Editörler : supporters.
26 Mayıs 2011 17:17

Tam, çeyrek, gram altın mı yoksa bankalarda altın hesabı açtırmak mı avantajlı ?

onerılerınız nedır 70 lerde alınmaz dedıler oldu seksen su saatten sonra ne yapmalı bellı bır sure bekleyıp mı almalı ne dıyorsunuz

lionel1905
Yasaklı
26 Mayıs 2011 20:28

altının artma sebebi güvenilir liman görülmesi..avrupanın ekonomisi kötü amerika keza yine öyle..doğal afetler krizler vs her şey altına yarıyor..bende 70 lerdeyken altın alıyordum hesaptan olsun fiziksel olsun çok yükseldi deniyordu..kafamdaki rakamın hepsiyle almamıştım onlara birazcık inanarak..şimdi altın 80 nerdeyse yine aynı muhabbet çok arttı ama!!!

ben artık en küçük düzeltmesinde geri çekilmesinde genel portföyümün yarısı olana kadar alıyorum altın..

altın hesabından almak mı fiziksel altın almak mı diyorsun ben ikisini de tercih ettim:)

ama saklama problemi olabileceği için altın hesabı açtırıp alman daha mantıklı.

altın hesaplarında en kazık garanti en uygun kuveyt türk..

mutlaka alış işlemini seans içinde yap..akşam fiyatlar şişik olduğu için ilk başlarda çok fahiş fiyatlardan alma hatası yapmıştım..

namso

memur2112
Şube Müdürü
24 Ekim 2011 10:12

iyi de hangisiyle yatırım yapalım :)

dodex
Aday Memur
24 Ekim 2011 13:56

2 yol var

1-Fiziki olarak taşıyabilecek saklayabilecek durumdaysanız gram altın

2-Bankacılık sistemine güveniyorum yarın bir afette savaşta vs.. de altınlarımın üstüne yatmazlar diyorsan altın hesabı ideal.Yıllık hesap işletim ücreti ödersin 50-60 tl ki bu kasa kiralamaktan ucuzdur.Alım satım arasındada komisyon %1 civarlarındaki oldukça makul.Geceleri marj bilerek açık tutulur onu dikkate almayın.

Sen olsan ne yaparsın derseniz;iki ucu şey değnek gibi kararsızım ya hırsız alıp götürebilir yada bir kaos ortamında banka üstüne yatabilir ikiside aynı kapıya çıkıyor :)

memur2112
Şube Müdürü
24 Ekim 2011 14:19

:) yani cumhuriyet altın değil de gram diyorsun öyle mi:) dinleyeceğim seni.şu an gram altın 100 tl uygun mudur?

aktasonlıne
Şube Müdürü
25 Ekim 2011 00:03

Bankadan alacaksan sekerbank en avantajlı makası var.

Gercek_Asklar
Genel Müdür
21 Şubat 2013 00:46

güncel:)

Serengil
Memur
21 Şubat 2013 17:40

Bu sayfada bu konuda detaylı şekilde bilgilendirme yer alıyor. Sanırım daha iyi bir bilgi olamaz.

Serengil
Memur
21 Şubat 2013 17:41

Adresi eklemeyi unutmuşum.

http://www.altinvefiyatlari.com/yatirim-altinlari/hangi-altin-ile-yatirim-yapilmali.html

kamucu işçi
Aday Memur
26 Şubat 2013 22:19

En Çok Kazandıran Altın Hangisi? Bir başka deyişle altından en çok kazanç sağlayan altın türü hangisidir? Bu sorunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Yatırımcının bütçesine göre yüksek fiyatlı ve düşük fiyatlı yatırım altınları bulunmaktadır. Bütçenize göre bu altın türlerinden herhangi birini seçerek yatırım yapabilirsiniz.1-Banka Altın Hesapları Yatırımını banka üzerinden yapmak isteyen yatırımcılar içindir. Alış-satış arasındaki fiyatın cazip oluşu banka altın hesaplarına talebide arttırmış durumdadır. Banka altın hesapları hakkında geniş bilgi edinmek için “Banka Altın Hesapları” sayfasını ziyaret ediniz. Yatırım için en ideal tür olarak günden güne daha fazla kullanılmaya başlanıyor.2- Cumhuriyet Altını Yatırımını fiziki olarak yapanlar için en ideal altın türüdür. Maliyeti yüksektir fakat alış-satış arasındaki fiyat farkının düşük seviyede olması kâr konumuna geçiş sürecini hızlandırmaktadır. Bu durumda kazanç konumuna geçmek için fiyatlarda çok büyük yükselişler beklemenize gerek kalmamaktadır. Cumhuriyet altını maliyeti yüksek olduğundan daha çok büyük yatırımcılara hitap etmektedir. Bu altının bir başka avantajı ise piyasada kolay bulunabilir olması. Bu da bozdurmak istediğinizde kolaylık sağlamaktadır. 3-Çeyrek Altın (Yarım Altın ve Tam Altın) Yatırım için uygun olan bir diğer altın türüdür. Çeyrek altın için yazılacak olan bilgiler, çeyrek altının iki katı ve dört katı olan “Yarım altın” ve “Tam altın” içinde geçerlidir. Piyasadaki en çok kullanılan altın türü olarakta bilinir. Yatırım yapılacağı gibi aynı zamanda takı, hediyelik olarakta satılmaktadır. Fiyatının düşük olması alımı kolaylaştırıyor. Çeyrek altın daha çok küçük yatırımcılara hitap etmektedir. Düşük bütçeler ile yatırım yapma imkanı sağlar. Piyasada bulunurluğu oldukça yüksektir.22 Ayar Bilezik İle Yatırım Yapılır mı? Altına yatırım yaparken yanlış tercihler olumsuz sonuçlar yaratmaktadır. 22 Ayar bilezikler işçiliksiz olarak bilinirler ve bu sebeple yatırım için bir çok kişi tarafından tercih edilir. Fakat yanlış bilenenler ve bilinmeyenler vardır. 22 Ayar bileziklerin alış ile satış arasındaki fiyat farkının yüksek olması dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aradaki farkın kapanması, yatırım için tavsiye edilen altın türlerinden daha fazla zaman almaktadır. Bilezik yatırımı ile hem kâr hem zaman kaybı yaşanmaktadır. Peki 22 Ayar bilezik almak yanlış mı olur? hayır. Hem yatırım hem takı düşüncesi içerisinde olan kişiler için en ideal tür olarak değerlendirilir.Markalı Gram Altın Yatırım İçin Uygunmudur? Piyasada ve internet üzerinden satışı yapılan 1, 5, 10, 50, 100 gramlık altınlar, direkt olarak günlük 1 gram altın fiyatı üzerinden hesaplanmamaktadır. Markalı basım sebebi ile üzerine ek bir kâr konulduğu için aradaki alış-satış farkı yükselmektedir. Bu da markalı gram altının avantajını kaybettirmektedir.Sonuç olarak altın yatırımı için öncelikler; cumhuriyet altını, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, banka üzerinden altın yatırımı olmalıdır. Bu altın türlerinin özellikleri hakkında sitede detaylı bilgiler yer almaktadır. Ayrıntılar için uygun sayfaları ziyaret ediniz.

kamucu işçi
Aday Memur
26 Şubat 2013 22:23

en mantıklısı cumhuriyet altını gibi gözüküyor

S A H R A
Aday Memur
10 Temmuz 2013 15:07

evde altın saklamak riskli tavsiyem altın hesabı ben öyle yaptım

seni bulacaam ogluum
Genel Müdür
10 Temmuz 2013 23:48

altın yükselmez dostlar

fiyat düştü altına hücum edeyim yarın fırlar die düşünmeyin

doların beli kırılmaz bu yıl dolar yılı

Gercek_Asklar
Genel Müdür
05 Aralık 2013 19:52

şu aşamada fiziki altın mı bankadan altın mı hangisi

altinzen
Aday Memur
09 Eylül 2015 04:02

Hangi Altın Türüne Yatırım Yapılmalı

Yatırım amaçlı kullanılacak en iyi altın türü gram altındır. Bir çok yatırımcı bu konuda yanlış ya da eksik bilgiler doğrultusunda ilerlemektedir. Yatırımcılar genellikle cumhuriyet altını ve çeyrek altına yönelmektedir. Evet bu altın türleri de yatırım altınlarıdır ancak yatırım için ilk aşamada gram altın tercih edilmelidir. Peki neden gram altın tercih edilmelidir: Altın yatırımı yaparken dikkat edilecek en önemli unsurlardan birisi alış ve satış fiyatı arasındaki fiyat farkıdır. Fiyat farkı ne kadar az ise o oranda isabetli bir yatırım yapılmış olur. Alış satış arasındaki bu farkı belirleyen temel unsur ise işçiliktir. Altın türündeki işçilik ne kadar az ise alış satıştaki

fiyat farkı da o kadar az olacaktır. Gram altın işçiliği en az olan altın çeşididir ve dolayısıyla da alış satıştaki fiyat farkı diğer altın türlerine göre daha düşük seviyededir. Gram altınların satışı kuyumcularda 1, 2,5, 5, 10 ve 20 gramlık olarak yapılmaktadır. Ayrıca yatırımcılar altın fiyatlarını anlık olarak takip ederek altın alımı yapmalıdırlar. Yatırım altınları ile ilgili bir tercih sıralama yapmak gerekirse aşağıdaki gibi bir sıralama yapmak doğru olacaktır.

1 - Gram altın

2 - Cumhuriyet altını (tam, yarım ve çeyrek altınlar)

3 - İşçiliği az olan düz bilezikler

Kaynak : http://www.altinzen.com/2015/07/hangi-altin-turune-yatirim-yapilmali.html

ece34gunes
Aday Memur
16 Eylül 2015 01:33

ben banka hesabı açmıştım 2 yıl önce sürekli gram altın alıyorum bozdururken de zarar etmiyorum acil durumlarda ihtiyacıma göre bozduruyorum. şurada gram altın almanın avantajları yazıyor uzun uzun https://ekonomist.co/2015/06/30/gram-altin-almak-avantajli-mi/

eğer almayı düşünen varsa gram altın alabilir şahsen tavsiye ediyorum :)

RefikMutlu
Aday Memur
30 Eylül 2015 17:00

ille de elimde olsun diyorsanız gram altın. Değer kaybetmez çünkü. Eğer altın al-sat yaparak kar elde etmek istiyorsanız banka hesabı çünkü elinizdeki altını bozdurmak için her an ulaşılabilir olmayabilir. Online işlem yapmak daha kolay.

Asfarcan
Aday Memur
20 Ekim 2015 23:50

Kuşkusuz gram altın.

Turk-ceci
Aday Memur
19 Eylül 2017 13:12

Kısa ve uzun vadeli yatırımlar arasında aslında altın güvenli ve kazançlı olarak gözüksede kişisel fikrim farklı yatırım araçları ile daha hızlı para kazanılabileceği yönündedir. Buradaki https://finanskredirehberi.com/yatirim-nedir-hangi-yollarla-yatirim-yapilir/ konuda da yatırım hakkında güzel bilgiler aktarılmış. Ama yinede ben uzun vade beklerim diyenler için altın iyi bir tercih

2017.ekonomik.krizi
Daire Başkanı
27 Eylül 2017 11:03

Önümüzdeki 3-4 yıl boyunca paranızın %30'unu Dolar,%30'unu gram altın,%40'ını vadeli mevduat hesabına yatırmanızı tavsiye ederim.Hem kafanız rahat eder hem mutlaka iyi gelir elde edersiniz.Borsa'ya sakın bulaşmayın 3-4 yıl boyunca,ekonomik kriz kapıda çünkü.Borsa çok fena çökecek gibi gözüküyor.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi