Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
06 Temmuz 2011 11:10  

Kapalı
Ösym sınavlarında görev almak...

Bu sınavlarda görev alabilmek için ne yapmak lazım. Sbs ve Lys sınavlarında bizim okuldan kimseye görev çıkmadı. Bu durumun sorumlusu okul idaresi mi oluyor yoksa biz bizzat kendimiz mi ösyme ye başvuruyoruz...

06 Temmuz 2011 12:19

overb

hocam bilmem biliyor musunuz. okulunuzun ösym ye kayıt yaptırması lazım. bu bi telefonla da oluyor. daha sonra ösym nin sürekli görev verdiği bi okula gidip oradaki müdür yardımcısna kendi kaydınızı da yaptırmanız gerekiyo. bu büyük ihtimalle liseler olur.

daha sonra ösymnin sayfasına gidip görevli işletim sistemlerine girip sınav yapılacağı vakitlerden 20 gün önce gözetmen olmak istediğiniz yerleri okul okul seçebiliyosunuz.

bir sınavda çıkmasa diğer sınavda çıkma ihtimali yükselir.

06 Temmuz 2011 12:40

viya28

boşuna uğraşma hocam merkezi bir okulda değilsen görev mörev alamazsın bu kadar basit.kpss ve ales lys ve dil sınavlarında hiç görev alamzsın çunku kayıt yaptırman lazım arakadasın dedığı gıbı

06 Temmuz 2011 12:57

KrateRyA
Yasaklı

peki biz mesela löy okuluysak kensimiz müdürüz nereye kayıt yapcaz mebbistenmi nerden ösymye kayıt yapcazz

06 Temmuz 2011 16:47

viya28

köy okuluysan hıc bır sınavda gorev alamzsın.bosa burda baska yazı yazma hoca

06 Temmuz 2011 18:24

adalet2
Yasaklı

okulunuzun sınav merkezi olması lazım..değilse sisteme kayıt olamazsınız olsanızda başvuruyu kabul etmez...köy okulları ve ilçe okullarının çoğu ösym nin sınav merkezi değildir..

08 Temmuz 2011 22:50

hakan_82
Kapalı

Okulun sınav merkezi olması için de müdürün biraz çalışmasına uğraşmasına bağlı heralde... Yoksa avucumuzu her zaman yalarız...

09 Temmuz 2011 14:25

bahriserhat

Hocam merkezde olmak pek de bir şey değiştirmiyor aslında. Okuldan şifre aldık ve neredeyse tüm sınavlara Görevli İşlemleri Sisteminden başvurdum. Fakat 20-25 sınava başvurmama rağmen bir tane sınavda dahi görev çıkmadı. Özellikle idarecilere neredeyse her sınavda görev çıkıyor. Bir de uzun hizmet süresi olan arkadaşlara çıkıyor. Örneğin Üniversite sınavlarındaki tüm oturumlara başvurduk fakat bana hiç çıkmadı, hizmet süresi uzun olan arkadaşların birine 4 ( dört ) sınav oturumunda birden, bir başka arkadaşa ise 3 ( üç ) sınav oturumunda görev çıktı. Tabii benzeri sınavlarda ( KPSS falan ) yine onlara bu şekilde görev çıkarken bize görev çıkmadı. Yani bu sistem belki adaletli olur dedik ama kesinlikle adaletsiz. İdareci ya da uzun süre görev yaptıysan tamam yoksa benim gibi 3-4 yıllık öğretmensen görev falan yok.

Bu arada 8-10 yıllık öğretmen olup da görev çıkmayan insanlar da mevcut...

09 Temmuz 2011 16:27

ANADOLU6

kesinlikle haklısınız hocam. önce okul müdürleri sonra müdür yardımcıları ve sonrada en kıdemli öğretmenler görevlendiriliyor. malesef GİS böyle oluşturulmuş. yalnız tatil olması sebebiyle KPSS de görev almak isteyen görevliler yetersiz olursa ki tatile denk geliyor ve çok şanslıysanız görevlendiriliyorsunuz. başka türlü ÖSYM tarafından sınavlarda görevlendirilmek mümkün değil ne yazık ki.

09 Temmuz 2011 16:29

ANADOLU6

bu arada merak ettim bahriserhat hocam hangi şehirdesiniz acaba

09 Temmuz 2011 19:21

bahriserhat

Hocam ben Gaziantep merkezde görev yapıyorum...

09 Temmuz 2011 21:09

POETİC

Arkadaşlar yeni öğretmen arkadaşların maalesef kaderi bu bizim okuldaki fosillere çıkıyor bizim hizmetimiz 4 yıl görünüyor çıkmıyor hepsine başvurdum hiçbiri çıkmadı bu kadar mı olur yani?? Hep aynı adamlara çıkmasın bari yani eski öğretmenler iyi de biz kötümüyüz bence bize çıksın biz daha dinamikiz ama niye çıkmıyorsa??

10 Temmuz 2011 00:17

hakan_82
Kapalı

3 yıllık öğretmene dgs çıktıysa bu kıdemle falan değil gibime geliyor.

10 Temmuz 2011 01:08

repocket

ösym görevlendirme ölçütleri:

1 Ünvan (müdür, müdür yardımcısı, öğretmen)

Yani idareciler her zaman ön planda

2 Puan

(Başlangıç olarak sisteme kayıtlı her görevliye 10.000 puan verilir ve görevlinin aldığı her görevden

sonra bu puan, sınav ücreti hesabına geçtiği anda mevcut puanından düşülür. (1 puan 1 TL?dir.))

Bu hesaba göre bir öğretmen görev aldığında diğer öğretmenlerde onun puanına düşmeden tekrar görev almıyor anladığım kadarıyla.

3 Sinav Bina Tercihi

(Adayların sınava girecekleri binalara atamasıyla sınav yapılacak binaların belirlenmesi sonrası, bu

binalar için görevlendirmelere esas, havuzdaki tüm görevlilerin yapabileceği ?Sınav Binaları Tercihi?

işlemi için ?Görevli İşlemleri Sistemi (http://gis.osym.gov.tr) (GİS)? kullanılmaktadır. Bu işlemde en

az ?5? en fazla ?10? bina tercihi yapma zorunluluğu bulunmaktadır)

Tercih ettiğimiz binaları bizden yükek puanlılar tercih ettilerse bize görev çıkmıyor.

4 Hizmet Yılı

(Görevliye ait hizmet yılıdır ve aynı puana sahip görevliler arasında atama önceliğini belirler)

Bu puanlar aynı ise devreye giriyor. İlk zamanlarda tecrübeli öğretmenlere görev çıkması sebebi bu. Başta herkes 10.000 puan aldığı ve puanlar eşit olduğu için eski öğretmenler öncelikli oluyor. Göev aldıkça puanları düşeceği için yeni öğretmenlerde görev alabilecekler.

10 Temmuz 2011 15:53

addo
Yasaklı

ben araştırma görevlisiyim ösym görevlerinde öncelik üniversite personelindedir prof,doç,yrd.doç,araştırma görevlisi daha sonra milli eğitimden alınır ordada müdür ve yardımcılarına verilir öğretmenler en dezavantajlı olanalrdır.

Ösym nin öğretmenler kendi sınavlarda fazla şans vermemesi gerçekten doğru ne yzzzıkki özellikle yaşlı öğretmenler bu işi sadece para olarak bakıyor ben genelde salon başkanı olarak görev alıyorum yanımada genelde yaşlı bir gözetmen öğretmen veriliyor ne yazıkki ne sistemden haberleri var ne de yapılacaklardan sonra da niye görev gelmiyor diye yakınıyorlar belli ki ösym de bunun farkında en son dün kpss de 2 oturumdada salon başkanıydım yanımdaki öğretmen herzamanki gibi sistemin değiştiğinden neler yapılacak bi haber hiç bişey yapmadı yaşı büyük olduğu içinde bişey demedim sınav bitene kadar uyudu zaten sınav oturumları sonunda kan revan içinde terden sırılsıklam oldum herşeye koşmaktan son olarak yaşı geçkin öğretmenlerin salon başkanlığı yapan asistanlara gözleriyle adete bu çocuk mu bana başkanlık yapacak tarzı duruşlarıda çok hoşuma gidiyor.... :DD

10 Temmuz 2011 17:47

POETİC

Addo kardeşim tam destek bende bu GİS olayından önce birçok kez başkanlık yaptım ve alnımızın akıyla çıktık araştırma görevlisi arkadaşlarla yaşlarımızda birbirine yakın olduğu için gayet güzel yürütüyorduk bu GİS denilen zıkkım çıktı çıkalı ösym sınavları çıkmaz oldu bizim okuldaki moruklara çıkıyor bizlere çıkmıyor adamlar zaten 1/4 ünde ful ekders alıyor yeni sınav sistemini bilmez etmez adamlara çıkıyor bizlere yok bu adaletsizliğin mutlaka giderilmesi lazım artık o GİS te hiç sınav tercihi yapmamayı bile düşünüyorum nasıl olsa çıkmıyor ne malum kendi adamlarına çıkarmadıkları ???

10 Temmuz 2011 18:04

addo
Yasaklı

poetic sistem böyle işliyor ne yazıkki heryerde öyle merak etme üniversitede de profler doç ler hiç bir işe karışmaz herşeyi araştırma görevlileri yapar ama işin kaymağını onlar yer meb

de durum aynı sınavlara gelince ne hikmetse karşıma hep yaşlı öğretmenler çıkıyor lys de 4 görev aldım yaşlı öğretmenler ,aöf de aynı pomem de aynı en son kpss deki tam bombaydı adamla şansıma 2 oturumdada aynı okulda ve aynı sınıftaydım adam sabahtan akşama kadar uyudu :DD sınav sonundada ne var ne yok kitapçıklar cevap anahtarları hepsini bi yere koymaya çalıştı daha gelmeyenlerin kitapçıklarının cevap kağıtlarıyla birlikte mukavva plakanın üstüne konulacağından haberi yok arada sınav sırasında uykusundan uyanıncada sürekli şikayet çok sıkıcı bunaldım görev almasydım filan sanki zorla aldırıyorlar görevi..

10 Temmuz 2011 18:25

POETİC

Şimdi sövdürecekler kendilerine o zaman git evinde uyu kardeşim ama para tatlı tabi gıcık oluyorum bu moruklara ya bu yaşta bu ne hırs ???

10 Temmuz 2011 18:55

ANADOLU6

Ben ankara merkezde bir ilköğretimde görev yapıyorum. Gerçekten de bahsettiğiniz gibi. İdarecilerimize genelde aday sayısı fazla olan sınavlarda kesinlikle görev çıkıyor. Ardındanda kıdemlilere görev çıkıyor. Örneğin YGS de bahsettiğim gruptakilerin tamamına görev çıkarken genç öğretmenlerin ne yazık ki hiçbirine görev çıkmadı ki bende görev çıkmayanlardanım. Bahsettiğiniz gibi "moruk" demek istemiyorum ama adamın ne ÖSYM den ne gireceği sınavdan nede ne yapması gerektiğinden zerre kadar haberi yok ama yinede onlar görevlendiriliyor. Malesef derste uyuyup ek ders alan bu hocalarımız görevlerinde de şekerleme yaparak parayı ceplerine indiriyorlar. Halbuki genç ve dinamik öğretmenler bence bu vazifeyi çok daha düzgün gerçekleştirecektir ama bazılarının işine ters geliyor galiba.

10 Temmuz 2012 16:46

ulusalcı HASAN

g

10 Temmuz 2012 18:09

pls_pls

ösymden yetkisi olan herhangi bi okuldan kayıt yaptırabilirsiniz ya da ösym herhangi bi şubesinde de yapılabiliyor.

Toplam 27 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon