Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : konserwatifBeyond the Compasskjhu
09 Mayıs 2011 22:26  

direksiyon usta öğreticiliği

direksiyon usta öğreticiliği ve trafik usta öğreticiliği hakkında bilgisii olan var mı almak istiyorumda faydası olur mu

10 Mayıs 2011 12:55

oskaycay38

merhaba, galiba sana en çok yardımı dokunacak benim.nedeni ise ben sürücü kursunda öğretmenlik yapıyorum. şimdi bu işin eksiside artısıda var. özelliklede direksiyon hocalığı için. eğer kadroya geçersen ki bu 1 yıllık stajı yapıp sınav ve derslere girmene bağlı sigortan tam yatar artı 750 civarı maaş alırsın. tabi ayrıca kendini tanıtırsan yani adaylarla iletişimin iyi ise özel derslerinde olur ki ders saat ücreti şu an 50 - 70 arası ordanda iyi para kazanırsın. ama kadroya geçemezsen genelde kağıt üzerinde seni görevlendirirler ve sigortanda tam değil ders saatine göre yatar. e tabi maaş konusuda var. kadro olmazsa maaş aylık düzenli değilde yıllık bir miktar(dişinin kavuğuna girmeyecek kadar az mesela 1 yıllık 600 tl gibi) alırsın. ben her ikisindende sertifikamı aldım. ve 4,5 yıldır trafik hocalığı yapıyorum ve aldığım para grup başı 200. ama genede çok ama çok zevkli bence.hem müdürlüğünü yaptım hem trafik hocalığını hemde direksiyondan özel ders verdim.parası az ama boşta gezmekten iyidir dersen düşün derim.

genede aklına takılan olursa özelden veya burdan mesaj atarsan yardımcı olurum. iyi günler...

10 Mayıs 2011 22:33

155 muzo

kardeşim cevap için teşekkürler bir kaç sorom daha olacak bu belge kiralama işi nasıl oluyo bu belge işe yarar mı birde stajerlik nasıl oluyo usta öğretici olmak çiin yeniden sınavamı giriyoz ben kasımda pomemi kazandım polis okulu bu belgenin oradada faydası olur mu cvp için teşekkürler

11 Mayıs 2011 08:40

oskaycay38

merhaba,belge kiralama işinde siz belgenizi verirsiniz kursa sizi çalışıyor gösterirler hayali ders verirler ama siz ders vermezsiniz.ücretiniz yıllık olarak en fazla kayseride 650-700 tl civarı.sigortanızda o hayali olarak vermiş gibi gösterdikleri ders saat ücretine göre değişir.kadroya gelince kadroya geçmek için meb'e başvurursunuz kursla beraber yılda 1 veya 3 defa kursu olur meb'in onlara katılırsınız sonunda küçük bir sınav yaparlar ve aday öğretmen olursunuz. tabi birinci koşul olarak kursu nasıl ikna edersin bilemem ama sigorta tam yatmak zorunda stajiyer öğreticiliğin kalkması ve dediğim kursa gidebilmek için.(ben henüz kursları ikna edemedim:) )

11 Mayıs 2011 20:48

155 muzo

sağolasın polislikte işe yarar mı

04 Ekim 2011 10:25

zagord
Yasaklı

sayın hocam sınav da görev alma belgesi ve direksiyon öğretici belgesi farklı mı ?

TRAFİK VE ÇEVRE BİLGİSİ DERSİ USTA ÖĞRETİCİLİĞİ İLE

DİREKSİYON EĞİTİMİ DERSİ USTA ÖĞRETİCİLİĞİ

ben de su an motorlu tasıt sürücüleri sınav sorumlusu yetiştirme sertifikası var

tşklrrr

04 Ekim 2011 18:19

zagord
Yasaklı

*

04 Ekim 2011 21:13

zagord
Yasaklı

*

12 Ekim 2011 13:07

sunnac

İkisi birbirinden farklıdır, birinde sınav sorumlusu oluyorsun sınavlarda görev alıyorsun. Diğerinde usta öğretici oluyorsun yani öğretmenlik yapıyorsun tamamen birbirinden farklı ama benim öğrenmek istediğim bilen varsa eğer ; biz normalde meb okullarındaki kadrolu öğretmenleriz benim duyduğum bir habere göre en fazla haftalık ders saatini dolurabiliyormuşuz. Yani haftada 30 saat derse giren bir öğretmen nasıl usta öğreticilik yapabilecek bilmiyorum. Bulunduğum ilde kurs açılıyor ve ben katılmak istiyorum ama bu ayrıntı kafama takıldı.

22 Ekim 2011 00:07

zagord
Yasaklı

10 saate kadar derse girebiliyorsun resmiyette

22 Ekim 2011 00:57

esra2010

stajerliğin kaldırılması için mem e başvurmadm.kurs müdürü başlattı.sürem dolunca bana sınav yapıcak ve kaldırcakmış.

sunnac bi sorum olcak.sınav sorumlusu olmak için şartlar ne?kadrolu çalışmak şart mı?sunnac bulunduğun il neresi.belirtirsen sevinirim. bu kursu ben ilimde açtırmak istiyrm. ama ihtiyaç yok deniliyor mem den.

zagord sınav sorumlusu yetiştirme sertifikasını nerden nasıl aldınız?

ben şu an kadrolu çalışmıyorum. bu sınav sorumlusu için başvuru yapabilir miyim?

ayrıca özel eğitim kurumlarının kamulaşacağını duydum. böye bi duyum alan var mı?kamulaşırsa durumumuz ne olur

22 Ekim 2011 12:20

esra2010

güncel

23 Ekim 2011 01:24

zagord
Yasaklı

Ben antep halk eğitimden almıştım şimdi de Trafik ve cevre egitimi basladı

06 Eylül 2013 16:08

selcenates

Konyada ikamet eden direksiyon veya ilkyardım usta öğreticiliği sertifikası olanlar varsa ve Sürücü Kursumuzda görev almak isterlerse görüşebiliriz.

Toplam 13 mesaj