Editörler : oto-danisman-expert
16 Haziran 2011 12:08

POLO ATİKER SIRALI SİSTEM YAKIT TÜKETİMİ ??? ACİLL!!

slm 1.6 polo 6n aracım var atiker marka sıralı sistem cekiş süper fakat biraz fazla yakıyor gibi fulledim 57 liralık aldı 77 km yaptım tekrar fulledim 30 tl lik aldı 77/30 : 256.00 krş yaktı sizce fazla değil mi ? bu arada aracım 8 valf yani 210-220 arası iyi diyorlar bencede bu fazla ama servisimle görüştüm öyle ölçülmez depoyu tamamen bitirip hesaplamalısınız dediler şimdi bitiricem sonra bakıcam ne kadar değişiklik olacak fikirlerinizi söylermisiniz sizce normal mi bu sarfiyat yoksa yüksek mi?

ecemxx
Daire Başkanı
17 Haziran 2011 19:53

hocam lpg istasynlarındaki pompaların basıncı birbirini tutmaz bu nedenle fullemeden saglıklı olcum yapmanız imkansız.ayrıca yazdıgınız degerler sehir içi ise gayet normal kesinlikle ayarlarla oynatmayın.zaten sehiriçi 25.6 krş yakıyorsanız sizin arac uzun yolda 20 maximum 20 krş yakar lpg nin 2.5 tl ye yaklastıgı bu devirde gayet normal.

yenihayat1742
Genel Müdür
17 Haziran 2011 23:52

hocam burda hesap hatası var 30 lira ile 77 kilometre yapmış tamam 25 kuruş şehir içi iyi rakam ona lafımız yok ama burda 25 kuruş olması için 120 kilometre yapması lazım 30 liraya onun için bilmiyorum daha belki sistem yerine oturur ama mutlaka kontrol edilmesi lazım

c.umit
Memur
20 Haziran 2011 10:07

arkadaşlar ölçümü yaptım sayılır.fullediğimden beri 327 km yaptım ve suan kırmızıda sanıyorum ki bi 10-15 km daha götürür.bu kez kullanırken de dikkat ettim kasmadan normal hatta yüksek viteste kullandım az yakması için ve sonuç şöyle; toplamda 60 tl lik lpg aldım fulledim yani depoyu şu an dediğim gibi kırmızıda ve henüz benzinede geçmedi 60/327 :0,183 çıkıyor yani bu sonuca göre şehir içi harika bi rakam değil mi? bakalım bide tamamen bitsin benzine geçsin 20 tl lik alıp öyle deneyeceğim. bakalım ozaman ne kadar yakacak... ha sunuda ekleyeyim bu yazıya yenihayat senin ölçümüne uyarak yaptım fiyat/km:D

yenihayat1742
Genel Müdür
20 Haziran 2011 14:06

ümit hocam değerleriniz ne kadar değişmiş gerçekten 18 kuruşsa şehir içi bu mükemmel bir rakam çoğu arabanın bu şehir dışı verisi olabilir o zaman sizin arabanız şehir dışında 11-12 kuruş yakacak,yalnz hocam yine hata yapmamak adına soruyorum hani 60 liralık aldım fulledim diyorsunuz deponuz tamamen boşmuydu bu aldığınızda yani sizin deponuz 60 lira ilemi doluyor,mesela tam boş olmaz içinde 20 liralık olur sizde 60 lira katar fullersiniz,öyle değil değilmi depo boştu depoyu fullediniz ve 60 lira ile doldu değilmi sonra kilometreyi başlattınız,dediğim gibi şehir içi 18 kuruşsa gerçekten müthiş rakam bu şehir dışında çok daha azalır Allah hepimize kazasız belasız sürüşler versin ve de hesaplı inş. :)...

c.umit
Memur
20 Haziran 2011 16:55

valla bende anlamadım ne olduğunu pek fazla bitsin su meret lpg de benzine gecince 20 tl lik alıp onu bitiricem ozaman tam hesaplamayı yazarım :D kafayı yedirtcek bu lpg bana ya:D

c.umit
Memur
20 Haziran 2011 16:58

dediğin gibi 20 tl lik içinde olsa dahi hadi 57 liralıkta ben aldım diyelim 77 liraya 327 km ve hala bitmedi gaz ki sanıyorum bi 10-15 km daha götürür.yani en kötü sonuç şöyle 77/342 : 225 lira bu da sanıyorumki kabul edilebilir bir rakam ama gercekten kafam karıştı benimde yani kolay değil bu hesapları yapıyorken nişanlandım kız istedim zaten sinir sitres heycan doğru hesap yapmamış olabilirm:D bi bitsin 20 liralık alıcam söyliycem sana sonra yenihayat :D

c.umit
Memur
21 Haziran 2011 09:51

evet arkadaşlar son ve kesin değerlerim şunlar; full depo 76 liraya doluyor 35 lt 391 km yaptım ve benzine geçti böldük çarptık 0,194 kuruş km başına yakıt harcıyor şehir içinde benim polom:D sizce bu yakıt nasıl ?

sail&wind
Aday Memur
21 Haziran 2011 10:43

bunu bukadar irdelersen kayıf alamassın otomobılınden ... çekışı duşuyormu ? kliman acık mı söz gelımı her nekadar olsa sana gueven hıssı verıyor mu .. ozman 220 kuruş yaksada keyfı keder yakmış olur oenmlı olan sana sağladığı konfor.. ama çok da tasarruf yapıcam dersen 5. vites 80 gecme bak ozman 160 kruşua kadar düşer ama yol bıtıp senın sabrın kalırmı onu bılmem.. bu arada klımanı da kapatmalısın tassaruf adına..:)

saygılar...

c.umit
Memur
21 Haziran 2011 11:43

yok zaten klimalı kullanmıyorum beni hasta ediyor klima ki arabanın çekişini düşürüyor şehir içinde zaten 80 den fazla yapmam ki istanbul trafiğinde yapamıyorsunda kasmadan kullandığımda lpg hakikaten cok tasarruflu allah herkeze kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.benim arabam benzinde 400 lira yakıyordu şimdi okadar memnunum ki inşallah bozulmaz bu memnuniyetim..

yenihayat1742
Genel Müdür
22 Haziran 2011 12:16

slm ümit hocam valla senin lpg bizede dert oldu eğer şu son yazdığınız değerler doğruysa güzel değerler hocam hemde baya iyi şehir içi 19 kuruş baya güzel değer,bu şehir dışında 12-13 kuruş olur,başka bi hesaptada şehir içi 1 litre ile 11 kilometre yapmıssın bence gayet güzel değerler Allah kazasız belasız sürüşler versin,bu arada nişan işlerinizde hayırlı olur inşallah mutluluklar dilerim...

c.umit
Memur
22 Haziran 2011 14:15

teşekkür ederim derdimi paylaştığın için yenihayat saol :D valla gerçekten içim çok rahatladı ilk ölçümü hatalı yapmışım aklım gitmişti boşa taktırdım şimdi bi ton uğraşıcam diye aama şükür değerlerim gayet iyi çekişte falan en ufak bir düşüş yok maşallahı var arabamın allah nazar değdirmesin çok memnun kaldım lpg+ atikerden inşallah böyle devam eder.bu arada teşekkür nişanım gayet güzel geçti inşallah düğünümde öyle olur allah herkese hayırlı eş nasip etsin..

maxipowers
Aday Memur
23 Nisan 2017 17:01

lpg tüp gerçekten eski arabalarda çok sıkıntılı.maliyetli ve uğraştırıcı. benzinli arabaya ülkemizde binmek maalesef çok büyük külfet. Araba'da dizelden motorinde şaşmayacaksınız.. Bakın adamlar inceleme yapmışlar türkiyenin en ekonomik arabası ilan etmişler : http://www.otomobiladresim.com/polo-yakit-tuketimi-ozellikleri.html

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi