Editörler : Pangaea
«8910111213141516171819»

kudret79
Aday Memur
22 Eylül 2006 11:06

kpss 2006 ile 80,346 ile tpao ya başvurdum.

icepool
Memur
22 Eylül 2006 15:06

arkadaslar 2004 den yüksek bir puan alıpda atamayanlar önemli bizim için. dierleri zaten altta kalacakları için atanma şansları zaten sınırlı.ben tpaoya basvurdum puanım 84 küsür.ama 2004 puanı alıpda şimdi bu atamayla pek ilgilenen olacağını sanmıyorum.

jeo-hat
Aday Memur
22 Eylül 2006 21:46

merhaba arkadaşlar bende jeoloji mühendisiyim bu yıl ilk defa kpss sınavına girdim ama nasıl tercih yapıldıgını bilmiyorum galiba ekim ayında yapılacakmş.sizce 73 puanla bir yere yerleşebilirmiyim.

dextarat
Memur
23 Eylül 2006 18:04

merhaba arkadaşlar..valalhi sizlere çok kırıldım.yani sizleri inandırmam için ne yapmam lazım.bilğisayarım bozuldu dedim ama inanan olmadı.ve hala yapılamadı..monitörüm bozuk..önce ankaradaydım sonra nişanlımın yanına mersine gittim ve daha bu gün geldim.maalesef monitör yapılamadı..parçasını bulamıyorlarmış.inanın bana o kaadr lazım ki pc..artık gittim komsunun monitörünü aldım.inanmak istemeyen arkadaş varsa adresimi veeecem gelsin kendi gözleri ile görsün bu kadar

ikincisi benim bilği sakladığımı yazmısınız .)hiç yakıştıramdım özellikle ahmetx abim ve sbsk ..ben sunu derim kimse kimsenin kısmetinin önüne geçemez.

benim bir şey sakladığım felan yok...öğrendiğim şeyleri zaten sizlerle paylaşıyorum..ama hakkımdaki düşünceleriniz beni baya üzdü..

sizlere mesaj attığımda kafelerde oluyorum..

saygılarımla...artık evdeyim..

gezgin79
Aday Memur
23 Eylül 2006 21:12

JEOLOJİ MÜHENDİSİ ARANMAKTADIR.

>DUYURU

Yayına Giriş Tarihi: 23.09.2006

Güncellenme Zamanı: 23.09.2006 13:35:51

Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

MERKEZİ ANKARADA BULUNAN ÖZEL BİR ŞİKETE SEYEHAT EDEBİLECEK, ARAZİ TECRÜBESİ OLAN JEOLOJİ MÜHENDİSİ ALINACAKTIR.

CV LERİNİZİ AŞAĞIDAKİ E-MAİL ADRESİNE GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR.

[email protected]

jeoloji mühendisleri odasının ilanından alıntı

dextarat
Memur
23 Eylül 2006 22:01

aldığım haberler ise aynen şöle:kuruma çağrılacak olanlar mülakata alınacakmış

mülakatta :

-kendinle ilğili sorular

-niçin tpao ?

-ingilizce çeviri

-mesleki sorular?

bunlardan ibaret işte benim de bildiklerim

ama baya sıkıyorlarmış-yani kadro dolsun diye adam almıyorlarmış gerçekten adam alıyorlarmış

birde biizm meslekli ilğili olan arkadaşlarıma söleyim geçen senelerde meslki soru olarak:petrolle ilğili sorular,fay hatları ile ilğili sorular sormuşlar

şimdi ben bunun neresini sizden saklayacam sölermisiniz..yani bunlarda saklanacak ne var anlamadım ben...

bana bilgi saklıyon diyen arkadaşlara duyrulur..

bundan başka eğer bişey biliyorsam Allah canımı alsın..şu ramazan gününde bana böle yemin ettirdiniz ya helal olsun...

saygılarımla.........

dextarat
Memur
24 Eylül 2006 13:47

sbsk :İnan ben tpao alımı açıklanınca zaten ankaradaydım..Döndüğümde kardeşim monitöürü artık ne yapmış sa bozmuş.ne yapalım..Tamire verdik parça bulamadılar hale tamirde..ben istemezmiydim o aralar sizlerle beraber olmayı..Ben hiç takip edemedim.Evet pc bozulmadan evdeydim ve her an okuyor ve cevap yazıyordum..Artık dayanamadım gittim vallahi komsudan monitör aldım..Dedim bana çok lazım.

ikincisi gergin olmaya gerek yok:Herkes kısmetinde ne varsa onu yaşar...Tpao babamın yeri değil..Birde umutsuz omaya gerek yok yani..İnsallah hepimiz için hayırlı olur.

Tpao olmassa dsi olur mta olur başka yer olur..

sevgili arkadaşlar şunu iyi anlayın kısmetinizde ne varsa o olur...yazgıdan öte bişey yapamayız..İlla bir yer için saplantılara girmeyin.Allah büyük ..Tamam 3700 jeoloji mühendisinin hepsi işe giremiyecek...Ama belki 3000. kişi girer de 300.kişi işe giremez..

Saygılarımla......

srht
Aday Memur
24 Eylül 2006 15:29

MERHABA ARKADAŞLAR TPAO NUN MÜLAKAT LİSTESİ BELLİ OLDUMU. NERDEN ÖGRENECEGİZ LÜTFEN YARDIMLARINI BEKLİYORUM SAYGILARIMLA

kudret79
Aday Memur
24 Eylül 2006 18:05

Tpao sonuçları ilan bittikten 15 gün sonra iilan edilecek.

tpao alımlarında kız ve erkek ayrımı yapılmıyor.Geçen seneki alımlarda kazananların neredeyse hepsi bayan.

murat2976
Aday Memur
25 Eylül 2006 11:35

valla bu bölümün mezunu olmak çok zor yav kpss de yalan kaç kişi alcaklar bu yıl allah herkeze yardım etsin

askerlikşartı
Kapalı
25 Eylül 2006 13:00

Dextarat nasılsın görüyorsun sen yokken de platform çalışıyor ekranı çabuk yaptır arkadaşlar normal olarak sabırsızlanıyorlar ne zamandır bekliyoruz tercihlere ne kadar kaldı diye askerdeki gibi şafak sayıyoruz cevap vermen için seni kızdıracak şeyler yazmışlar boşver takma kafanı. tpao ya ben de başvurdum ama pek ümidim yok hayırlısı

dextarat
Memur
25 Eylül 2006 13:56

askerlikşartı sağalasın..evet bu formu açtıkki dağılmadan herkez burda yazsın ,bildiklerini paylassın diye.Ve bence de çok yararlı oluyor.Duyumlar geldiği müddetçe paylaşmaya devamm edecem.4-5 ay önce tpao ya giren benim konyadan okul arkadaşım bir bayan arkadaşı varmış..rica ettiğim çocuğa ya bayanla irtibata geç Tpao da bizi ne bekliyor,ne edecez diye bilği al dedim.EE şimdi arkadaş bana cevap verirse bende buraya yazacam vermesse kafamdan uyduracak halim yok dimi.

Atama konusuna gelince ekim başında kpss 2 sınavaının açıklanacağını ekim ayı içinde de formların piyasaya çıkacağını tahmin ediyoruz.Umudumuz formların biran önce çıkması ve tercihlerin ekim ayı içinde yapılmasıdır.

osym nin 9 ve 10 aylarda 5 sınavı varki bunlar o kadar geniş kapsamlı sınavklar değildir.umarım kasım ayına sarkmaz.

saygılarımla.......

cntncy
Memur
25 Eylül 2006 15:58

merhaba arkadaşlar bir jeolog daha katıldı aranıza.. ben tpao sınavlarının içerikleri hakkında birşeyler biliyorum. branş sorularının tipleri gibi şeyler. mesela kesit çıkarma, kesit üzerine jeolojik birimleri yerleştirme, birimlerin yaş sıralamaları gibi şeyler. harita bilgisi iyi olan yapar. öyle çok zor bir sınav değil..ama ingilizce olarakta branş sınavı varmı bir bilgim yok. yine aynı şekilde mi yaparlar sınavı onu da bilemem. ben başvurmadım bile çünkü puan 78. herkese başarılar.. ha sormak istediğiniz şeyler olursa öğrenebilirim biryerlerden

aysesarigul
Aday Memur
25 Eylül 2006 16:39

cntnyc arkadaşım adını doğru yazmışımdır umuyorum puanın iyiymiş başvursaydın bence

antalya da 70 üstü iki kişi var başvuranlar arasında bence 78 e yazık etmişsin

cntncy
Memur
25 Eylül 2006 16:57

ayse ismim yanlış olmuş son iki harf yerdeğişcek :) ya ben başvurmadım çünkü yüksek puanlı ilk 30 u alıcaklarmış diye duydum mülakata. o yüzden başvurmadım. hayırlısı artık.

aysesarigul
Aday Memur
25 Eylül 2006 17:02

dediğim gibi puanlar düşündüğün kadar yüksek değil bildiğim kadarıylabu seneki kpss de matematiğin çok zor olduğunu söylüyorlar o nedenle pek çok kişi istediği puanları almayı başaramamış. hakkında hayırlısı olsun seneye alım olursa başvurursun veya bu sene başka yerleri deneyebilirsin bu puanla bence

aysesarigul
Aday Memur
25 Eylül 2006 17:07

sbsk arkadaşım jeoloji sıralaması açıklandı mı? açıklandıysa nerde olduğunu söyleyebilir misin?

aysesarigul
Aday Memur
25 Eylül 2006 17:13

ben sitede yeniyim o nedenle bazı şeyleri bilmiyorum sizlere sora sora öğrenicez artık :)

murat2976
Aday Memur
25 Eylül 2006 17:17

yav ben 85.45 aldım benimde umudum yok 2006 kpssde önümde 43 kişi var ayrıca geçen seneden kalanlar var kaçıncı sıradayım allah bilir hangi yıl 40 kişi aldılar ben eski klavuzlara baktım ösymden malesef yok çok dertliyim 3 net daha yapsam işler çok değişirdi of of

aysesarigul
Aday Memur
25 Eylül 2006 17:18

bir şey daha TPAO da yüksek lisans yapanlara öncelik tanıyacaklarmış doğru mudur?

Toplam 33718 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi