Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : uludaburak363
15 Ağustos 2006 15:37  

SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENİYİM...YENİ MÜFREDATLA İLGİLİ YARDIMA İHTİYACIM VAR...

YENİ MÜFREDAT KONUSUNDA SIKINTILIYIM...YENİ ÖĞRETMENİN VE 6.SINIFLARI OKUTACAĞIM.KAYNAK KİTAPLAR VE GÜNLÜK PLANLAR KONULARINDA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM...BURSADA ÇALIŞIYORUM.

15 Ağustos 2006 21:29

sofist42
Yasaklı

selam hocam

www.memocal.com.tr

www.sadikuygun.com.tr

adreslerin yeterli bilgiye ulaşabilirsin

saygılar

15 Ağustos 2006 21:50

bdogan
Kapalı

sofist kardeş bilip bilmeden yorum yapma o sitelerde yeterli bir bilgi yok..

15 Ağustos 2006 21:57

mustafaulkem

www.ttkb.gov.tr

ayrıca 8.sınıf İnkılap Tarihi programı da değişti..belki haberiniz vardır..

22 Ağustos 2006 14:21

incilily

memocal ve sadıkygun sitelerinde bilgi bulamadım.memocal sitesindeki planlar ve yayınlar 2005-2006 yılına ait.yeni başlıgı atılmasına rahmen internetteki tüm sosyal bilgiler dökümanlari eski bilgiler.talim terbiye k.sayfasındada sadece müfredat gösterilmiş,ancak konularımız tamamen değiştiği için nasıl işleyeceğimi,nasıl günlük plan yapacağımı anlamadım...

23 Ağustos 2006 13:25

sosyalci 58

arkadaşlar boşyere uğraşıp durmayın.okullar açılmadan hiçbir sitede plan bulamazsınız.eski panlardan bi örnek alıp 1 hafta elle plan yazarsınız.ayrıca bu yıl 6.sınıflarda klavuz kitaplar olacakmış.yani plan yapılmayacak.seneye 7. diğer sene 8.sınıflarda.müfettiş bu yıl öyle demişti...

23 Ağustos 2006 14:42

ASLINUR

arkadaşlar yeni müfredat programının tanıtımı için sene sonunda seminerler yapıldı ,bu konuda gerekli bilgilendirilme yapıldı.Yoksa bu her yerde olmadı mı?

25 Ağustos 2006 09:14

incilily

hayır,sene sonunda ben böyle bir seminer almadım ne yazık..her yerde olmamış demek ki..

25 Ağustos 2006 10:30

tami16

Günaydın

Bursa'dasınız.Sönmez iş sarayına uğrayın,istemediğiniz kadar kaynak bulursunuz.Yayınevleri bunu çok iyi takip ediyor.

Saygılar...

25 Ağustos 2006 12:41

TroyaHektor
Kapalı

Herhangi bir sıkıntıya gerek yok.

Zaten klavuz kitaplar ve öğrencilerdeki ders ve çalışma kitapları net ve anlaşılır.

25 Ağustos 2006 13:32

veysosyal
Kapalı

-Değerli Meslektaşım

Ben de Sosyal Bilgiler öğretmeniyim

Müfredatta yapılan değişiklik bu yıldan itibaren sedece 6. sınıflardan başlamak üzere uygulanacak.

Bu nedenle sene başında mutlaka müfredat değişikliğinden dolayı Sosyal Bilgiler Öğretmenlere SEMİNERE alınacaklar.Bu nedenle kaygın olmasın çünkü bu uygulama ilk defa bu yıl başlayacak.Geçen yıl sadece pilot bölgelerde(illerde) uygulandı

Bunun dışında plan ve kaynak istersen çok güzel bir adres verebilirim.

http://ogretmenweb.tripod.com/

Bu adres G.antepli bir Sosyal Bilgiler Öğretmeni arkadaşımıza ait.

Çok güzel .çok faideli.

Ayrıca Size de Başarılar Diliyorum

25 Ağustos 2006 14:27

hazar9

Değerli hocam, değişikliklerle ilgili her türlü bilgiyi ttkb.meb.gov.tr/ogretmen sayfasından takip edebilirsin. orada geçen yıla ait yıllık plan da var. ayrıca yeni çıkan eylülde dağıtılacak olan kitaplar da üçlü set halinde olacak. bu setlerdeki kitaplardan birisi de Öğretmen kılavuz kitabı olacak. orada yıllık planlar olacak. ayrıca en son değişikliklere göre kılavuz kitapları olan dersler de günlük plan yapma zorunluluğu kalktı bildiğim kadarıyla. geçen yıl tebliğlerde yayınlandı. bu yıl sadece 6. sınıflar uygulanacak. 7ler seneye 8ler 2008-2009 yılında uygulanacak. ayrıca programlardaki son değişiklikler 28.08.2006 kadar ttkb.meb.gov.tr sitesinde yayınlanmış olacak

saygılar

05 Eylül 2006 10:17

incilily

Arkadaşlar dün kitaplarım geldi.3 li set halinde ders kitabı,öğrenci çalışma kitabı,öğretmen klavuz kitabı şeklindede.m.e.b yayını deil,özel bir yayınevi tarafından bastırılmış...biraz karmaşık olmasına rağmen oldukça güzel kitaplar...yardımlarınız için teşekkürler

05 Eylül 2006 15:10

lacin25

ne yapacağız

Toplam 13 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon