Editörler : Pangaea
20 Haziran 2011 16:40

acilll ..meb onaylı bilgisayar sertifikası

Arkadaşlar Halk eğitim merkezlerinden aldığımız sertifikalar geçerli midir?ben 2005 yılında almıştım 120 saat word excel powerpoint..Ama üzerinde bilgisayar işletmenliği yazmıyo..

celepçi
Şef
20 Haziran 2011 16:51

benim transkriptte (bilgiişlem) yazıyor ders. bu 6225 i sağlar mı arkadaşlar bilen var mı?

mercan123
Aday Memur
20 Haziran 2011 16:59

üniversitede de temel bilgi teknolojileri ve bilgisayar uygulamaları die dersler almıştık ya geçerli olurmu lütfen cevap

matematik03
Kapalı
20 Haziran 2011 17:01

geçerli oluyormuş. arayın dpb'nı sorun.

hakkikum
Kapalı
20 Haziran 2011 17:02

sıkıntılı konu.

kedisever
Genel Müdür
20 Haziran 2011 17:03

OKULDAN ALDIĞINIZ DERS İÇİN OKULU ARAYIN BANA SORARSANIZ GEÇERLİ OLUP OLMADIĞI KONUSUNDA EN İYİ BİLGİYİ OKULUNUZ BİLİR BAZI OKULLARDA VERİLEN DERS GEÇERLİ BAZILARI GEÇERLİ DEĞİL NEREDEYSE TÜM ÜNİVERSİTELERDE BİLGİSAYAR DERSİ VAR ZATEN AMA BİRÇOK KİŞİ AYRICA KURSA GİDİYOR.

BİRDE İLİNİZDE BAŞKA BİR BİLGİSAYAR KURSUNA KAÇ SAATLİK DERS GEÇERLİ DİYE SORUN BENCE EMİN DEĞİLİM YA 120 YA DA 160 DERS SAATİ OLANLARIN GEÇERLİ KOLAY GELSİN

mercan123
Aday Memur
20 Haziran 2011 17:06

Nereyi arayacağımı da bilmiyorum

kedisever
Genel Müdür
20 Haziran 2011 17:13

MEZUN OLDUĞUN OKULUN ÖĞRENCİ İŞLERİ OLABİLİR BENİM ARKADAŞLARIMDA ARADI SÖYLEMİŞLERDİ OKULUNU GOOGLE DA ARATIP TELEFON NUMARASINI BULABİLİRSİN ÖĞRENCİ İŞLERİ DEĞİLSE ZATEN SİZİ AKTARIRLAR OKULUN İÇHATLARINDAN SONRA ATANINCA SIKINTI OLMASIN ÖĞRENİP ÖYLE TERCİH YAPIN

cHaMeLeOn
Aday Memur
20 Haziran 2011 17:17

arkadaşlar giresun üni. bilgisayar işletmeni pozisyonu için hem 6225 hemde 6227 isteniyor. ikisi birliktemi olması gerekiyor yoksa herhangi biri yetermi? bildiğim kadarıyla 6227 zaten 6225 i kapsıyor. ikisini birden yazmalarındaki amacı çözemedim.

concorde23-33
Aday Memur
20 Haziran 2011 17:20

geçen atamada içişlerinde çalışan bi kıza sordum benden sertifikayı istediler dedi ısrarlı bi şekilde dikkat et puanını yakma dedi.içişleri yazamadım kursa gidip sertifika aldım.iyice soruşturun arkadaşlar muamma bi konu...

mceliker
Şube Müdürü
20 Haziran 2011 17:21

http://www.memurlar.net/haber/187434/

6225 - M.E.B.'Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak

Halk Eğitim kurslarında ya da özel sektörde bazı kurslar tarafından M.E.B. müfredatına dayalı olarak bilgisayar programları veya kullanımı ile ilgili olarak verilen tüm sertifikalar; içeriği, ders saati ve kaç yıl önce alındığı önemsiz olmak üzere bu kod açısından yeterlidir.

KPSS tercih kılavuzunda "3.8. Başvuru şartları arasında "MEB'den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak" niteliği aranan kadroları,

1.MEB'den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası,

2.MEB'den Onaylı Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası sahibi olanlar da tercih edebileceklerdir." ifadesi yer almaktadır.

Ayrıca, adayların öğrenim hayatlarının herhangi bir bölümünde bilgisayar ile ilgili almış oldukları herhangi bir ders; içerik, ders saati, geçme notu veya dönemi önemsiz olmak üzere belgelendirildiği takdirde bu kod açısından yine geçerlidir. Yükseköğretim kurumlarınca verilen kurs ve eğitim programları sonucu alınan sertifika/belgeler debu kapsamdadır.

Lisans veya önlisans mezunu adaylar; tüm lisans/önlisans mezunları bölüm ayrımı olmaksızın mutlaka bir bilgisayar dersi (temel bilgi teknolojileri dahil) almaktadır. Bu durumu gösteren transkriptin kuruma ibrazı atama için yeterli olacaktır. Hatta bir bilgisayar dersi aldıktan sonra üniversiteyi terk eden bir öğrenci halihazırda mezun olmadığı halde ilgili dersi almış olduğu için bu kod şartlarını taşımaktadır.

Ortaöğretim mezunu adaylar; öğrenim süreçlerinde herhangi bir sınıfta herhangi bir dönemde bilgisayar ile ilgili bir ders aldıklarını karne veya okul yönetimince onaylı bir belge ile ispatlamaları bu kodu kullanabilmek için yeterlidir.

cHaMeLeOn
Aday Memur
20 Haziran 2011 17:24

Bilgilendirme için teşekkür ederim ama benim sorumun cevabı olmadı. neden her iki nitelikte beraber yazılmış ben onu anlayamadım. en azından 6227 şart diyemi algılamalı acaba?

cHaMeLeOn
Aday Memur
20 Haziran 2011 17:31

aslında şöyle bir durumda çıkıyor. iibf mezunu olacan ayrıca bilgisayar programcısı olacan. bunun yerine bilgisayar bölümü mezunu tercih etseler daha mantıklı olmazmıydı. Çok enteresan bi pozisyon olmuş. Yandaş için açılmış bir pozisyon olabilirmi acaba :)

angolimala
Aday Memur
20 Haziran 2011 17:31

çok teşekkürler mceliker.. benimde en büyük tedirginliğimi giderdin.

mercan123
Aday Memur
20 Haziran 2011 17:32

yani yazalım kabul olur mu

mceliker
Şube Müdürü
20 Haziran 2011 17:54

bu açıklama memurlar nette şubat 2011 ataması öncesi yayınlandı. Buna rağmen sertifika isteyen yerler de çıkar mı bilemiyorum. Burası Türkiye kişisel uygulamalarla karşılaşanlar olabilir. ama bu yüzden sorun çıkarsa mahkeme yoluyla kadronuza %99 kavuşursunuz.

fedaiturk
Şef
20 Haziran 2011 18:38

halk eğitim merkezinde bilgisayar kullanımı ile ilgili herhangi bir sertifika diyor

ama altta da niye iki adet sertifika adı veriyor ?

onları görünce muallakta kalıyorum ama sadece o ikisi mi yerine geçiyor...offf

basketballer82
Aday Memur
21 Haziran 2011 02:03

SGK tercih edecekler merak etmeyin transkripti kabul ediyorlar. Açıköğretim ya da örgün öğretim de farketmiyor. Hepsini kabul ediyorlar. Diğer kurumları bilmem.

Yaman'
Aday Memur
21 Haziran 2011 04:29

Bu işe kesin bir açıklama gerekiyor boş yere puanımızı yakmayalım kesin öğrenebileceğimiz biryer varmı acaba aöf diploması geçerlimi geçersizmi ?

Yaman'
Aday Memur
21 Haziran 2011 15:32

güncel

mercan123
Aday Memur
22 Haziran 2011 13:32

ya her yeri aradım kesin birşey söyleyen yok en son sgk insan kaynaklarını aradım.Atama bölümüne yönlendirdiler.Telefona çıkan kişi olur dedi MEBden onaylı ise sorun olmaz dedi nereden alındığı falan ama yine de emin olamıyorum yaaaa siz de arar mısınız sgk insan kaynaklarını

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi