Editörler : E.Kayı Han

objektif54
Yasaklı
23 Haziran 2011 15:29

sayın editör cennete gireceğinden eminsin değil mi,ben nasılsa cehenneme girecem,bana bakarak mutlumu oluyorsun

23 Haziran 2011 16:30

Kimse nereye gideceğinden emîn değildir. Sana baktıkça dehşete kapılıyorum, üzülüyorum. Birinin cehenneme gideceğinden sevinmekten Allahü teâlâ'ya sığınırım. Son nefeste kimin ne olacağı belli olmaz.

neue regel
Kapalı
23 Haziran 2011 16:53

editör niye büyük harflerle yazıyorsun "saçma" diye? büyük harflerle yazışmak yasak değil mi :))

objektif,

örfi hukuk kurallarının ve şeri hukuk kurallarının (çeşitli uluslara ait) harmanlanması, evrilmesi, globalleşmesi, insan haklarının ve eşitliğin ön plana alınması ile bilikte günümüz hukuku doğmuştur. ve günümüz hukukunda böyle bir şeye müsaade yoktur.

yani artık günümüzde, şeri hukuku kendi başına değerlendirmeye çalışmanın bir anlamı yoktur.

hukuk, sosyal bilimlerin bir dalıdır. herşeyde olduğu gibi onda da ilericilik anlayışının olması şarttır.

hukuk evrenseldir.

...

bu arada, eskiden din, din adamları tarafından yorumlanırmış belli aralıklarla. sonradan bunun yapılması durdurulmuş..

ama kendini sırf dini hukuk kurallarına göre ayarlamaya çalışanlar için, bu tekrar yapılmaya başlansa iyi olur..

yoksa böyle tartışmalar hiçbir zaman son bulmaz.

patthem
Kapalı
23 Haziran 2011 19:50

Bir adamın iki karısı varmış. İkisi arasında adaletli davranmaya çok dikkat edermiş. Olacak bu ya iki kadın aynı gün ölmüş. Adam bütün cenaze işlemlerini aynı anda yaptırmış. Cenazeler yıkanmış, hazırlanmış. Sıra kapıdan çıkarmaya gelmiş. Adamı almış bir düşünce. Hangisini önce çıkarsam diğeri sonraya kalacak haksızlık olacak diye. Aklına iyi bir fikir gelmiş. Hemen bahçe duvarını yıktırmış diğer kapının yanına bir kapı açtırmış. Cenazeleri aynı anda çıkarttırmış. Namazları kılındıktan sonra yan yana gömdürmüş.

O gece rüyasında eski kapıdan çıkardığı karısı yakasına yapışmış. "Duuuur bakalım"demiş. "Sen beni eski kapıdan çıkarttın, onu yeni kapıdan. Hakkımı helal etmiyorum, ahirette iki elim yakanda, seni sürüm sürüm süründüreceğim." demiş.

:)))

2 kişi arasında adaleti sağlamak hele hele eşse bu 2 kişi çok zor olsa gerek..

eğer bunu sağlarım diyen bi babayiğit varsa evlensin :))))

papatya tarlası
Genel Müdür
23 Haziran 2011 20:10

her akşam her akşam "seni ben ellerin olsuuun diye mi sevdimmmm" şarkısını söyleyemek istemem :)...tabi önce katil de olabilirim eşim bunu kabul etse, belki hapiste bi konser veririm o o zaman :)

patthem
Kapalı
23 Haziran 2011 20:13

2 eş..

her birinin huyu suyu farklı

adam arada heba olur yaaa :)))

her birine ev aç çcouklara bak hele hele Türkiye şartlarında tam babayiğitlik örneği :))))

papatya tarlası
Genel Müdür
23 Haziran 2011 20:16

hıı di mi birine bakamıyolar çoğu :) 2 sine 3 üne nasıl bakacaklar :) tabi böyle bi şeyi kabul eden kadın varsa da o da zaten aç kalmayı hak ediyor, ya da her akşam her akşam konser vermeyi komşulara :)...seni beeeeennnnn ellerinnnn... :D

Serciyus
Kapalı
24 Haziran 2011 00:28

islam bu dört meselsine belirli şartlarla cevaz vermiştir. bunu hiç kimse inkar edemez ayet var. şimdi merakımı saldı şahsen bekar olduğum halde 2 eş istemem. ama ayete muhalefet, inkardır. merak ediyorum bazıları çıkmış çok evliliğin islamda olmadığını ispatı için adeta çırpınıyorlar. benim öyle bi telaşım yok isteyen inanır isteyen inanmaz. ben bir hususta muhkem ayet varsa , o hususla ilgili bir münafıkın sırf şüphe doğurmak için sorusuna cevap verme ihtiyacını bile hissetmem. birde bizim hans'a (şimdi oldu hasan) sormuşlar, müslüman mı oldun evet demiş, islam dan soğutacaklar ya, yine sormuşlar, ama islamiyette dört eşle evlilik var, buna ne dersin, cevap vermiş, çok iyi hemde mükemmel ben islamiyetten önce ayda 40 kadınla olurdum.şimdilerde bakıyorumda bizim hasanlarımız bir hans kafasına bile sahip değiller. hiç kimse ölüme çare bulamadı İşte buda sünnetullah tır.

Düşünce Entelijans'ı
Daire Başkanı
24 Haziran 2011 01:24

çok eşliliği düşünecek kadar çıldırmış olan varsa şu güzel fıkrayı okusun :)

.

.

.

Bir adamın iki karısı varmış. İkisi arasında adaletli davranmaya çok dikkat edermiş. Olacak bu ya iki kadın aynı gün ölmüş. Adam bütün cenaze işlemlerini aynı anda yaptırmış. Cenazeler yıkanmış, hazırlanmış. Sıra kapıdan çıkarmaya gelmiş. Adamı almış bir düşünce. Hangisini önce çıkarsam diğeri sonraya kalacak haksızlık olacak diye. Aklına iyi bir fikir gelmiş. Hemen bahçe duvarını yıktırmış diğer kapının yanına bir kapı açtırmış. Cenazeleri aynı anda çıkarttırmış. Namazları kılındıktan sonra yan yana gömdürmüş.

O gece rüyasında eski kapıdan çıkardığı karısı yakasına yapışmış. "Duuuur bakalım"demiş. "Sen beni eski kapıdan çıkarttın, onu yeni kapıdan. Hakkımı helal etmiyorum, ahirette iki elim yakanda, seni sürüm sürüm süründüreceğim." demiş

objektif54
Yasaklı
24 Haziran 2011 08:09

benim cehenneme gideceğimden de emin olma ,neyse herşeyi yaratan bilir,ben kafamı kuma sokup düşünmeden,aklıma,mantığıma uymadan hiçbişeyi kabul etmem,bunu sadece din için konuşmuyorum,herşeyde böyle

24 Haziran 2011 11:51

kimin cennete kimin cehenneme gidecegine sadece ALLAH karar verir

patthem
Kapalı
24 Haziran 2011 20:17

......

sanırım bu konu noktalandı :)

objektif54
Yasaklı
26 Haziran 2011 19:33

evet maalesef kimse çok eşliliğin islamda olup olmadığını tam olarak söylemiyor,eğer islamda varsa bunun haklı gerekçesinide söyleyin

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi