Editörler : crops35
08 Haziran 2011 09:30

Üniversitede Çalışan Memurlar Maaşlarını yAZSINLAR DİĞER ARKADAŞLAR HALİMİZİN VAHİM OLDUĞUNU GÖRSÜNL

GERÇEKTEN DURUMUMUZ İÇLER ACISI BİRİ ARTIK DUR DESİN. BEN 1320 LİRA ALIYORUM AMA KESİNLİKLE DAHA FAZLASINI HAKEDİYORUM....DUYURALIM SESİMİZİ

r_nur
Kapalı
08 Haziran 2011 10:06

evet diğerlerine göre az ama buna şükür yapacak bişey yok.

barudiii
Şube Müdürü
08 Haziran 2011 10:11

sadece sizin değil bizimde içler acısı durumumuz maliye bakanlığnda çalışıyorum ve 1350 tl alıyorum.kimse inanmıyor ama gerçekbu.evet daha önce iyiymiş maliyenin durumuama son yıllarda çokgerilerde

barudiii
Şube Müdürü
08 Haziran 2011 10:14

allah tüm memurlara yardımcı olsun.umarım şu maaşlarda bi iyiliştirme yapılır.hiç zannetmiyorum ama.millete zam üstüne zam.memurada bindiren bindirene...

e.ma_06
Aday Memur
08 Haziran 2011 10:38

üniversitelerde çalışan memurlar herangi bir bakanlığa bağlı değil deiğer memurlar mesai alıyorlar döner sermeye deken 1.600 ün üstüne bile çıkıyo maşşları ya bizler?????

hadi arkadaşlar destekleyin

r_nur
Kapalı
08 Haziran 2011 10:41

bazı ünilerde mesai alanlarda var

aslan-01
Memur
08 Haziran 2011 10:46

8/3 eş yardımı + çocuk yardımı dahil 1478 Tl. maaşım var. ortalama aylık 75 lira ek gelirle 1550 yi buluyor

kardelen_46
Memur
08 Haziran 2011 22:01

sadece üniversitede çalışan memurlar değil shçek çalışanı olarak bizlerde 1320 tl alıyoruz.lisans mezunuyum.Lise mezunu bie hemşire alıryor 1800-2000 tl.sağlıkçı olamak varmış tansiyon ölçme,iğne yapma,serum takma görevleri ne ballı meslek ya...

alpgül
Aday Memur
09 Haziran 2011 16:40

1385 te ben alıyorum çocuk yardımı dahil.

mercan0068
Aday Memur
27 Haziran 2011 14:21

1320 TL ( mesai, çocuk yardımı vs. hiç birşey yok)

27 Haziran 2011 14:28

GİH PERSONELİNİN ÖZLÜK HAKLARININ EĞİTİM DURUMUNA GÖRE DÜZENLENMESİ"

Genel idare hizmetleri sınıfı memurları arasında yüksekokul, fakülte veya Yüksek Lisans mezunu memurun, ortaokul veya lise mezunu bir memura göre eğitim durumuna istinaden özlük haklarında bir fakı bulunmamaktadır

Genel idari hizmetler sınıfında görev yapan memur, veri hazırlama kontrol işletmeni, vb. unvanlarında bulunan memurların eğitim durumları dikkate alınmamakta ve yüksek okul mezunu, fakülte mezunu, yüksek lisans mezunlarına çok büyük haksızlık yapılmaktadır, bu kişiler görmüş oldukları eğitimin karşılığını alamamaktadır, adeta negatif ayrımcılık uygulanmaktadır.

Bakanlar Kurulu kararı ile zabıt kâtiplerinin özel hizmet tazminatları %75? e ve bekçilerin %72?ye, din hizmetlerinde imam hatip lisesi mezunu memurların özel hizmet tazminatları % 78 ? e çıkarılarak iyileştirme yapılmasına rağmen

Genel idare hizmetlerinde çalışan memurlarda ise özel hizmet tazminatı eğitim durumuna bakılmaksızın % 55 le sınırlandırılmış ve bu sınıftaki memurların eğitim durumları göz önüne alınmamış olup bu durum eşitsizlik ve mağduriyete neden olmaktadır.

Lise mezunu sağlık personelin özel hizmet tazminatı oranları %72, öğrenim süreleri yüksek okul mezunu olanların %90, 4 yıl öğrenim süresi olan sağlık personelinin özel hizmet tazminatı ise % 97 dir .

Ayrıca diğer hizmet sınıflarının, hizmetlerine göre üst öğrenimleri belirlenmiş ve bu okulları bitiren sağlık hizmetleri. pers, teknik hizmetleri. pers. din hizmetleri personeli vb. sınıflara mensup memurlar yüksek okul ve fakülte mezunu olmalarına göre özel hizmet tazminatı ek gösterge ve yan ödeme katsayıları vb. düzenlemekte bu nedenle özlük hakları, maaş ve ek ödemelerinde kazanımları olmaktadır.

Ancak aynı uygulama Genel idari hizmetlerde çalışan memurlarda, bu sınıfla ilgili fakülteleri veya yüksekokulları bitirseler dahi eğitimlerine istinaden kazanımları olmamakta, yukarıdaki diğer hizmet sınıflarında olduğu gibi, eğitim durumuna göre özel hizmet tazminatı yan ödeme ve ek göstergelerden vb. özlük haklarından faydalandırılmamaktalar.

ÖRNEK: 4/1 Derecesindeki Lisans Vb. Mezunu GİH sınıfı memur ile

4/1 Derecesindeki Lisel mezunu GİH sınıfı memur aynı özlük ve mali haklara sahiptir. Maaş ve ek ödemelerinde eğitim durumuna istinaden farklılık yoktur.

ÇÖZÜM : 1- Hangi fakültelerin veya yüksek okulların genel idare hizmetlerinde üst öğrenim olduğunun belirlenmesi ve bu kişilerinde belirtilen okulları bitirmeleri halinde diğer hizmet sınıflarında olduğu gibi özlük haklarından yaralandırılması.( özel hizmet tazminatı vb.)

2- Genel idare hizmetleri sınıfında iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin bölümleri (işletme fakültesi, kamu yönetimi vb.) fakülte ve ilgili yüksekokulların GİH sınıfının üst öğrenimi sayılması.

3-Önlisans, Lisans, Yüksek lisans öğrenimi görmüş memurlara adeta ceza gibi uygulanan bu anlayıştan vazgeçilerek, Hizmet sınıfları arasında adaletsizliğin ve haksızlığın giderilerek bu güne kadar haksızlığa uğramış adeta üvey evlat muamelesi görmüş Genel İdare hizmetleri sınıfı personelinin eğitim ve öğrenim durumuna göre haklarının diğer sınıflarda olduğu gibi verilmesi uygun olacaktır

arkadaşlar destek olun bimere yazalım.

sinyor77
Yasaklı
27 Haziran 2011 14:41

kpss ye gir başka kuruma atan o zaman ....

27 Haziran 2011 14:44

sinyor musun nesinn kafan bu kadar basıyor sanırım. senin bildiklerini bilmiyormuyuz.

sinyor77
Yasaklı
27 Haziran 2011 15:03

o zaman kurum değiştirmek için uğraş ...sızlanma...

29 Haziran 2011 07:50

kurum değişikliği yapman mantıklı. Üniversitelerde ezilen taraf belli. Belediyeye geçmen faydalı olabılır belki.

Fazla mesai yapmadan elinde 450-500 Tl daha fazla geçebilir. Bunu da düşün.

Yabancı dil tazminatıyla 1370 küsur alıyorum bende. Yetmıyor ama yer değişikliği düşünmüyorum.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi