun

savaşçı52
Genel Müdür
27 Nisan 2011 21:27

sagolun hocam hic takıldıgın bisey oldumu ezberde yada yuzunede

umutsuz29
Şef
27 Nisan 2011 21:35

bende samsunda gircem cok mu zor olur kazanan kac kisiydi acaba

_AKS3L_
Şube Müdürü
27 Nisan 2011 21:58

2009 da girdim ama kazanamadım.yüzden okuma yasini şerifin 5.ci sayfası(ortasından) ezber ve fıkıh sorusu .. tabi ezber ve diğeri masada bulunan kartlardan çekiyorsunuz nasibinize artık ne çıkarsa.. Açık söyleyim kardeşlerim torpil işliyor ben bizzat şahit oldum.Ordaki görevliyi arayan arayana idi hatta bizzat kulağımla duydum '' bizim yapacağımız birşey yok kağıtları kasaya koyuyorlar '' dedi.İlk başta inanmak istemedim lakin o görevlinin eşiyle görüştüm oda arkadaşıyla gelmişti ve dediği kelimeler beni şok etti .aynen iletiyorum ''sabahtan beri milletvekilleri .. belediye başkanları baskı yapıyor telefon hiç kapanmadı'' dedi.Sınavım çok iyi geçmişti gerek yüzden okuma..tecvid olsun... ezber olsun.. en iyi şekilde okudum sonucu öğrenince kendime günlerce gelemedim.Rabbim yardımcınız olsun.

savaşçı52
Genel Müdür
27 Nisan 2011 22:12

yani hic hata yapmadıgın halde kazanamadınmı kardesim

hak-uhar
Memur
27 Nisan 2011 22:42

ben sınavden çıktığımda kesin kazanamayacağım diye düşündüm. kötü geçmişti takıldığım yerler de oldu. önümdeki Kuran-diyanetin Kuranı-harfler içiçeydi. zal'ı ,nun okudum vs..ezberde de karıştırdım bir yeri yardımcı oldular. ama genel olarak Kuranı nasıl okuduğuna, harfleri nasıl çıkradığına, tecvid kaidelerini uygulayıp uygulamadığına bakıyorlar. ve geçirecekleri kişiyi de zorluyorlardı. ablamda benimle aynı komisyonda girmişti o gün. onun ki çok iyi geçmişti. nerdeyse hiç hatasını bulmamışlardı. ama ablam sınavı geçemedi ben geçtim. şunu da söyleyeyim ben torpil işlediğini düşünmüyorum. torpilim var diyenlerin bir çoğunun kazanamadığına da şahit oldum. benim torpilim yoktu ama kazandım

_AKS3L_
Şube Müdürü
27 Nisan 2011 22:54

Bana göre fazla olmadı(ölçüyü aşmadım)savaşçı kardeşim..Mülakata giren herkes(istisnalar hariç) .. yüzüne iyi okuyamadım... bana kartlardan şu çıktı bilemedim..ezberde bir iki yerde şaşırdım.. hatta bazı arkadaşların ağladıklarını gördüm.Heyecandan şaşırdık hep diye .. Bu gördüklerime nazaran bende herşey yolunda gitmişti.İçeriye girerken selamdan tutun hatta cuma günü idi hayırlı cumalar dedim, sandalyeyi oturmadan geri çekip oturup,kalkarken sandalyeyi aynı şekilde ileri bıraktım.benden önceki arkadaşlarda ikaz etmişler malum çıkan arkadaşlar anlattı nelere dikkat ettiklerini ...odadan çıkarken de yüzüm hocalara dönük çıktım. Kısaca okuma, ezber, bilgi artı adabına uygun kılık kıyafet ve davranışı usulünce yerine getirdim.Ben elimden geleni yaptım ama nasip olmadı. inş. sizlere nasip olur.

_AKS3L_
Şube Müdürü
27 Nisan 2011 23:21

hak kardeşim ... torpil işlemeyen yer var mı? kaldı ki bu kurum diyanet ise ... Size kulaktan duyma değil bilakis şahit olduğumu yazdım ee artık hala torpil işlediğini düşünmüyorum diyorsanız sizin düşünceniz saygı duyarım.Sınavda zorlayanları geçirmediler istisnalar olabilir belki.. benim arkadaşlarımda girdi diğer komisyonda idiler içinde çok zorlananda oldu.hafız olan arkadaşım bile kazanamadı.Şu bir gerçek ki istisnalar kaideyi bozmuyor !!!

hak-uhar
Memur
27 Nisan 2011 23:49

AKS3L kardeşim tamam ben inandım söylediklerine yanlış anlama.sen torpil talep edildiğini yazmışsın. ama torpil yapıldığını söyleyemeyiz ki..ben mi yanlış anladım? belediye başkanları baskı yapıyor demiş kadın?? ayrıca ben benim girdiğim komisyon için geçirecekleri kişileri zorladılar dedim. bunlar benim tecrübelerim. diğerlerinde öyle değildir elbet

savaşçı52
Genel Müdür
28 Nisan 2011 08:16

tam olarak ne tavsiye edersiniz arkadaslar yuzunem super benim neresi acılırsa ordan takılmadan okurum evelallah.

_AKS3L_
Şube Müdürü
28 Nisan 2011 08:35

Mülakat = Kıraat + tecvid + ezber

Bu üçünde iyi isen kardeşim Rabbimin izni ile sorun çıkmaz kolayca alırsın mülakatı.

28 Nisan 2011 09:51

10 MAYIS SAMSUNDA GİRİCEM BENDE HAYIRLISI OLSUN

savaşçı52
Genel Müdür
28 Nisan 2011 10:03

kıraatan maksat mahrec dimi hocm

_AKS3L_
Şube Müdürü
28 Nisan 2011 10:39

Tertil ile açık açık,tane tane harflerin hakkını vererek(mahreçli) okumak kardeşim.. okurken yerine göre uzatılıp kısatılmasına, gunnesine, ihfasına, izharına, iklabına yerine göre vasıl, yerine göre vakıf olarak.. kısacası tertil + tecvid ile okumak..

savaşçı52
Genel Müdür
28 Nisan 2011 11:43

sagol allah razı olsun kardesim arkadaslar herkes tecrubelerini paylasırsa sevinirim

_AKS3L_
Şube Müdürü
28 Nisan 2011 12:09

Samsunda ki komisyon daha belli olmamış.. henüz diyanete bu konuyla ilgili bir yazıda gelmemiş.Arayıp sordum.İnş. adil ve vicdan sahibi hocalarımız olur.

savaşçı52
Genel Müdür
28 Nisan 2011 12:18

insallah hocam sen nezaman girceksin ayın kavında.ben 14unde gircem.birde sonuclar nezaman acıklanır kac puan aldıgımızı falan.kim once girerse bilgilerimizi paylasalım gerekirse telefonda veririm

Toplam 216 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi