Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : gubazİDAL*
03 Haziran 2011 18:52  

ilitam mezunları öğretmen olamıyor

Yeni Mezunların diplomalarına 'sadece DİB'de geçerlidir' ibaresinin konulmasına karar verilmiş..

03 Haziran 2011 19:19

przt

yok bi de olsunlar!..

03 Haziran 2011 20:15

barsisa14

işte en çok buna sevindim hacı

kesinmi bu haber

kıytırık bi sınavla giriolar ilitama uılda 6 yada 7 ders geçme notu 50.ooohhh ne ala memleket.hatta kalkması bile lazım bu ilitamların.öbür tarafta insanlar okıcaz diye neler çekio.ne eziyetler . bunlar kekten ilahiyet mezunu oluolar.valla bence doğru bi karar kararı verenleri tebrik ediyorum

03 Haziran 2011 22:40

baykul

Çok güzel bir karar doğrusu, sonunda akledebilmişler.

03 Haziran 2011 22:46

sevgilimhayat

eski mezunlar içinde geçerli mi acaba?

04 Haziran 2011 11:20

azizoğlu25

doğru öğretmen olamıyorlar

çünkü ilitam mezunları kendilerini öğretmenlikle sınırlamıyorlar.

imam oluyorlar, vaiz oluyorlar, müftü oluyorlar.

müfettiş olacaklar, dib başkanı olacaklar, eğitim merkezi müdürü olacaklar, doçent olacaklar hatta profesör olacaklar, dekan olacaklar, rektör olacaklar............

daha sayayım mı?

ulan bırakın şu hasutluğu/çekememezlikçiliği.

insan olun.

herkes nasibini yer.

kimse kimsenin nasibini Allah'a inancınız varsa eğer almasına engel olamaz. Allah dilediğini aziz yapar, dilediğini de zelil yapar.

elalem uzaya çıkıyor, siz hala yasakçılıkla ilerleyeceğinizi zannediyorsunuz.

biliyorum sözlerim umrunuzda değil.

ben yine de doğruları söyleyeyim.

umulur ki akıl sahipleri anlar.

04 Haziran 2011 11:56

leyl1287

peki 4 yıl boyunca okumak için memleketinden ayrılıp bin türlü cefa sıkıntı çekenlerin bu eğitimi almak için para dökenlerin suçu günahı ne.. aynı diploma evde oturarak da alınıyosa bu adalet mi... herkes nasibini yesin. kimsenin kimsenin nasibine göz diktiği yok. Allah çalışana karşılığını veriyor zaten. itirazımız ikisinin bir tutulmasına.

04 Haziran 2011 13:40

aysenur34

ilitam mezunlarından marmarada, yıldız da, ve diğer üniversitelerde pedagojik formasyon alıpta öğretmen olanlar vardır. hatta tezli yüksek lisasn yapıp doktoraya başlayanlar var. neden kıskanıyorsunuz anlamıyorum. okuyun çalışın yapın siz de

04 Haziran 2011 14:39

gizemx

Bu bilgiyi nereden aldınız kaynağını öğrenebilir miyim?

04 Haziran 2011 15:02

Prison_Break
Yasaklı

tutturmuşunuz bi ''kıskanmayın ,haset etmeyin'' başka bildiğiniz bişey yok!!ilitamlının nesini kıskanacam ben sanki çok matah bişeymiş gibi.madem bu arkadaşlar bu kadar azimli bu kadar okuma gayretindeler kazansalardı da okusalardı adam gibi.kimse bana şartlarının imkansızlığından bahsetmesin!!ne şartlar altında okuduğumu ben biliyorum..

04 Haziran 2011 15:46

aysenur34

2007 den beri yaklaşık toplam 4000 ilitam mezunu oldu. çok yakın arkadaşlarım da var içlerinde. en az 100-200 kişi yüksek lisans yaptı. doktora yapanlar da var. formasyon alıp atananlar var. çok gayretli kişiler var. neden okuyanları veya ilitam mezunlarını eleştiriyorsunuz anlamıyorum. bir kısmı 2 yıllık imyolardan formasyon alarak geldiler. atandılar öğretmen olarak. 85-88 kpss olanlar var.

04 Haziran 2011 16:50

ist.li k.k.ö.

çok çile çekip örgün de okuyanlar dert yandığı bir durumun içine neden atıyorlar kendilerini madem..çile çekmek çok zor geliyor ve bunu bir üstünlük olarak görüyor ise dikey geçiş sınavıyla tanınan haktan onlar da yararlansaymış.. kimseyi DGS ye girmekten uzak tutmuyor sistem...sen örgünü seçersin ben ilitamı seçerim...ne beni ilitam için zorlayan oldu ne seni örgünde okuman için zorlayan oldu...kazanılmış hak kimsenin elinden alınmaz zira üniversitenin eşitlik şartıyla başvurumuzu yaptıysak en azından şu an okuyanlar öğretmen olabilirler arkadaşlar...bundan sonrası bilinmez ama yine de sınır koyulacağını zannetmiyorum.. çünkü bilindiği üzere dgs de 4100 ilitam kontenjanı ayrıldı bu yıl..

04 Haziran 2011 17:52

* Wolüme one _
Kapalı

adam gibi kazanırsın,gidersin gurbet ele, kalacak yer bulamazsın,dahası bulsan paran yetmez,haa bir de öyle dörd sene değil, tamı tamına beş yıl hazırlığıymış şunuymuş bunuymuş...

her sene ya çalışacan okuyacan, yada ailen destek olacak.kolaymı öyle ev yemeği yemeden gurbet elde okuda görelim.

ohhhhh beeee. şimdi ise iş değişti...gir lisye bitiri liseyi ol imam. ohhh beee.devletten gelsin maaaş, evinde bir tıkla ilahiyat oku... ohhhh beee...

28 şubat kararları çıktığı zaman kadro alamayan biz.ilahiyatı bitirdik diye kibirli görülen bizzz..

alllah aşkına siz nesiniz yav. kim kime gerçekte husus acaba !!!!

de get bir de şu olurlarmış bu olurlarmışş.sana birde o kadar destek vermiştim yazık. olsunlar olsunlar ama rızamız yok bilesiz...

04 Haziran 2011 17:56

kurmalı salyangoz

kapasitesi olan insan uzakdan da olsa görevini layıkıyla yapacaktırikapasite yoksa eldeki diploma zaten işine yaramıyacak,kimse birbirini yemesin beaa,hadi yeter artık yazıp durmayın şuraya,yeni alınan sözleşmeler ne olacak onu konuşalım,gelin diğer başlığa!!!

04 Haziran 2011 18:27

-selluka-

demek örgün okuyanların farkı bu!! üsluplara konuşma ağızlarına bakarmısınız..herkes kendi çektiğini kendi bilir arkadaşlar benim 2002 de liseden mezun olmam gerekirken 2006 açık liseden mezun oldum .son sınıfta başortüsü yüzünden okuldan uzaklaştırıldım. bir yıl girdim kazanamadım dgs, buyıl 3. sınıfım.diğer zihniyetler dışlarken,horgörürken tamamda inanın ilahiyat öğrencilerinin bu tavrı çok üzücü!! neyse ALLAH herkesin gönlüne göre versin...

05 Haziran 2011 05:49

__marjinalist__
Kapalı

"İstisnalar kaideyi bozmaz, kaideler istisnayı bozar"

Görmedim; Açıktan ilahiyatı bitirip, kürsiye çıkıp vaaz verebileni...

Fakülte (herkese değil tabi ama) ekseriyetle insana bir duruş kazandırıyor.

Kızan kızsın.. Söven sövsün...

Rafdaki Ülkerin çikolatasıyla; halk'ın çikolatısının yan yana duruşu gibi çoğu kez..

Ukalalık mı?? Var elhamdülillah.. Bu camiayaya bunlar da lazım.. Sizin gibi halim-selimlerde...

05 Haziran 2011 06:24

azizoğlu25

marjinalist demiş ki:

Görmedim; Açıktan ilahiyatı bitirip, kürsiye çıkıp vaaz verebileni...

ben de diyorum ki, çıkar at gözlüğünü bak da gör nice ilitamlılar imam olarak nicesi de şimdilerde vaiz olarak gümbür gümbür vaaz veriyor. öyle yok yağma. örgünmüş, mörgünmüş. bizim kimseye bir şey dediğimiz yok. anca, ancaaa bize yan gözle bakanı eritiriz alimallah.

ulan az mı kopye çektiniz örgünde,

az mı not dilendiniz prof'lardan.

yalan mı lan.

bana kütüphanelerde sabahladığınız mavalını yutturamazsınız bre aymazlar güruhu.

bunlar bir gerçek.

hiç çalışmadan profesyonelce kopik çekerek, üst sınıflardan sınav sorularını alarak geçen bir çok örgüncü var.

ama ben iyileri istisna ediyorum.

onlara lafım yok.

onların da zaten bu konuda bize lafı yok.

centilmence giriyorlar sınavlara

kazanırlarsa ya nasip deyip öpüp başlarına koyuyorlar.

kazanamazlarsa da kendilerinden biliyorlar

ve hayırlısı böyleymiş diyorlar.

ilitamlı olsun, örgünlü olsun hepsi benim kardeşim.

ama sizin gibi bölücü, tefrikacılar hariç.

içimize neden nifak sokuyorsunuz bre münafık güruh.

kardeşliğimizi neden bozuyorsunuz.

bu, münafıklığın daniskası değil midir?

Hasan-ı Basri (ra)'nin dediği gibi "ameli münafıklık" bu olsa gerek.

05 Haziran 2011 14:18

karanebilili

o kadar akıllısınız össs den gir kazan ondan sonra ne olursan ol önünüzü tıkayan mı var ben 2002den beri siyasi anlamda işlerin düzelmesini bekleyeceğim ancak 10 senede öğretmen olabilecem sadece önlisans mezunlarının girdiği bir sınsavda 4000 kontenjan ayrılacak ondan sonra ilahiyat fak kazandık diye ben medrese mezunuyum ben size taş çıkartırım diye hava atmak ha çok güzel demi haci asıl siz öğretmen olursanız hakkını helal etmeyecek size örgün ilahiyaçılar gerçi fetvayıda vermişsiniz hasan basri hazretlerini de işe katarak yazık hemde çok yazık aslında sizin suçunuz yok sistemin hatası siz haklısınız ayağınıza gelen öğretmenliğe kim yok der demi

05 Haziran 2011 18:58

azizoğlu25

ya birader

alın size öğretmenlik sizin olsun.

ne matah şeymiş bu meslek.

sanki öğretmenlikten başka meslek yok mu?

yani oyuncağı elinden alınan çocuk gibi ağlıyorsunuz.

bir zamanlar bu ülkede veterinerleri, açıköğretim kamu yönetimi vs. bütün lisans mezunlarını öğretmen yaptılar da kimsenin gıkı çıkmadı.

yıl vereyim mi sene 1996.

bu fakir de, bir zamanlar veterinerlik mezunu bir öğretmenle karşılaşmıştı da yine adamın kalbi kırılmasın diye ona senin formasyonun var mı diye bile sormadım.

zaman gelecek diyanet daha cazip olacak o zaman da diyanete girmek için bin dereden su getireceksiniz.

benim endişem ilahiyat ilitam diyerek birbirimize aynı camiadan değil de düşmanmış, hasımmış gibi bakacağımızdır. bu şu anda kısmen de olsa gerçekleşiyor.

bu duruma seviniyor muyuz?

yoksa üzülüyor muyuz?

benim asıl tasam bu.

05 Haziran 2011 20:27

evciler

Arkadaşlar,şu ilitamlıları neden adam yerine koyup muhatap alıyorsunuz.Örgün eğitim okumak er kişinin karıdır.Kafanız bassaydı örgün eğitim kazansaydınız sizi tutan mı oldu.Yok öyle üç dönüm bostan yan gel osman.Gurbete gidip varını yoğunu harcayıp binbir emekle okuduğum Fakülte'de öğrendiklerimle sizin ekranınızın karşısına geçip bi de çok çalışıyoruz demeniz çok komik.Adam gibi çalışın gidin örgün İlahiyat okuyun.

05 Haziran 2011 21:18

""ŞELALE""

arkadaşlar,herkes kapasitesi,ekonomik durumu,ailevi durumu vs ye göre lisans okuma gayretindeler. ben nicelerini tanıyorum önlisanstan lisansa geçme de çook zorluk çekiyor.

ha bi de lisansa geçmiş,dışarıdan bitirmş birileri de bukadar aşağılanmamalı. ev de veya çalışırken kitap başına oturup ders çalışmak öyle kolay bir olay değil.

ben de örgünden lisans mezunuyum fakat ilitama geçiş yapanların da gayretini tebrik ediyorum,alınteri dökerek,çabalayarak hedeflerine ulaşma gayretindeler...devlet madem böyle bir imkan vermiş değerlndirebilene tebrik doğrusu

Toplam 21 mesaj