Editörler : E.Kayı Han

sükut58
Kapalı
18 Temmuz 2011 14:40

aslında sizinle aynı görüşteyiz kaside hocam, fakat aynı görüşü farklı türlü anlatıyoruz sizin neyi anlatmaya çalıştığınızı ben anladım kardeşim içiniz rahat olsun :)

Gaye_78
Genel Müdür
18 Temmuz 2011 14:41

Haa ona bile kapalımı açıkmı düssün diye tartışırsınız şimdi de :))

karınca misali
Daire Başkanı
18 Temmuz 2011 14:44

İyi hadi öyle olsun Kaside hocam, durumu kurtardınız :)Bayan güzel olmalı deyince farklı anlaşılıyordu.

18 Temmuz 2011 14:44

Anlaşıldı efendim, sorun çözülmüştür.:)

18 Temmuz 2011 14:46

Ben sizlerin ne dmek istediğinizi iyi anladım, suküt kardeşimde beni iyi anladı, sende anlamışsındır, Hepimiz hemfikir olduk anlaşılan mesele hakkında.

sükut58
Kapalı
18 Temmuz 2011 14:48

evet kardeşim hem fikiriz :)

turnalı
Yasaklı
18 Temmuz 2011 15:07

Bakalım ki, kızlar sizin nasıl bir adam olduğunuzu isteyecek?. Kendi kendinize hemen güvey (damat) olmayınız!.. Olmamalıyız!..

Soru varsa, cevap da vardır.

Ya Efendi, hangi mekteplerde okudun? Kusura bakma ama çok kıt, yarım!

Ya Efendi, gelirin kaç para? Kusura bakma ama o para yoksulluk verir.

Ya Efendi, herkes sınav üstüne sınava giryor, bunlar sende olmamış!

Vesaire, vesaire!. Kuru laflarla karın doyrulmadığını kızlar biliyor.

sükut58
Kapalı
18 Temmuz 2011 15:12

turnslı;

şu hayatta Yüce Rabbim her insanın gönlüne göre verir eğer maddiyat için evlilik niyeti taşıyan bir insan varsa Rabbim onun da gönlüne göre verir her insan istisnalar hariç dengi olan insanla hayatını birleştirir.Bizim gelin güvey olduğumuz yok yani.

turnalı
Yasaklı
18 Temmuz 2011 15:38

Bir GENÇ; çok eğitimli mükemmel bir konumu olan genç kıza talip oldu.

Sivaslı genç kızın, o delikanlıya sorduklarından bazılarına bakalım:

Soru I. Liseden sonra kaç yıl okudunuz, kaç diplomanız var?..

Soru 2. İşiniz, mesleğiniz nedir, kaç yabancı diliniz var?.

Soru 3. Aylık geliriniz ne kadar?..

Bahsettiğim genç kız; daha ilk oturumda bu soruları yöneltti. İş zor!

Yahşi delikanlı, istediğine ve isteyeceğine çokca pişman olmuştu.

Okuyalım ve çalışalım. Mahallede ezik ve kıt, sığ kalmayalım. Asla!

18 Temmuz 2011 15:56

Konuyla pek alakalı değil ama söz konusu olmuşken; Bazı bayanların dünyalık hevesleri yüzünden pek çok ailede ciddi sıkıntılar çıkıyor.. Ne yazık ki üzülerek söylüyorum bunu.

Ayrıca bakınız:

http://forum.memurlar.net/konu/1216169/

turnalı
Yasaklı
18 Temmuz 2011 16:16

Tanıdığım iyi eğitimli bir genç kız; talip olanların aylık geliri 5.000 TL'den az diye onları reddetmişti.. Geçen hafta da, bunlardan birisi; 2.500 TL alan bir mühendisi azımsamıştı. Ne desek boş olur?

Karar ve tercih kişilere aittir. Doğrusuyla yanlışıyla karar onların!

sükut58
Kapalı
18 Temmuz 2011 16:22

Bize Sadaka ibnu'1-Fadl rivayet edip (dedi ki), bize Yahya b. Saîd, Ubeydullah'tan, (O) Saîd b. Ebi Saîd'den, (O) babasından, (O) Ebu Hüreyre'den, (O da) Hz. Peygamber'den (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) (naklen) haber verdi ki, O şöyle buyurdu:

"Kadınlarla dört şey için;

din,

güzellik,

mal ve haseb soy güzelliği, şeref için evlenilir.

Sen dindara bak, ellerin darlık görmesin, Allah iyiliğini versin!"

Allah her insana akıl vermiştir insan neyin kendisi için doğru neyin yanlış olduğunu elbet bilir biz Allah Resulunun yolundan gidip her daim maneviytı güçlü hayırlı eşler nasip etmesi için dua etmeliyiz Rabbimöizden.

turnalı; yazmış olduğunuz evlilikle alakalı o sorular beni hiç alakadar etmiyor eminim ki hakiki islami yaşayan kardeşlerimizinde o saydığınız ölçütlere kıymet vermiyorlardır.

sükut58
Kapalı
18 Temmuz 2011 16:57

Herkesçe Beğenilen Asıl Güzellik, Ahlak Güzelliğidir. Çünkü; Ahlakı Güzel İnsan Her Yaşta Güzeldir.. Hz. MUHAMMED (aleyhissalatu vesselam)

HAYAtınsınavı
Daire Başkanı
18 Temmuz 2011 17:07

sukut doğru söylüyorsun... İlim de önemlidir ama ahlak olmaz ise kocaman bir sıfırdır... İlimler birer sıfırdırlar. Ahlakda "1"dir daima... Fen ilmi,Tıp ilmi,Matematik ilmi vs.vs "0"dır. En başta ahlakı olan "1" i kazanır... Sonra diğer ilimler onun yanında değer kazanır.1 0 0 0 ... ilmi geliştirdikçe değer kazanır. Tabi bunlar tüm insanlar için...

Yunus Emrenin dediği gibi

Gezdim halep ile şamı

Eyledim ilmi talep

Meğer ilim bir hiç imiş,

İlle edep ille edep....

traurig
Kapalı
18 Temmuz 2011 17:13

musluman genc kızın gunlugunden:)

18 Temmuz 2011 17:32

ahir zaman her kez bir şekilde şeytanın tuzaklarına düşüyor.

lala-ing
Daire Başkanı
18 Temmuz 2011 17:40

nefsini avukat yapmış şekilde konuşan kişiler nasılda belli oluyor...

sinirlendim
Aday Memur
18 Temmuz 2011 18:36

Allah razı olsun sükut58 kardeşi ve katkısı olan diğer kardeşlerim

turnalı
Yasaklı
18 Temmuz 2011 18:38

İLİM olmasaydı medeniyet olmazdı.. Taş devri insanları gibi olurduk ki, asla yakışmaz idi.

İLİM; Matematik veya Fen'dir. Sosyal Bilimlerdir. Kültür ve uygarlık bunlar sayesinde doğmuştur.

Taşıtlar, gemiler, uzay araçları, uydular, makina ve cihazlar, ilaç ve kimyevi maddeler, elektrik, motorlu araçlar, binlerce vesaire..

Az veya kıt okuyanlar ile yarı cahiller; kafaları basmadığında hep "İLİM de nedirki?.." derler.

Allah'ın ilk emri OKU idi. Oku ve çalış! Adam ol!.. Cehalet yakışmaz!

İBLİS; cahillik edenlerden hoşlanır.

*merkez*
Kapalı
18 Temmuz 2011 18:58

başlık güzel

Toplam 245 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi