Editörler : Pangaea
«156815691570157115721573157415751576157715781579»

enciner
Şef
27 Eylül 2014 14:39

Selam arkadaşlar! Bir konu hakkında görüş alacaktım. Eskiden jeoloji mühendisleri formasyon alıp coğrafya öğretmeni olabiliyordu bildiğim kadarıyla. bu uygulama halen devam ediyor mu? Bilginize başvurulur...

ssjeo
Aday Memur
29 Eylül 2014 23:06

bu dsi alımlarına tercih edecek arkadaşlar var mı?

vuggy
Şube Müdürü
30 Eylül 2014 16:44

Kimberlitbacası arkadaş,bende senin gibi düşünüyordum. Taki düne kadar. Ama google amca yardım etti ve memurlar.net te bir yazı buldum. Bu yazıya göre kurumsal atamalardan sonra merkezi atama(kasım ve haziran,ösym ile yapılan) şansın devam ediyor.

Puan hangi durumlarda tekrar kullanılabilir?

- Kurumsal alımlar ile yerleşen bir aday puanını başka bir kurumsal alımda kullanabilir. Bunların sözleşmeli veya kadrolu olmaları fark etmez.

- Kurumsal alım ile yerleşen bir aday merkezi alımda da tercih yapabilir. Bunların da sözleşmeli veya kadrolu yerleşmiş olması önemli değildir.

- Merkezi alımda yerleşen bir aday daha sonra kurumsal alımlarda tercih yapabilir. Yine bunda da kadrolu veya sözleşmeli olmak önemli değildir.

şurdan bakabilirsiniz:

http://www.memurlar.net/haber/391558/

kimberlitbacası, 10 yıl önce

arkadaş sana katılmakla birlikte birşey düzeltme yapmak istiyorum bu sözleşmeli alım ilanı değil 657 sayılı kanunun 4/a maddesine göre kadro ilanı verilmiş yani hem kadro veriyorlar hem de 5 yıl göreve başladığı yerde çalışma zorunluluğu var buda 2014 kpss puanı ile başka kurum yada atama için kullanamayacağı demek oluyor ona göre tercihinizi yapın arkadaşlar.

vuggy
Şube Müdürü
30 Eylül 2014 16:46

Ben başvuru yapacam.

ssjeo, 10 yıl önce

bu dsi alımlarına tercih edecek arkadaşlar var mı?

30 Eylül 2014 18:28

dediklerin doğru ama onlar 5 yıl çalışma zorunluluğu var derken havaya söz almıyorlar yani 5 yıl o kurumda yerleşilen ilde çalışacağına dair taahütname imzalatılıyorlar bunu bizzat kurumu arayıp öğrenen birinden duydum yani bu durumda otomatikman başka bir şey için kullanamadığın gibi yer değiştirme tayini bile 5 yıl kullanılamıyor kuruma bu şartlarda giripte taahütname imzalayanlardan da duymuştum heralde yalan söylemiyorlardır yanlış anlama sadece bilgilendirmek amacıyla yazıyorum kimse mağdur olmasın sonra başvuracaklar iyice araştırsın derim ben.

vuggy, 10 yıl önce

Kimberlitbacası arkadaş,bende senin gibi düşünüyordum. Taki düne kadar. Ama google amca yardım etti ve memurlar.net te bir yazı buldum. Bu yazıya göre kurumsal atamalardan sonra merkezi atama(kasım ve haziran,ösym ile yapılan) şansın devam ediyor.

Puan hangi durumlarda tekrar kullanılabilir?

- Kurumsal alımlar ile yerleşen bir aday puanını başka bir kurumsal alımda kullanabilir. Bunların sözleşmeli veya kadrolu olmaları fark etmez.

- Kurumsal alım ile yerleşen bir aday merkezi alımda da tercih yapabilir. Bunların da sözleşmeli veya kadrolu yerleşmiş olması önemli değildir.

- Merkezi alımda yerleşen bir aday daha sonra kurumsal alımlarda tercih yapabilir. Yine bunda da kadrolu veya sözleşmeli olmak önemli değildir.

şurdan bakabilirsiniz:

http://www.memurlar.net/haber/391558/

30 Eylül 2014 18:50

vuggy kardeş ayrıca senin verdiğin linkin sonlarında yazan şu kısım benim öğrendiğimi doğruluyor orda şöyle yazıyor verdiğin linkin sonunda ;

Kadroya geçenler merkezi alımda tercih yapabilir mi?

Evet yapabilir. Ancak, tasarıda yer alan ?5 yıl başka kuruma geçiş yasağı? burada sorun yaratabilir.

işte bu 2014 kpss puanını kullamayı 2016 yılına kadar kullandıramadığı gibi 5 yıllık çalışma zoruınluluğuna verilen imza ile o taahütnameyi kabul edilmiş olunuyor aksi halde zaten başvuru şartları yernie gelmediği için göreve de başlanamaz yani 5 yıl aynı yerde çalışma durumunda kalıyorsun sonrası elbette dediğin gibi kullabilirsiniz 5 yıl sonra tabiki.

kralex19
Şef
30 Eylül 2014 19:52

Arkadaşlar isteyen isterse kullanır o puanı merkeziden tercih yapmıyor çünkü kullandı ve yerleşti diyelim fakat dsi de kadrolu bu adam izin vermedi dsi gitmesine o zaman kadro yanar ve kadroya atama olmaz tercih yapıp yakmış olur adam da puanını kullanmış olur o şekilde kendimizi kandırmayalım boşuna yapacak adam yapar yani merkeziyi kullanmadığı sürece aynı şekilde merkeziyi kullanan birisi de dsi ye tercih yapar hem de hepsine yazar sıralamaya girer gitmez o ayrı ama kullanır saçma sistemin saçma kuralı :D

nummulit
Aday Memur
30 Eylül 2014 20:00

arkadaşlar dsi maaşları nedir bilgisi olan yazabilir mi?

vuggy
Şube Müdürü
30 Eylül 2014 20:09

Evet o 5 yıllık mevzuyu bende düşündüm ve net bişey yok. Ancak mantıken dsi kurum olarak seni atadığında ösymnin veritabanında ismin silinmiyor. Bütün mesele burdan çıkıyor. Yalnız bu 5 yıllık mesele atandığın şehirde kalmanı zorunlu hale getirecek bir madde olabilir. Başka bir kuruma atanamazsın diye bir ibare yok hatırladığım kadarıyla.

vuggy kardeş ayrıca senin verdiğin linkin sonlarında yazan şu kısım benim öğrendiğimi doğruluyor orda şöyle yazıyor verdiğin linkin sonunda ;

Kadroya geçenler merkezi alımda tercih yapabilir mi?

Evet yapabilir. Ancak, tasarıda yer alan ?5 yıl başka kuruma geçiş yasağı? burada sorun yaratabilir.

işte bu 2014 kpss puanını kullamayı 2016 yılına kadar kullandıramadığı gibi 5 yıllık çalışma zoruınluluğuna verilen imza ile o taahütnameyi kabul edilmiş olunuyor aksi halde zaten başvuru şartları yernie gelmediği için göreve de başlanamaz yani 5 yıl aynı yerde çalışma durumunda kalıyorsun sonrası elbette dediğin gibi kullabilirsiniz 5 yıl sonra tabiki.

vuggy
Şube Müdürü
30 Eylül 2014 20:16

ilana baktım ifade şöyle "atanılan yerde 5 yıl süre çalışma zorunluluğu." dediğim gibi galiba:)

erdal ak
Aday Memur
01 Ekim 2014 14:42

bu dsi mülakatında kimi hangi sebeple eleyecekler acaba çok merak ediyorum bu mülakatın sebebi nedir

jeo14
Aday Memur
01 Ekim 2014 19:24

Bazi arkadaslar muvafakattan habersiz heralde.bu 13 kisilik alim 4a yani kadrolu alim.buna basvurup yerlesenler merkezi alimlarda tekrar tercih yapip yerlesirlerse dsiden muvafakat almak zorunda.yani dsiden izin almalilarki diger kadroya baslayabilsinler.tabi bu durumda osym puani siler ve tekrar tercih yapamaz.dsiden istifa ederse 6 ay kadrolu bir alimi tercih edemezler.yani imkansiz merkezi alimla tekrar yerlesmek kurumlar yeni aldigi bir muhendise izin vermez

egggyyy
Şef
01 Ekim 2014 22:36

boşa hayal kurup kadro yakmayın gençler yada hayatınızı karatmayın dsi ye girdinmi daha tercih yapamazsın 4/a kadrolu mühendis demek sadece ssk da fark var burayı tercih ettinmi buda kalırsın merkezi atmada tercih yapamazsın isteyen arasın kurumu sorsun

jeolog36
Aday Memur
01 Ekim 2014 23:14

Dsi bildiğim kadarıyla bir jeoloji mühendisinin çalışabileceği, kendini geliştirebileceği en iyi ve teknik kurumlardan biridir. Merkezi alımlardan çıkmasaydı Kasım atamalarında Dsi'yi tercih etmeyecekmiydiniz ki daha başvuru aşamasında Kasım ayındaki tercih hakkını düşünüyorsunuz. Eğer MTA, İl özel idaresi vb. bir kurumu özellikle istemiyorsanız Dsi gibi bir kurumu yabana atmayın derim. Zaten Devlet kurumlarında 657'ye tabi TH sınıfındaki bir mühendis, ister ziraat müh. olsun ister Elektrik, ister MTA olsun ister başkası farketmez üç aşağı beş yukarı aynı maaşı alır. Eş durumu, çocuk yardımı, derece/kademe gibi etkenler ile biraz farklılıklar olur. Bunca emek vermiş ve iyi puan almışsan arkadaşım, emeğini heba etme, bu kurumda çalışmak istiyorsan gir sınava kazanırsan ne ala, bundan iyi kurum mu var, Allah yolunu açık etsin. Kazanamazsan Kasım ataması zaten seni bekliyor. Ama istemiyorsan bu kurumu, zaten jeolojiye az kadro açılıyor, boş yere, bu kurumda çalışmak isteyen ve senden az puanlı birine mani olma derim. Bunları birini suçlamak için yazmadım, bütün meslektaşlarıma hitaben naçizane bildiklerimi aktarmak istedim. Zaten bu forumun amacı da birbirimize yardımcı olmak diye düşünüyorum. Allah herkesi gönlüne göre hayırlı olanı versin.

ssjeo
Aday Memur
01 Ekim 2014 23:43

jeolog36 dogru soylemişssin zaten alım az dsi iyi bir kurum sadece inşallah torpil olayı olmaz mulakatta

jeolog36
Aday Memur
01 Ekim 2014 23:58

İnşallah olmaz ssjeo. Sen sana düşeni yap, Allah'a havale et. Tedbir bizden takdir Allah'tan unutma. Torpil olacak diye böyle sınavlara girmez isek aç kalırız bu memlekette. Sen gir sınava torpille önüne geçen olursa hiç olmazsa kayıtlara geçsin, ondan sonrasını o düşünsün, ömür boyu alacağı maaş haram mı, yediği ekmek zıkkım mı diye. Ha düşünmezse, önemsemezse böyle şeyleri, istediği kadar düşünmesin, kayıtlara geçer, geçer de Mahşerin o dehşetli hesap günüde "keşke aç kalıp ölseydim de hak yemeseydim" der ama nafile.

egggyyy
Şef
02 Ekim 2014 08:51

mülakat olupta torpil olmayan yer daha görmedim ben

ssjeo, 10 yıl önce

jeolog36 dogru soylemişssin zaten alım az dsi iyi bir kurum sadece inşallah torpil olayı olmaz mulakatta

jeo0625
Aday Memur
02 Ekim 2014 13:18

arkadaslar bu iller bankasının uzman yardımcılığı sınavı açıklanmısta bizim bölüm en son kaçla kapatmıs bilen var mı

02 Ekim 2014 13:44

ilbank sınav sonuçlarını tc no ile sadece sınava giren kişinin sonucunu verir bu yüzden kaç kişinin mülakata devam edebildiğini bilmenin imkanı yok ama yabancı dil puanı 50 yi geçen kişilerden samsun için yazılı sınava giren son kişinin kpss p1 puanı 81 gibiydi kastamonunun da öyle sivasınkisinde ise 80 altı indi ama yanlış hatırlamıyorsam 77 gibi düşmüş puan ama bunların kaçı 70 üstü alıp mülakata devam etti bilinmez.

jeo0625, 10 yıl önce

arkadaslar bu iller bankasının uzman yardımcılığı sınavı açıklanmısta bizim bölüm en son kaçla kapatmıs bilen var mı

egggyyy
Şef
02 Ekim 2014 16:56

illaki birilerini almak zorunda degiller mi ismi hosuna gidenlere vermislerdir 70 i anasını satim yds bu alımdan sonra adam gibi puan geldi sans olsa anamızdan kız dogardık

ilbank sınav sonuçlarını tc no ile sadece sınava giren kişinin sonucunu verir bu yüzden kaç kişinin mülakata devam edebildiğini bilmenin imkanı yok ama yabancı dil puanı 50 yi geçen kişilerden samsun için yazılı sınava giren son kişinin kpss p1 puanı 81 gibiydi kastamonunun da öyle sivasınkisinde ise 80 altı indi ama yanlış hatırlamıyorsam 77 gibi düşmüş puan ama bunların kaçı 70 üstü alıp mülakata devam etti bilinmez.

Toplam 33718 mesaj
«156815691570157115721573157415751576157715781579»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi