Editörler : supporters.
10 Temmuz 2011 18:08

2011 KPSS Uluslararasi İlişkiler

benim tereddutte kaldigim cevaplar: -opec (orta dogu diyordu oysa venezuela da var), yugoslavya bolunmesine slovenya ve hirvatistan'i almanya'nin desteklemesi dedim. ayastefanos'u ne yaptiniz?

conicon
Aday Memur
10 Temmuz 2011 18:22

sanıyorsam berlindi ama emin değilim

diplomatusa
Aday Memur
10 Temmuz 2011 18:26

berlin'mis hacim simdi baktim. gitti bi soru.pozitivist post positivisti naaptiniz? ben kisa olan sikki isaretledim, post-pozitivist icin reflektivist diordu sanirim?

fsoylu
Aday Memur
10 Temmuz 2011 18:49

arkadaslar sinavda cok kolay sorularda vardi cok zorlarda

1973 ambargosu ile ilgili ben opec ulkelerinin ambargosu, iran haric dedim..

kafami karistiran bir baska soru deniz hukukunda hangisi en kapsamldir..once munhasir ekonmk bolge dedim ama sonra degistirdim ve icsular dedim..

aklima gelen cevaplar : detant basladi - 1960da araplar opeci kurdular - filistin kurtulus orgutu - iraktan korkan korfez ulkeleri korfez isbirligi orgutuunu kurdular - monroe doktrini - ulus ceza mahk devlet ile ilgili bir secenek vardi onu sectim..aklima gelenler simdilik bunlar

conicon
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:01

bende önce içsular dedim ama sonra aklıma montrö geldi:S

fsoylu
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:05

bogazlarin askerden arindirilmasi lozanda antlasmasi

rusyanin dis politika hedeflerinden olmayan g8e uye olmamasi

birinci dnya savasindan sonra yunanistan osmanlidan kopmadi.daha once kopmustu zaten

diplomatusa
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:18

abi o opec sorusu bence iran deil, az gelismislerin daha fazla zarar gormesi. cunku gelismisler petrole daha fazla para vermesine ragmen, petrolle kazanilan paralar gelismis ulkelerin bankalarina yattigindan fazla olumsuz etkilenmiolar olan tr gibi ulkelere oldu bence.

fsoylu
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:22

ama abi 73 petrol kriziyle alakali bisiler okursan orda o yillarda bu ambargo yuzunden gercekten cok buyuk krizler yasandigini goruceksin.ben bunu dusunerek dedim.eveet az gelismisler sikinti cekti ama yalniz degillerdi avrupalilar amerikaliarda krizden etkilendiler diye akil yuruttum

diplomatusa
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:22

irakla ilgili soruya da ben cekic guc dedim ama? dier bi ortadou sorusuna irakta cumhuriyetin gelmesi dedim ondan da emin deilim. teorilerdeki pozitivizm sorusuna ne dediniz?

fsoylu
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:24

ben teorilerde iki soruyu bos biraktim.ben irakla alakali olan soruda, hangisi turkkiyeyi memnun etmistir diye bir soru vardi, ona once misira yapilan harekat dedim.ama sonra degistrdm iraka cumhuriyetin gelmesini isaretledim

diplomatusa
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:36

yugoslav bolunmesine ne dediniz? ben bosnanin bagimsizlii ve almanyanin hirvatlari desteklemesi arasinda kalip almanyayi isaretledim son anda. sanki bosnanin bagimsizlik istemi saraybosnadan once olmustu da sirplar bu duruma atarlanip saraybosnaya daldilar?

fsoylu
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:40

bende bosnayla almanlar arasinda kaldim almanlari sectim.

diplomatusa
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:48

dogru cvp almanya olacak sanirim http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,974575,00.html .

taliban sorusuna da afyon uretimi dedim ama onda da baska bi sikla tereddut yasadim.

intelligent_88
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:52

özel sektör işyerlerinde % 3 özürlü, kamu işyerlerinde ise % 4 özürlü mü çalışırdı arkadaşlar?

fsoylu
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:52

afyon savaslari sonrasinda asyada somurgelesme durmustur diye bir sik vardi.o yanlis olacakti.yani dogru secenek..

taliban ile alakali olanda ben afganistanda ic savasi kazanmislardir diye bisi vardi.onu isaretledim

diplomatusa
Aday Memur
10 Temmuz 2011 19:57

o soruda ben de afyon savaslarini isaretledim, berlin kongresinin somurgeciligi cesaretlendirmesi diye bi secenek vardi onla ikilemde kaldim son anda afyona dondum :)

fsoylu
Aday Memur
10 Temmuz 2011 20:08

iyi yapmissin

benimde ikilemde kaldigim dolu soru var aslindada aklima gelmiyorlar hehe

self determinasyon diye bisi isaretledim. sonucta bireyler self determinasyon diye bir hak kullanamazlar diye dusundum

diplomatusa
Aday Memur
10 Temmuz 2011 20:16

-self determinasyon

-guvenlik sorusu: kopenhag okulu

-neo-realism: liderlerin algilamalari

-detant

-rusya afganistan isgali

-monroe doktrini

-uluslararasi hukuk baslica sorun: yaptirimi zayif

-un 51. madde: vii. bolum

-kapsamli deniz hukuku: ic sular

-arap milliyetciligi: hamas

-arap israil savasi: fko'nun silah birakmasi

havahukuku
Aday Memur
10 Temmuz 2011 20:24

arap milliyetçiliği yanıtına katılmıyrm. hamas islami örgüttür. nasır dan sonra mısır suriye birleşmesi doğru cevap olmalı...

diplomatusa
Aday Memur
10 Temmuz 2011 20:27

haklisin o soru misir suriye olucak. ab anlasmasi ne olucakti?

10 Temmuz 2011 20:28

Ben abd nin kübayı işgali dedim, küba komünist ya hani...

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi