Editörler : crops35
10 Haziran 2011 14:25

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avukatları

bu başlığı da ben açmış olayım, hazır dursun.

gumav
Aday Memur
10 Haziran 2011 14:40

hayırlı olsun

Kragonel
Şube Müdürü
14 Haziran 2011 22:59

Yakında hazine avukatlığı avukatlığı tarzında ayrı bir başlık gelirse şaşırmam

17 Haziran 2011 09:31

bende gerekirse yazarım, gelecekler gelene kadar - gelecekler geldikten sonrada gerekirse, ihale fes mes olur, gene gerekir.

usopen
Memur
05 Kasım 2011 12:06

Biz de heyacanla bekliyoruz gelmelerini..

usopen
Memur
05 Kasım 2011 12:09

28 hukuk müşavirine 2 avukat..gerçi müşavirlerimizin çoğunun avukatlık ruhsatı bulunuyor ama gene de çoğunluk duruşmaya gitmeyi istemiyor.

avukatyus
Aday Memur
21 Kasım 2011 10:30

evet arkadaşlar listeden de anlaşılacağı üzere gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı toplu bir alım yapıyor. bu bakanlık hakkındaki görüşleriniz. avukatlar ne iş yapar, hangi davalara bakar, ne kadar maaş alır, vekalet sıkıntısı varmı gibi sorular şu an bizlerin merakla cevaplanmasını beklediğimiz sorular.

Piyade
Genel Müdür
21 Kasım 2011 10:58

tecrübeli avukatların yorumlarını bekliyoruz tercih için lütfen iş nasıl yoğun mu maaş vekalet sosyal imkanlar alınacak illerde yazan arkadaşlarda yazarsa sevinirim

ibuzi
Şef
21 Kasım 2011 11:19

Gıda ve Tarım ilk kez avukat alıcak maaş durumu aşağı yukarı belli ancak vekalet ücreti dava türleri ve iş yoğunluğu açısından hazine avukatları daha önce bu bakanlığın dosyalarını takip ettikleri için en sağlıklı bilgiyi verebilirler.

muhsinte
Kapalı
21 Kasım 2011 11:20

gıda,tarım, hayvancılık bakanlığı ilk defa avukat alıyor. daha önce ve halen bu kurumun işlerini hazine avukatları takip ediyor.

maaş artık her kurumda aynı. 666 sayılı KHK ile maaşlar eşitlendi. yeni başlayan avukat 2012 Ocak itibariyle 2100-2200 gibi bir maaş alacak. vekalet ücreti de her kurumda aynı. dosya sayınız çok ve tahsilat yapabiliyor iseniz vekalet ücretini alırsınız.

tarım bakanlığının taşrada çok fazla bir işi yok. ceza mahkemelerinde az sayıda dosyaları olur. bulunduğunuz yere göre huku davaları ve icra dosyaları olabilir. idari davalar da vardır.

ayrıca illerde bulunan mera komisyonlarının yürütücüsü de tarım bakanlığıdır. mera komisyonları ile ilgili danışma görevini de muhtemelen avukatlara verirler.

Glancen
Genel Müdür
21 Kasım 2011 12:11

Bu kurumda vekalet sıkıntısı olma ihtimali yüksek gibi.

vekalet tüm illerin yıllık vekalet tahsilatının havuzda toplanması ve paylaştırılması şeklinde mi yoksa her ilin kendi tahsilatına göre mi oluyor?

av.esr
Aday Memur
21 Kasım 2011 12:45

evet ya, beni de vekalet ücreti düşündürüyor.bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Glancen
Genel Müdür
21 Kasım 2011 12:50

maaşlar eşitlenince geriye bir tek vekalet ücreti kriteri kaldı :) İlk defa avukat alacak kurumları tercih etmekte ayrı sorun bilgi verebilecek biri de yok ne yazıkki

ikranur
Aday Memur
21 Kasım 2011 13:04

tarım e hayvancılık bakanlığını van tercih edecek olan varmıııııııı varsa lütfen puanlarınızla birlikte yazın ölü tercih yapmyalım arkadaslar şimdiden teşekkürler

Piyade
Genel Müdür
21 Kasım 2011 13:05

puanım 80,528 van yazmayacağım

umuda_yolculukkk
Genel Müdür
21 Kasım 2011 13:08

bu bakanlıkta görev alacak arkdaşlar sanırım gittiği yerde tek olucak ?

ikranur
Aday Memur
21 Kasım 2011 13:15

teşekkürler piyade umarım diğer okuma şansı olan arkadaşlarda yazarlar.

21 Kasım 2011 13:22

Arkadaşlar hayırlı olsun ben şu an sağlık bakanlığındayım burası fena değil eminim bu kurum da iş yükü bakımından fazla yoğun değildir artık kurumlar kendi davalarını takip edeceğinden avukat alımı yapıyorlar maaş bakımından 666 khk eşitleme yaptığından sıkıntı yok bence tercih edilebilir ben karadenizdeyim buralar güzel memleketinizi de yazabilirsiniz gayet de güzel olur herkese hayırlı uğurlu olsun kamu avukatlığı da güzel meslek.

Piyade
Genel Müdür
21 Kasım 2011 13:22

önemli değil

Glancen
Genel Müdür
21 Kasım 2011 13:33

kavunkarpuz sağlık bakanlığında icra yoğunluklu mu çalışıyorsunuz

birde tayinler nasıl sıkıntılı mı, kaç yıl çalışmak gerekiyor tayin isteyebilmek için

libra07
Daire Başkanı
21 Kasım 2011 13:44

hazine avukatı olarak çalıştığım bölgelere göre bilgi vereyim. bazı bölgelerde hemen hemen hiç işi olmaz bu bakanlık avukatlarının. ama Tarım Bakanlığını baz alarak söylüyorum. işim içine gıda ve hayvancılık girince ne olur bilmiyorum. sadece Tarım bakanlığı iken bu bakanlığın işinin %90 ını mera davaları oluşturuyordu. heryerde mera olmadığından iş yoğunluğu değişir. ilk çalıştığım ilde hiç mera davam yoktu. meraları masallardaki otlaklar sanardım. sonraki çalıştığım ilde tüm bakanlık davaları içinde en büyük çoğunluğu mera davaları alıyordu. meralar gerçekmiş, öğrendim. maaşlar söylendiği gibi artık eşitlendi. vekalet ücretinde de sorun çıkmaz diye düşünüyorum çünkü her ilde 1 avukat olacakmış.

Toplam 401 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi