Editörler : Pangaea
13 Haziran 2011 00:35

ziraat bankası servis görevlisi

arkadaşlar ziraat bankası servis görevlisi sınav ve mülakatına girenler varsa,ne tür sorular soruluyor yardımcı olur musunuz?

Friedrich_Nietzsche
Şube Müdürü
13 Haziran 2011 14:22

__2010'Da Girmiştim...100 Sorudan Oluşan Bir GK+GY+ALAN Testi Vardı... 2011 De Açılacak Sınavda ALAN Testini Kaldırmışlar... Sorular Genelde Yüzeyseldir...

__MÜLAKATA Hak Kazananları Bir Odaya Toplarlar Öncelikle Pasta Çay İkramı Yaparlar : ) O Arada Da İnsan Kaynakları Görevlisi Sohbet Eder Sonra KOMPOZİSYON Konusunu İletir Yuvarlak Bir Masanın Etrafında Herkes Birbirinden YARDIM İstercesine Bakışır : )

__Benim Girdiğim Mülakatta Sorulan Soru:" GSMH Hakkında Bilgi Veriniz ?" Şeklindeydi...Diğer Mülakatlarda "Mali Tevzin,Basel" Hakkında Sorular Yöneltilmiş...

__Sonra Süre Bitince Kağıtlar Toplanır Komisyona Gönderilir...Puanı En Yüksek Adaydan Başlanarak Komisyonun Karşısına Alınır... İçlerinden Biri Size Asla Bakmaz Diğer İkisi Çapraz Ateşe Tutar : )

__Öncelikle Kendini Tanıtman İstenir...Sonra Bölümün Sorulur Ve Ona Göre Bir Kaç Soru Sorulur... Bana Sorulan Soru:" Banka Bilançosu Hakkında Bilgi Veriniz","Bankaya 1 Milyonu Olan Kişi Geldi Bu Müşteriyi Nasıl Yönlendirirsin ?" Tarzında İki Soruydu...

__BAŞARILAR...

zafer_75,288
Memur
13 Haziran 2011 16:19

güncel sorular 2010 öncesi sorulur mu yoksa daha çok 2010-2011 arası bilgiler mi sorulur

AyJi
Şef
13 Haziran 2011 22:25

yazılı sınava hak kazananlar aynı gün mülakata mı alınıyor ya? :S

ozlemlevent
Aday Memur
13 Haziran 2011 22:45

çok teşekkür ederim öncelikle cevap verdiğiniz için.maaşallah sanki genel müdür alıyorlar.insan zaten mülakata alındığında bildiğini unutuyor.mülakatlarda sadece 1 soru mu soruyorlar.kaç kere mülakata alıyorlar ya.ayrıca yazılı sınav da ve mülakatta finans ve kıymetli evrak hukukundan soruyorlarmış doğrumudur.birde kompozisyon konusu nasıl oluyor?aldıkları kişiler her soruyu biliyor mu ki peki.çok soru sordum kusura bakmayın.teşekkürler şimdiden....

Gercek_Asklar
Genel Müdür
13 Haziran 2011 22:56

ziratte calısanlar devlet memurumu yanı statusu nedır hangı haklara sahıpler paylasırmısınız

zafer_75,288
Memur
13 Haziran 2011 23:01

4B statüsündeler sınavı kazananlar hemen mülakata alınmaz maaşı aylık 1900-2000 civarıdır bu sınavda alan soruları yok türkçe mat güncel ekonomi ve finans sınav 75 dakikadır 100 soru vardır matematikte daha çok işlem sorusu sorulur faiz hız yaş soruları vardır türkçe paragraf soruları sorulur mülakatta elenen kişi ziraat bankasının sınavına tekrar giremez mülakatta süper torpil döner en son eylül sınavında puanlar 62,3 e kadar düştü ancak bu sınavda alan olmadıgı için puanlar 70 barajının da üzerinde kalabilir sanırım merak edilenler bunlar

zafer_75,288
Memur
13 Haziran 2011 23:04

bu arada mülakatta okudugun bölümle ilgili soru sorarlar bilip bilmemen çok önemli değil aslında senin diksiyonuna konuşma şekline bakarlar dedigim gibi torpil büyük etkendir ziraat bankasında kompozisyonda da güncel bir konu söylerler düşüncelerinizi yazın derler

Gercek_Asklar
Genel Müdür
13 Haziran 2011 23:10

hocam ziraatte calısanlar 1100 lıra sabıt maas alıyorlarmıs ek gelırlerle bırlıkte 1600-1700 ancak oluyormus ozel sektor forumunda boyle yazıyor ve 4B'liler kadroya gecmedımı??

ozlemlevent
Aday Memur
13 Haziran 2011 23:22

arkadaşım çalışıyor ziraatte ona sorarım sizin için.ama soruları falan hatırlamıyor.haklarını falan sorar yazarım

npyx
Şube Müdürü
14 Haziran 2011 02:13

ziraat çalışanlarının kamuyla hiçbir ilgisi yok denilebilir. kendi sandıkları var ama statüleri "işçi"dir, özel iş kanunlarına tabidirler.

14 Haziran 2011 09:00

arkadaşlar bende dün başvurdum sınav tarihi ne zaman sınava girmiş arkadşlar bizi yönlendirirlerse cok iyi olur sorular ve güncel finans konusunda calışabilecegimiz bir kaynak var mu veya sınava girecek arkadaşlar hazırlık yapıyormusunuz herkese kolay gelsin

çikolata01
Daire Başkanı
14 Haziran 2011 12:40

ben gecen yıl sınavına gırdım.

matematık turkce ve ılgınc ılgınc ekonomıyle ılgılı sorular cıkmıstı hatırladıgım kadarıyla

yıne basvurdum yıne gırecem,,ve benn bankacıyım sadece oranın maaaşı ıyı dıye dırenecem ben gecen yıl 5 puanla barajı gecemedım yapan nasıl yapıyor arkadas

bence sınvdan degılde mulakatlardan tırsın. adamlar o soruları nerden buluyor nasıl ters köşe ediolar bılsenız.valla aklınız varsa bankacılıktan once 657yı dusunun bankacılık yapılacak en son ıs tabıkı ıdealıst olamayanalr ıcın...

amma yazdım ya neyse bankacılıkla ılgılı sorusu olanlar bana mesaj yollayabılırler :) ayrıca bırcok bankanın sınavına gırdım tum soru tıperlını bılıorum işbankası kadar zor olanını gormedım hayatımda..hadı hoscakalın...

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi