Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : c.nazanbalmumu_adam
17 Mayıs 2011 14:16  

4b'li sağlık personeli eğitim durumdan tayin hakkı (lütfen cevap)

arkadaşlar merhabalar, şubatta 4b'li sağlık persoli olarak atandım. lise düzeyinde atanabilmek için sakaryada okudugum üniv. öğretimimi yarıda bırakmıştım. 2 ay öncede başvuru yapıp afla geri döndüm. 26 yaşındayım, hem askerlik hemde maaş durumu için okulu bitirmek benim için hayati önem arz edeyor. sözleşmelilerin eğitim durumundan tayin hakkı olmadıgı biliniyor. ama bunu bozan ve benzer durumlara emsal teşkil eden danıştay kararları olduğu söyleniyor. acaba bununla ilgili net durum nedir? nasıl bir yol izlemem lazım? lütfen yardımcı olurmuusnuz?

17 Mayıs 2011 15:14

adn53

sadece 2 dersim var. yaz okulundada verme şansım var. bu durumdada en az 1.5 aylık bi izne ihtiyacım var. 3-4 aylık memur oldugum için yıllık iznim yok.

17 Mayıs 2011 22:27

adn53

sizin yapacagınız yardımın aq

19 Mayıs 2011 18:07

shsh1987
Kapalı

öncelikle son mesajınla terbiyesizlik etmişsin.sağlık personellerinin bu seviyede olması üzücü.diğer konuya gelince yani acil cevap beklediğin konu için şunu söyleyebilirim.ya rapr alacaksın aralıklı olarak.ya okuldaki hocaları kafalayacaksın yada çalıştığın birimdeki amiri.nerde çalışıyrsun bilmiyorum.ama ben de atanalı 1 yıl oluyor.atandığım gün ile yükseklisansı kazandığım gün aynı idi.çalıştığım iş gereği haftada 2 gün gündüz iş yerinden ayrılmam mümkün değildi.ama çalmadığım kapı kalmadı.amirim onun amiri onun amiri.hepsi ile konuştum.iyi bi dil kullandım olmadı sert konuştum.sonuçta eğitim hakkı anayasal bi hak.sonuçta kendimi kendi alanımda gelişme çabası içindeydim.nitekim oldu.2 gün olmadı ama bir gün haftada idari izin aldım.okul uzadı ama tamamen bitmedi en azından.sonra müdürlükte bi müdür yardımcı istersen gel buraya dedi iptal ihdasla.ben sana idari izin veririm.istersen doktoranı bile yaparsın dedi.yani azmin elindenn birşey kurtulmuyor.senin en doğal hakkın eğitimini tamamlamak ayrıca nöbetli bi yerde çalışıyorsan hafta sonu 48 saat nöbet tutarsın.şansını zorlamakla alakalı.allah yardımcın olsun.bu arada hiç torpilim yoktu.sadece insanlar artık ısrarlarıma dayanamadı.

19 Mayıs 2011 18:12

shsh1987
Kapalı

birde emsal dava var diye biliyorum. ama bir buçuk ay için yer değiştirmeye değmez.bide en son çalıştığın yerde yıllık izni hak ediyorsan oradan bir kağıt alıp yıllık iznini kullanabilirsin.rapor alırsın.biraz da idari izin.olur yani

Toplam 4 mesaj
Grup Vizyon