Editörler : supporters.
07 Haziran 2011 21:50

Daimi aday hocam, ama bir edebiyata göre şansımız çok daha az değil mi? En basitinden geçen yıl öyp'de sadece 3 ünide açıldı türkçe eğitimi. oysaki edebiyatta daha fazlaydı. 2 doçent olmadığı halde yüksek lisans açan ünilerin olduğunu biliyorum ben, o söylenenler formalite mi acaba...

Daimi_Aday
Daire Başkanı
07 Haziran 2011 22:29

Burcu Baran

geçen yıl öypden 14 tane arş gör alındı türkçeye...

ama edebiyat bölüm olarak çok geniş olduğu için alım sayısı elbette fazla olacak... yeni, eski, halk, eski türk dili, yeni türk dili...

bu 2 doç işi daha bir kaç ay önce çıktı... bu sene görecez nasıl uygulanacak...

08 Haziran 2011 08:57

Daimi-aday hocam, ben sadece 3 ünide gördüm, eksik mi baktım acaba, ya da bu 3 üni fazla sayıda mı araştırma görevlisi aldı? siz nerede yüksek lisans yapıyorsunuz hocam?

denizli_türkçe
Aday Memur
08 Haziran 2011 10:07

daımı aday hocam bızler edebiyattan da basvuru yapabılıyor muyuz. burcu baran hocam hacette pe 50 dıl punıistıyor.

Daimi_Aday
Daire Başkanı
08 Haziran 2011 22:55

benim bahsettiğim öyp alımları 2010 temmuz ayındaki alımlardı... 3'ten fazlaydı... arkadaşlarım başvurdular... hatırladığım yerler hakkari, amasya, burdur, kilis, muş, rize?, bir kaç tane daha vardı...

edebiyata başvurabilirsiniz eğer özel bir şart yoksa sadece edebiyat mezunu olmak gibi...

ama bir türkçe mezunu olarak edebiyatın ağır geleceğini söyleyebilirim... ama bu açığı çok çaba göstererek kapatmak senin elinde tabi...

08 Haziran 2011 23:38

Hocam, bu öyp başvuru süreci nasıl işliyor, herşeyi internet üzerinden mi yapıyoruz?

denizli_türkçe
Aday Memur
09 Haziran 2011 18:49

tesekukur ederım daımı aday hocam

11 Haziran 2011 11:25

Arkadaşlar, Gazi üniversitesinin yüksek lisans kontenjanları açılmış. şimdi ben başvurmayı düşünüyorum ama Ankara'da yaşamıyorum. kazandığım taktirde devam durumum nasıl olur? Bilgisi olan varsa lütfen yanıtlayabilir mi?????

ketebbe
Aday Memur
18 Haziran 2011 12:14

http://ilan.memurlar.net/ilan/13721/

bolu başlamış.bu linkten kılavuza erişebilirsiniz.türkçede dil istemiyo.

denizli_türkçe
Aday Memur
02 Temmuz 2011 13:24

gazı mulakatına gırdım olumlu gectı hayırlıs artık bekleyıp gorucezz

dilekerciyes
Aday Memur
07 Temmuz 2011 00:58

bu sene başvuracak arkadaşlar puanlarımızı ve hangi üniversitelere başvuracağımızı yazabilir miyiz benim gibi ilk başvurusunu yapacak arkadaşların zihninde iyi kötü birşeyler oluşur sizin sayenizde. benim ales90

ortalama 80

dil 26 erciyes ve açılırsa niğdeye başvurmayı düşünüyorum.

07 Temmuz 2011 14:22

dilek, sen benim tanıdığım dileksin yaa:)) burda da ne çok tanıdığım çıktı yahu:)) ben de erciyese başvurcam:)) dur özelden msj atayım da sen de benim kim olduğumu bil:))

ahneton
Aday Memur
07 Temmuz 2011 20:39

arkadaşlar niğde edebiyat alıyor ben başvurdum akdeniz üniversitesi bizim bölümden dil şart koşuyor mu bilğisi olan varsa sevinirim

dilekerciyes
Aday Memur
07 Temmuz 2011 21:27

ahneton hocam niğde edebiyat ilanını bende gördüm fakat türkçe eğitimi de bu yıl açılacak mı bir bilginiz var mı?

ahneton
Aday Memur
08 Temmuz 2011 00:09

ilk başta niğde eğitim fakültesine gittim sordum Türkçe yüksek lisans açacak mısınız diye onlarda bana burda görüşme yapıyor kurul daha eğitimde ne olacağı belli degil dediler görünen o ki şuana kadar pek bir kıpırdama yok ama edebiyat bölümüne de bizim bölümden başvuranları gördüm

dilekerciyes
Aday Memur
18 Temmuz 2011 00:15

ilgilenen arkadaşlar niğde türkçe eğitimi bu sene açılmayacakmış kesin.

dilekerciyes
Aday Memur
22 Temmuz 2011 18:03

fazla kimse yok galiba bu sene türkçe yüksek lisans isteyen şanslıyız :))

02 Temmuz 2015 19:16

bütün üniversitelerin yüksek lisans başvuruları bitti mi arkadaşlar bilen var mı? Türkçe Eğitimi

bölümünü düşünüyorum.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi