Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : balmumu_adam
06 Temmuz 2011 19:54  


asker eşi tayin problemi

kadro verildikten sonra asker eşi olup tayin isteyecek arkadaşlar araştırma yapan oldu mu kadro verildikten sonra hemen tayin başvurusu yapılabilecek mi sağlık bakanlığı ile TSK nın protokolü var bu konuda bilgisi olan birisi cevap yazarsa sevinirim

06 Temmuz 2011 23:29

mediset

o konu şu an belirsiz arkadaşım bende asker eşiyim.personele sordum isteyebilirsiniz diyende var olmaz bu sene diyende.önce kadrolar bi gelsin umarım sonuca ulaştırırlar en yakın zamanda.eger isteyebilirsek tayin bizde şart şurt yok.eşinin zorunlu yer değiştirmeye tabi memur olduğuna dair ve çalıştığı yerden aldığın evrakla dilekçeni yazıyosun.elden takip edersen 5-10 günde ataman yapılıyor.dönem beklemiyorsun yani.

07 Temmuz 2011 13:10

---1453---

arkadaşlar ben askeri personelim eşim şubat 2011 de atandı kadroya geçiyo ve tayin için piyasada dolaşan bir sürü balon ve yorum var ben bugün oturdum araştırma yaptım ve ilginç şeyler buldum sizinle paylaşmak istedim saygılar.....

Resmi Gazete Tarihi: 08.06.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25486

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİ

İlk Defa Atama

MADDE 14- Bakanlığın sağlık hizmetleri sınıfı kadrolarına aday memur olarak atama ilk defa atamadır.

Eş Durumu Nedeniyle Atama

MADDE 20 ? (Değişik:RG-13/04/2007-26492)

Farklı görev yerlerinde çalışan eşler, Bakanlıktan aile birliğinin sağlanabilmesi için nakil talebinde bulunabilirler.

Personelin eş durumu nedeniyle nakil talebinde bulunabilmesi için; eşinin, 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamına giren bir kurum veya kuruluşta memur kadrosunda çalıştığını belgelemesi gereklidir.

(7. fıkra)Eşlerden biri bir başka kurumda çalışıyor ise; varsa o kurumla yapılan protokol hükümleri dönem beklenilmeden uygulanır. Ancak, başka kurumda çalışan eşin, Bakanlık personelinden Genel Yönetmelik hükümleri çerçevesinde unvan, kadro ve görev bakımından üst olması veya zorunlu yer değiştirmeye tabi personel olması halinde eş durumu ataması değerlendirilerek yapılır. Teşkilatın bulunmaması veya bir başka yerde istihdamı mümkün olmayan hallerde, Bakanlık ilgili Kurumla koordinasyon sağlayarak eş durumu atama talebini değerlendirir. Bu hallerde atama yapılamıyor ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72 nci maddesi hükümleri uygulanır.

Müracaat Sınırlamaları

MADDE 30- (Değişik:RG-24/06/2006?26208)

Bu Yönetmeliğin 14, 15, 16, 17, 22, 24, 26, 27 ve 29 uncu maddelerine göre atanan personel atandıkları ilde fiilen bir yıl çalışmadıkça başka bir yere atanma talebinde bulunamaz. Ancak bu personelin atanma talepleri bu Yönetmeliğin 19, 20, 21 ve 26 ncı maddeleri kapsamında ise, bu süre şartı aranmaz.

Son Güncellenme Tarihi: 01 Haziran 2011

632 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN UYGULANMASINA İLİŞKİN REHBER

Dün, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı, sözleşmelilerin kadroya geçişini düzenleyen 632 sayılı KHK'yı açıklayan bir rehber yayımladı. Yazı uzun olduğu için bazı ziyaretçilerimiz, bu dosyaya bakmamış olabilir. Ancak söz konusu ortak açıklamada çok önemli bilgiler bulunmaktadır. Bunlardan birisi de, memurlar.net'in daha önce gündeme getirdiği "aday memurluk" hususudur. Rehberde, "632 ile kadroya geçecek sözleşmeliler için aday memurluk hükümlerinin uygulanmayacağı" hüküm altına alınmıştır. ADAY MEMURLUK

Örneğin 5 Haziran 2011 tarihinde, kadroya geçecek sözleşmeli personele adaylık hükümlerinin uygulanamayacağını belirttik. Rehberin III-3. maddesinde "Kapsamdaki sözleşmeli personelden memur kadrolarına atananlara 657 sayılı Kanunun adaylığa ilişkin hükümleri uygulanmayacaktır" açıklamasına yer verilmiştir. Dolaysıyla bu resmi açıklama gereğince de, kişinin 1 günlük sözleşmeli görevi olsa dahi, KHK'daki hüküm nedeniyle adaylık hükümlerinin uygulanmaması gerekmektedir.

Arkadaşlar rehberin ilgili bölümü ve ilgili maddesi aşağıda aday memurluk yok zaten eş durumu dolayısıyla kurumlar arasında protokol varsa o uygulanır sene şartı aranmaz aday memurluk aranmaz aday memurluğu eşinin çalıştığı ile tayin olduktan sonra da devam edebilir..

III- MEMUR KADROSUNA ATAMAYLA İLGİLİ DİĞER HUSUSLAR

3- Kapsamdaki sözleşmeli personelden memur kadrolarına atananlara 657 sayılı Kanunun adaylığa ilişkin hükümleri uygulanmayacaktır.

07 Temmuz 2011 14:55

sfenks_bill

yani eşim kadroya geçtikten sonra atama yapabileceğiz diye anladım ---1453--- paylaşımını daha öncede okumuştum güzel bir paylaşım ama kafamızı sendikalar karıştırıyor kim doğru kim yanlış bilemiyoruz şu kadroyu verselerde rahatlasak son güne kadar uğraştıracaklar insanı

07 Temmuz 2011 21:15

GOKHANBENGİ

herkes bişey sölüyor inanmayın kadroya geçtikten sonra agustos ayında es durumundan tayin dilekçesi yazıyorsunuz protokol gereği sizi eşinizin yanına vermek zorundalar bunuda takibinden jandarma personeli için diyorum il jandarmalarda sorumlu personel var takip edip gerekli yazışmayı yapacak olan onun için kafanıza takmayın kadroya geçtikten sonra dilekcenizi yazın atamanız yapılrı puan vs ye bakılmaz

12 Temmuz 2011 20:22

CANKAN18

bakanlık mazeret ataması açmış biz asker eşleri b una mı başvuracağız yoksa sağlık müdürlüğü kanalıyla dilekçe ile mi başvuru yapılacak_?

12 Temmuz 2011 22:34

clinnn

Arkadaşım asker eşiydi o elden evrakları hazırlayıp Ankara'ya verdi 1 gün içinde de ataması gerçekleşti.Kadroya geçelim hemen başvuru yaparız.

13 Temmuz 2011 11:04

CANKAN18

CLİNN........

EVRAKLARI DİREKT ELDEN BAKANLIĞA MI VERDİ _?

USULSÜZ MÜRACAAT DEMESİNLER_?

KENDİSİ ANKARADA OLDUĞU İÇİN Mİ BAKANLIĞA VERDİ_?

ŞU AN KADROLU GÖRÜNÜYORUM PBS DE GİDİP VEREBİLİR MİYİM HEMEN DİLKÇE

13 Temmuz 2011 15:05

clinnn

Cankan, Asker veya polis eşleri evrakları direkt elden verebiliyor.N e usulsüzü asker eşleri dönem beklemiyor ki?Sağlık Bakanlığı'na verdi.Eğer Ankara'ya gidemiyorsan postayla gönderirsin.Arkadaşım işim daha kısa sürsün diye elden verdi.Sen şimdi başvuru yapabiliyor musun bilmiyorum ama sanmam.Daha herkes kadroya geçmedi.Siz de kurumunuzda tebliğ,tebellüğ işlemi yapmadan kesin kadroya geçemezsiniz.Sadece pbsde geçmiş görünüyorsunuz sanırım.Siz kurumunuza sorun eş durumuna ne zaman başvurabilirim diye.İyi günler...

13 Temmuz 2011 23:21

CANKAN18

clinn....

tesekkürler....

18 Temmuz 2011 20:00

CANKAN18

asker eşlerinden kadroya gecip tayin isteyen oldu mu_? buradan paylaşalım nasıl oluo hangi yöntemi izliyoruz_?

19 Temmuz 2011 21:49

ahmet5050

arkadaşlar asker (jandarma) eşi olupta tayin isteyen oldu mu... bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirizz.

19 Temmuz 2011 21:59

ahmetyazar17

kardeşim sız nasıl memursunuz memurıyette sılsıle yolu dıye bırsey vardır dılekçeyı bır ust kurum olan ankaraya sağlık bakanlığına veremezsın kendı çalıştığın kuruma verırsın onlar ust kurum ıl sağlığa gonderır sende daha hızlı olmasını ıstıyorsan il sağlığa rıca edersın hazırladığı ust yazıyla beraber evrağını elden kendın göturursun yada onlar göndderır dönem beklemenıze gerek yok hemen tayın çıkar pbs de kadrolu gozuksende khk bır madde var okuyunda bılgılenın kadroya geçtığı ayı takıp eden ayın basından ıtıbaren malı ve sosyal haklarına sahıp olur der açın okuyun yanı temmuzda kadroya geçsende takıp eden ay ağustosayından ıtıbaren kadrodan malı ve sosyal hakkından faydalanırzın.....

19 Temmuz 2011 22:14

ahmet5050

ama haziran ayında sağlık bakaınlığına direk müracaat ettik. aps ile evrakları gönderdikk. 4/b li olduğu için 1 yıl bekleme şartı var diye kabul edilmedi. müracaatla ilgili herhangi bir sıkıntı olmadı yaniii

21 Temmuz 2011 21:59

CANKAN18

tsk calışanları eslerinin atama talep istek formu doldurup nufus kayıt örneği ile kuvvet e elden ya da aps ile göndererek protokol gereği tayinin çıkmasını sağlıyorlarmış bugün kuvvet eş durumu atamaları ile ilgili birim ile görüştüm...

21 Temmuz 2011 23:52

ahmet5050

jandarma komutanlığı ile mi görüştünüz genelkurmaylamı. aceba eş tayini müracaatını sağlık bakanlığı üzerinden mi yapsak daha hızlı olur yoksa askeri kanattan mııı... bilgisi olan lütfen yazsınn

22 Temmuz 2011 13:19

CANKAN18

askeri kanattan yapınca daha kolay olduğunu söylüyorlar bakanlık protokol gereğini uyguluyormus

23 Temmuz 2011 11:46

ebepınar0101

cankan banada oyle dıyorlar kara kuvvetlerınden olursa daha cabuk cıkar dıye.ama bakanlıgı aradım onlar bıze verın dedı.mudurlukte personel sube mudurude ne olur olmaz bence bakanlıga gonder dıyor ne yapsak yaaaa.vallaha kafa cok karıstı benııı

24 Temmuz 2011 17:04

CANKAN18

ebepınar.......

anlamıyorum ya ben de bu işi kara kuvvetlerinden daha kolay ve cabuk oluyor dediler valla bakalım ben pzartesi APS ile gönderiyorum bakalım KARA

KUVVETLERİNE inşallah bi ana evvel sonuc alırım. yine buradan sizinle neticeyi paylaşırım...

27 Temmuz 2011 09:32

ozyılmaz

asker eşi olup tayin için işlemlere başlayan oldu mu arkadaşlar

27 Temmuz 2011 13:45

CANKAN18

ben kara kuvvetlerine belgelerimi yolladım

Toplam 31 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?