Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : hamzakck
04 Mayıs 2011 14:59  

Kapalı
kamu yönetimi mülakat soruları

merhaba arkadaşlar birlikten kuvvet doğarmış:)

bu başlık altında kamu yönetimi alanı ile ilgili yüksek lisans/doktora veya araştırma görevliliği/öğretim görevliliği alımlarında sorulan veya sorulması muhtemel soruları (yazılı/sözlü) paylaşabiliriz.

teşekkürler:)

04 Mayıs 2011 16:47

akademik-hayat
Kapalı

yok mu kamu yönetimi programında arş. gör. veya öğrt. gör olan?

ya da yüksek lis. veya doktora için mülakata girmiş olan?

04 Mayıs 2011 17:15

marcel_2009

1. İdeolojilerin sonu önermesi kimler tarafından hangi koşullarda ileri sürülmüştür?

2. Aydınlanma felsefesi, modernizm, post-modernizm

3. Siyasal Parti tipolojileri

4. Sözleşmeci kuramlar.

5. Klasik ve çağdaş elit teorileri.

Şimdilik bunlar geldi aklıma....İyi çalışmalar

04 Mayıs 2011 18:05

akademik-hayat
Kapalı

teşekkürler..

bu sorular sana hangi mülakatta sorulmuştu peki?

05 Mayıs 2011 21:28

akademik-hayat
Kapalı

gncl

06 Mayıs 2011 21:06

akademik-hayat
Kapalı

o kadar okuyan var. cevap veren ise yalnızca 1 kişi. yazık :((

07 Mayıs 2011 01:08

perle ocean

ben de okudum arkadaşım ama henüz kamu yönetimi alanında mülakat deneyimim olamadı ondan cvp yazamayışım:) belki bi gün....

09 Mayıs 2011 10:25

akademik-hayat
Kapalı

hadi bakalım :)

09 Mayıs 2011 15:56

ebhem

merhaba arkadaşım,

kamu yönetimi alanında mülakat soruları demişsin ama anabilim dalını belirtmemişsin. mesela arkadaşın örnek verdiği sorular siyaset abd'nin soruları. eğer yönetim ile alakalı soruları merak ediyorsan liberal bakış açısına sahip biriysen Bilal Eryılmaz hocanın kamu yönetimi ve Nuri Tortop hocanın yönetim bilimi kitabını incelemeni, eğer sosyalist bir bakışa sahipsen Kurthan Fişek hocanın yönetim kitabını ve B.Ayman Güler hocanın Türkiye'nin Yönetimi kitabını incelemeni tavsiye ederim. bu kitaplardaki konular tüm mülakat sorularına cevap vermeni sağlayacaktır. Ayrıntısına girmek istersen daha dar kapsamlı kitaplar incelemeni öneririm. kentleşme ve siyaset alanlarındaki konulara pek hakim değilim.

iyi çalışmalar.

09 Mayıs 2011 19:06

akademik-hayat
Kapalı

ebhem teşekkür ederim. anabilim dalı yok. yalnızca kamu yönetimi :)

ben kamu yön. genel konulara bakıyorum şimdilik. tavsiyelerin için tekrar çok teşekkürler. iyi çalışmalar.

11 Mayıs 2011 15:00

ebhem

ne zaman istersen yardımcı olmaya çalışırım. genel olarak çalışacaksan Taner Kışlalı hocanın siyaset bilimi kitabına bakmanı tavsiye ederim, Ruşen Keleş hocanın Kentleşme ve çevre sorunları kitabını incele. Zaten lisans düzeyinde okutulan kitaplar. bunları tekrar etmen yeterli olacaktır.

22 Temmuz 2014 00:12

HZb07

gncl

Toplam 11 mesaj