Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : SevkiSevilesin
26 Mayıs 2011 14:50  

İLİTAM Öğrencileri Artık İzinli Sayılacak

VALİLİĞİNE

(İl Müftülüğü)

Başkanlığımız personelinin eğitim seviyelerinin yükseltilmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile yürütülen çalışmalar neticesinde İlâhiyat Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim İlâhiyat Önlisans mezunları için bazı İlâhiyat Fakülteleri bünyesinde İlâhiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) programı başlatılmıştır.

Anılan programa devam edenlere yönelik her yıl yüz yüze eğitim ve sınavların yapılacağı tarihler ilgili kurum tarafından ilan edilmektedir.

Bu itibarla, İlâhiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) programına kayıtlı olduğunu belgeleyen personele ilan edilen tarihlerde; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu?nun 104?üncü maddesinin C fıkrası hükmünce izin verilmesi hususunda gereğini önemle rica ederim.

İ M Z A

Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ

Diyanet İşleri Başkanı

26 Mayıs 2011 15:00

f-u-r-k-a-n-2296
Kapalı

İlitam okuyan arkadaşlar için çok iyi olmuş.inş bizde kazanınca yararlanırız.

26 Mayıs 2011 15:03

Hakka Sarıl*

inşallah

26 Mayıs 2011 15:17

sabır ya hafız

birde adama görmez diyorlar,adam herşeyi görüyor işte,Allah razı olsun...

26 Mayıs 2011 16:59

haziran_gecesi

Sayın başkanımızı bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyor,değerli şahsına saygılar sunuyoruz.

26 Mayıs 2011 18:07

kaan7

zaten isteyince izin veriyor muftuler şahsım adına bizim muftu veriyor.senelık izindende düşüyo zaten

26 Mayıs 2011 18:39

hafiz___ali

yıllık ızın dısında ııznlı sayılma durumu var sanırım...

26 Mayıs 2011 22:47

kaan7

nerden anladın hocam bu yargıyı

26 Mayıs 2011 23:03

ademiyet2
Kapalı

yıllık izinlerimizdenmi kullanacaz yoksa yıllık izin haricindemi izin kullana bilcez

26 Mayıs 2011 23:28

ahmet elçi

Mazaret izni olarak kulanacaksınız

27 Mayıs 2011 09:13

hatıcem

cok ıyı oldu bu sene ızın ıstedım verılmedı seneye gıderım ınş.

27 Mayıs 2011 10:58

fatih-80

forenforen arkadaş,

bu yazının kaynağı ne nerden alabileceğiiz nüftülük ibrazını isteyecek...

27 Mayıs 2011 14:52

sule_y_man

yüzyüze eğitimler bitti izin çıktı neyse bu da bi adımdır inşallah.

beşşiruu vela tüneffiruu yessiruu vela tuassiruuu (okul, nakil vs.)

27 Mayıs 2011 15:06

civilianization

diyanetin 2007 yılında yayınladığı gelegede eğitim gören personele kolaylık gösterilmesi deniyor. demekki, uygulamada zorluk çıkarıldığı için tekrar bir yazı yazıldı. benim bildiğim laf bir kere söylenir ve anlaşılır. ya okul ya görev diyenlerin kulakları çınlasın

01 Haziran 2011 15:09

fatih-80

bu yazıya göre izin alan arkadaşlar var mı acaba ?

sorun yaşandımı yoksa ...

01 Haziran 2011 16:36

azizoğlu25

Madde 104

A- Kadın memura doğum yapmasından önce 3 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 6 hafta müddetle izin verilir. Bu süreden sonra 6 ay süreyle günde bir buçuk saat süt izni verilir.

B- Erkek memura karısının doğum yapması sebebiyle isteği üzerine 3 gün izin verilir.

C- Memura isteği üzerine kendisinin veya çocuğunun evlenmesi annesinin, babasının, eşinin, çocuğunun veya kardeşinin ölümü halinde 5 gün izin verilir.

Ç- Yukarıda belirtilen hallerden başka merkezlerde atamaya yetkili amirler, İllerde Valiler, İlçelerde Kaymakamlar ve yurt dışında Diplomatik Misyon Şefleri tarafından dairesi amirinin muvafakatı ile bir yıl içinde toptan veya parça parça olarak mazeretleri sebebiyle memurlara 10 gün izin verilir.

Zaruret halinde 10 gün daha aynı usulde mazeret izni verilebilir. Bu taktdirde ikinci defa aldığı bu izin yıllık izinden düşülür.

Bu fıkra hükmü öğretmenler için uygulanmaz.

Bu izinler sırasında özlük haklarına dokunulmaz.

Mazeret izni kullanırken usulüne uygun olarak alınan raporla kullanılacak sıhhi izin süresi mazeret iznini bölmez.

01 Haziran 2011 16:38

azizoğlu25

helal olsun böyle başkana.

bizim zamanımızda müftü az mı çektirdiydi bizlere.

arkadaşlar hepimiz bu icraatın kıymetini bilelim.

Toplam 16 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;