Editörler : "eskiyara"Pangaea

Fatma Şah
Şube Müdürü
22 Ağustos 2006 20:12

Ben bayaz önlük sevmiyorum.Teşhirci olmadıktan sonra bence giymek şart değil.

clemantine3
Aday Memur
22 Ağustos 2006 20:59

giymeli... kesinlikle... ben giyiyorum

helin_
Memur
22 Ağustos 2006 21:21

valla ben giyiyorum oldukça da rahat ediyorum.tozlara bulanmaktan iyidir di mi :))

22 Ağustos 2006 21:33

öğretmenin iş elbisesi beyaz önlüktür. her işte olduğu gibi öğretmenlik mesleğinde de iş elbisesi giyilerek derslere katılmak o işe olan saygımızın bir göstergesidir.

roviss
Müsteşar
22 Ağustos 2006 22:53

Laboratuar öğretmenlerinin giyim konusundan muzdarip olmaması(Fen,Resim,İş-Eğt.,Bilg.), öğrencilerin öğretmenleriyle olan seviyelerini hatırlamaları açısından bence iyi ama şart değil.

~Saygılar~

yanilsama
Kapalı
20 Kasım 2006 21:34

Tahtayı kullanma sıklığına, bir de okulun tahtalarına. Bizim okulda gerek yok beyaz önlüğe mesela...

unknownmale55
Aday Memur
21 Kasım 2006 17:36

Arkadaşlar nedir bu özenti tavır beyaz önlükle kalitenin ne alakası var bizler öğretmeniz doktor ya da hemşire değil mühim olan giydiğimiz kıyafet değil verdiğimiz eğitimdir aşalım bu tek tip kıyafet mantığını bizim okulda da herkes giyiyor ben hariç sıkysa giydirsinler bakıyım ....

navruz
Şef
21 Kasım 2006 18:33

ya ben sevmiyorum beyaz önlüğü doktor gibi o ne ya:))

doktorları sevmediğim için galiba ayrıca öğrenciler giyimlerimize bakıp örnek alıyor (bu arada örnek alınmayacak çok kişi var bayanlar bazen çok dar giyiyor erkeklerde kravat bi tarafta ütüsüz felan)bunları bu şekildede önleyebiliriz ama zorla ASLA önlük giymem giyene yakışıyo ama dedim ya doktor gibi hissederim ben .....

dayatmasız bi eğitime...

bernolli
Memur
21 Kasım 2006 18:43

sayısal derse girenler ve siyah tahta kullananlar giyer herhalde değilse çok gerek yok diye düşünüyorum

*matematikçi*
Aday Memur
21 Kasım 2006 18:50

bizim gibi tahtayla çok haşır neşir olanların giymesinde fayda var.ben mesleğe başladığımdan beri isteyerek giyiyorum

ozan20
Kapalı
21 Kasım 2006 19:59

bence olmalı en azından üstün başın tebeşir olmuyor ben ve okulumdaki çoğu kişi giyiyor güzel bişe

brssyy
Şube Müdürü
21 Kasım 2006 21:58

Burada önlüğün faydasından bahsedilmiyor anladığım kadarıyla, önlük giymek mecbur tutulabilir mi? sorusu tartışılıyor, Kesinlikle tutulamaz, öğretmen neyin faydalı olduğunu görebilir, tebeşir olmak istemiyorsa zaten önlük giyecektir, idare baskı kuramaz yani, yok böyle bir dayanağı, artı ben de mat.öğrt. olmama rağmen önlüğe bir türlü alışamadım, toz oluyoruz ama zevk meselesi biraz da.

murat_124
Kapalı
22 Kasım 2006 11:42

Kılık kıyafet tamamen özgür olmalı.

hido
Aday Memur
22 Kasım 2006 11:48

tamamen özgür olursa işin ciddiyeti kalmaz

bergamalı35f
Kapalı
23 Kasım 2006 22:23

bizanslı bilginler son dönem meleklerin cinsiyetini tartışırmış osmanlıda son dönem uleması ise pire derisinden yapılan seccadede namaz kılınırmı kılınmaz mı tartışmasını yapıyormuş konuyu açan arkadaşa duyurulur gerken hisseyi alması dileği ile

Dadaş861
Şef
23 Kasım 2006 23:22

bergamalı35f ye

Üzerime alınmalı mıyım bilemiyorum ama şunu biliyorumki ilgini çekmediyse bu konu başlığını neden okudun ve tuhaf yorumlar yaptın.Bu ne perhiz kardeşim....

senirkentli
Daire Başkanı
23 Kasım 2006 23:27

tebeşir kullannılan okullarda iyi bişey ama laboratuvar ve atölye derslerine girnlerin giymesi zaten gerekiyor..

rabdatron
Aday Memur
23 Kasım 2006 23:27

onluk mesleki egitim veren okullarda bayan ve erkek ogretmenlere sart , digerlerınde bayanlar giyebilir bence. Sebep ise mesleki egitimde ugrasılan alet edevat uzerımızı kırletebılıyor bir takım elbise ne kadar oldu ?...... diger okullarda da bayanlar giyebilir cunki cinsel uyanış yaşı baya asagılara indi sagolsun televızyon ve bilinçsiz aileler

gumusber
Daire Başkanı
24 Kasım 2006 15:59

zorunlu tutulmamalı..tabiki...ben rahat ettiğim için giyiyorum..aman pantolonum dar,aman kazağim kısa derdi olmuyor..istediğimi giyip üzerine de önlüğümü geçiriyorum..deymeyin rahatıma valla...

FaMe
Şef
24 Kasım 2006 16:08

İsteyen giyer rahattır vs. diye, isteyen giymez, gerek duymaz..Sonuçta zorunlu tutulamaz..Gerçekten burda beyaz önlüğün rahat mı değil mi olduğu değil, zorla giydirilmek istenmesi tartışılıyor. Konuyu dağılmış.

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi