Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polis
24 Haziran 2011 19:37  

Fakülte mezunlarının polis olması

Merhaba ,

4 yıllık işletme fakültesinden mezun oldum.Polis olmak istiyorum.İzlemem gereken yol hakkında bilgi verir misiniz?

Teşekkürler.

24 Haziran 2011 19:51

mutsuz17

kpssye giriyorsun geçen sene taban puan 60dı ama 65 yapabilirler bu sene..

taban puanı aştıktan sonra başvuruda bulunuyorsun ve mülakatlara çağrılıyorsun.

mülakatlar 3 aşama: 1 sağlık kontrolü 2Sözlü mülakat(60 puan üzerinden) 3spor(40 puan üzerinden) ..(Sözlü ve sporda parantez içinde yazdığım puanların yarısından az alırsan elenirsin diğer aşamaya giremezsin.)

daha sonra 3 aşamayı da geçince kpss puanın + sözlü +spor mülakat puanların toplanıp senin puanın belirleniyor.Bu puanla sıralama yapılır Türkiye'de kaç işi alınacaksa Asil olur, %30 kadarı da yedek olur. Asil adaylar sağlık raporuna çağrılır ve güvenlik soruşturmasından geçirilir. Bütün bu aşamaları başarı ile tamamlayanların okullara yerleştirilmesi yapılır.

Ben bütün aşamaları anlattım ama önünde daha çok uzun zaman var, yani polis okulunda okumaya başlaman için 2012 Mayısına kadar beklemen gerekiyor. Önünde çok zaman var Benim tavsiyem kpssden en az 75 alman, Çünkü sözlü mülaktta düşük puan alırsan elenme diye.

24 Haziran 2011 20:19

gekinci_

Cevabın için çok teşekkür ederim mutsuz17.

Kpss sınavı 4 yıllık mezunların girdiği sınav mı olması gerekiyor.

Kasımda önlisans olarak girdiğim kpss den 74 puan almıştım.O kpss puanı bir işe yarar mı?Yardımların için tekrar teşekkürler.

24 Haziran 2011 20:22

Neo2
Kapalı

1) Kpss ye gir p3 ten en az 60 al.

2) Emniyetin sitesinden duyuruları takip et.

3) Duyuru yapıldığında başvur.

Bukadar sonrası mülakat vs.

24 Haziran 2011 20:36

gekinci_

kpss p3 dediğimiz puan türü nedir?

Temmuz ayında 4 yıllık mezunların girdiği kpss ye mi girmem gerekiyor.

Önlisans kpssde 74 almıştım kasımda o puan bir işe yaramıyor mu?

24 Haziran 2011 20:54

Neo2
Kapalı

Hayır kardeşim önlisans puanın yaramaz işe 9 temmuzdaki kpss ye girmen lazım p3 puan türü sadece genel kültür ve genel yetenek puanları göz önünde bulundurularak hesaplanır. Temmuzdaki kpss ye girecekmisin?

24 Haziran 2011 20:54

""BABYFACE""
Kapalı

gekinci, lisans kpss p3 puanıyla polis olunur .. önlisans geçersiz kpss basvuruları da gecti sanırım bu yıl kpss ye girmen gerekirdi yada 2010 lisans kpss ye girdiysen o puan da gecerli ama önlisans kpss yle fakülte mezunu polis alınmaz pomeme !..

25 Haziran 2011 20:22

gekinci_

verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler.temmuzda ki kpssye başvurmadım.

keşke başvursaydım artık seneye yapılacak kpss sınavına başvurmam gerekecek.

04 Temmuz 2011 23:08

mustafatuncer23

bu yıl fakülte mezunları için alım olur mu?olursa ne zaman olabilir_?

06 Temmuz 2011 12:09

sedna61

mustafatuncer kardes pomem alımları her sene var,her sene başvuru yapabılıyorsunuz.yeterkı başvuru puanını(ağustos gıbı sınav sonucu geldıkten sonra açıklanır) ve başvuru şartlarını yerıne getır.gecen yıl puan 60 dı bu senede o cıvarlarda oynar.şimdıden başarılar

Toplam 9 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon