Editörler : crops35
«10111213141516171819202122

sazanmili
Memur
27 Şubat 2007 09:49

Lise mezunlarını hakir görmeyin.Pekçok lise mezunu sanayici(merhum Sakıp Ağa gibi) kapağı devlete atamamış binlerce ün.mezununu istihdam ediyor.Ayrıca malumunuz merhum büyük devlet adamı eski başbakanlardan Bülent Ecevit beyefendi de lise mezunudur ve bu ülkeyi layıkıyla yönetmiştir.

Ha bu demek değil ün.eğt. almayın.

Tabiki Ün mezunu olmak güzel ama şuda bir gerçek;

Okumakla adam olunmuyor..(olanlar alınmasın)

Lütfen fikirlerinizi yazarken forumu çirkinleştirmeyin.

Saygılarımla.......

MeczXX
Şube Müdürü
27 Şubat 2007 10:51

Sazanmilli arkadaşım iyi güzel yazmışsın da sence Merhum Sabancı vede Bülent ECEVİT itham edilen kişi gibi yazılar yazarmıydı sence bu sayfalarda. Senin görüşün doğru sadece biz bu sayfalarda böyle seviyesiz atışmalar istemiyoruz vede o yüzden lafedilen kişini bu sayfalara yazdığı ithamlarda hiç hoş değil kıdemli bir memur olarak. Yani olmayacak bir dua için bu kadar amin etmenin birşeye fayda getirmediğinin vede getiremiyeceğinin anlaşılması için bu yazdıklarım.

golgol5
Kapalı
28 Şubat 2007 10:52

meczx

lütfen ,benim ile ilgili "itham ettiğiniz"

hususları burada sunmazsanız sizi müfteri ilan edeceğim...

gerçek dışı ve hakaret içeren cümle ve paragrafların, dikkatinizi çekerim "geldisi ...ve gittisi" ile birlikte buradan alenen sunmanız için hiçbir engel bulunmamaktadır...

aylardır buradan benim ifade ettiklerim ile banakarşı hasmane ve hakaretamiz tutum ve davranışları sizlerin mi , yoksa benim takındığımı şimdiye kadar olan kayıtlı tüm yazıların tarafınızca taranmasını ve burada açıklamanızı talep ediyorum...

siz açılayın hatalı olduğunuzda ben günü ile saati ile sebeb ve sonuçları hakkında detay sunarım..

böylece itham ! ettiğiniz kişinin mi hatalı olduğu yoksa sizlerinmi hatalı olduğu da net bir şekilde ortaya konur ve bu tip ucuz kelime oyunları ile kabahati karşıya yükleme çabanızda boşa çıkmış olur ...

hadi bakalım .buyrun...

Tarım tarlada olmalı diyorum ....

Piyasa denetimini ise Sağlık yapmalı diyorum..

Akıl da başta olması lazım diyorum...

evet bu fikrimin geçerliliği husunda ise binlerce sebeb var...

bakınız yine basından!...

90 yıllarda apartman altlarından kaldırılması yönünde yasal düzenlemeye tabii tutulan Ekmek fırınları 2003 yılında tekrar serbest bırakıldı...

altında fırın olan apartmanlar ise aşırı genleşme neticesinde kolon ve kiriş zayıflaması sonucu statik olarak deforme olmaktadır ....

golgol5
Kapalı
28 Şubat 2007 11:03

fırınlar apartmanların yıkılması için olumsuz zemin hazırlıyor...

maddi kayıp bir yana ,canlar nefes veriyor...

yuvalara ateş düşüyor...şimdi bu tespitte bir yanlışlık ,hakaret ve itham!!! edilmeyi gerektirecek husuları buyrun ifade edin...

ben 18 yaşında ilk memuriyete atıldığımdada doğruyu söylemekten gerri durmazdım şimdi öyleyim ...

birilerinin çıkıp boş teneke çıkarmasına ise cevabımı veririm..yoluma ise devam ederim...

"kırk yıllık yanni ,olurmu kani"

"Yaşamı idealizm ve prensipler üzerine kurulmamış bir toplum ve onun fertleri asla payidar olamazlar asla medeniyet denilen tek dişi canavarın hakkın dan gelip onun da ötesine geçemezler" a.p/2007

MeczXX
Şube Müdürü
03 Mart 2007 12:45

18 yıllık değil 28 yıllık memur olsan ne yazar. Bu kafa sende olduğu sürece.Apartmandaki fırınların GSM'lerinin Sağlık Grup başkanlıkları tarafından verdiğini bilmiyormusun da 18 yıllık memurum diye geçiniyorsun? Sağlık Grup 2004 Temmuz a kadar GSM verdi mi ? Verdi. Tarım Bakanlığı Üretim İzni verirken GSM ister mi ister. Ee şimdi buraya Sağlık İlk ruhsatı vermiş te fırın olarak oraya Tarımın üretim izni vermesi mi yalnış? Bu boş lafları geç. Bilgiyi bana satma :) Tamam mı? Üretim İzni olayını 2 yıldır fiilen ben yapıyorum Çok büyük bir alanda. Bana bu konuları hiç mi hiç anlatma. senin 18 yılın benim 2 sene içinde edindiğim tecrübe yanında devede kulak kalır. Bırak bu boş lafları. Hiçte zoruna gitmesin 18 yıllık memur. Ne yazsan yaz hikaye. sağlığın neler neler yaptığını nasıl GSM verdiğini vede zabıtadan bir farkı olmadığını ben değil esnaf söylüyor. Ben seninle it dalaşına neden gireyim. Benim işim rahat kafam rahat. Rahat olmayanlar böyle atışmalar yaparlar. Hadi sana kolay gelsin. Akşamları erken yat:)

MeczXX
Şube Müdürü
03 Mart 2007 12:52

Ha bu arada sen Gıda Kontrolörü değilsin 1, İkincisi Gıda denetimine çıkmıyorsun da dairede oturtuluyorsun da sana ne oluyorda Tarımın Gıda kontrolörlerini eleştiriyorsun? Sana neresi dokunuyor anlamadım? Halk sağlığını düşünmek en azında bir duyarlı vatandaş olarak dairede oturan ve Gıda denetimine dahi çıkmayan yada çıkarılmayan çst'ye kaldı sanırım. Sen sana verilen işleri yap. Gerisi seni bağlamaz. Amirin sana bakanlık hakkında nette yazı mı yaz dedi:) Sana verilen görevleri yap yada takıl sağda solda:)

golgol5
Kapalı
05 Mart 2007 11:15

harbi den müstearın gibi meczupsun...

a çömez ,

sağlık bakanlığında da apartman altlarına fırın ,tüpgaz satış yeri hatta gürültü yapma olasılığı olan işyerleri ile koku yaratması muhetemel işyerlerinin açılmaması taraftarıydım..

yani benim açımdan tutumumda değişen bir yan yok...

yanlız...senin malum fakültelerden lisanlı arkaik beynin benim anlattıklarımı anlamaktan o kadar uzakki..

şimdi sana soruyorum...

fırınların meskun mahal dışına .tercihan sanayi sitelerine kurulması ve mevcut olanların ise verilen süresi içinde taşınması yada kapanması kuarlını getiren yasal bir düzenleme vardı ..o ne zaman çıkmıştı?

ve ne zaman yürürlükten kaldırıldı?

fazlaca ip ucuda verdiğim bu soru yu bilirsen eğer,

bildiğin halde beni bilgisizlikle suçladığın için müsait yerine kına yakmanı isteyeceğim...

veya bu soruların cevaplarını bilmiyorsan ...bu durumdada bilgi sahibi olmadan fikir diye keçi tersi döktürmenden dolayı yine müsait bir yerine kına yakmanı isteyeceğim...

buyur bakalım...

haaa..şunu da o çapsız beynine sok... Vatandaş olarak bu konuda da başka konulardada tesbitlerimi ortaya koyarım beğenen beğendiğini alır beğenilmeyende dikilitaş olarak seyre bırakılır...

şöyle bir,adam akıllı kelam eden neden çıkmaz ...

alihakans
Şef
05 Mart 2007 12:04

TERBİYESİZ ADAM!!!

NE BİÇİM KONUŞUYORSUN

"MÜSAİT BİR YERİNE KINA YAK" DİYORSUN

AYIP BE AYIP YAŞINDAN BAŞINDAN UTAN...

Çevre sağlık teknisyenliği ünvanını bu çirkin laflarınla kirletme..

GIDA KONTROLLERİYLE ADAM GİBİ KONUŞ

VE BURADA YAZI YAZMA!!!

MeczXX
Şube Müdürü
05 Mart 2007 17:52

Boşverin yazsın da rahatlasın. başka bir işe yaramıyor ki şu hayatta.+Sallamışlar sağlıktan bakanlığımıza ne yazsa he deyin geçin. Onun yazdıkları sadece onun doğruları. bak güzel kardeşim sana bizden yaşlısın dedik ama kendini ne sandığını bilmiyorum. Aklını başına al.Altı üstü Lise mezunu bir çst sin. Çok akıllı isen git bu düşüncelerini gerekli mercilerde savun. Bu sayfalarda boş boş yazma. Burada kimseye akıl ögretecek biri değilsin.Hoş kimsenin de senin aklına ihtiyacı yok.

dinamit
Aday Memur
06 Mart 2007 00:27

buraya sadece gıda kontrolleri giriyor sanıyodum.bakıyorumda polpol olmuş golgol yine gelmiş buralara.. yazık sıyırdı adam kafayı. bu gidişle sonunu hayırlı görmüyorum. anlamadığım bi nokta var. arkadaş hala kovulduğu yerde utanmadan ne diye durur ki.. kontrolor dersen değil.arkadaşlar kalmasını istiyor dersen hiç değil. beni kovsalar iki dakka durmam oralarda. adam 18 yıllık memurum diyor ya alışmış suratına tükürülünce yarabbi şükür demeye.. e be kardeşim yapma artık böyle şeyler yazık yaw acıyorum haline..git kendine bi çst mağdurları diye başlık aç orda dertlerini paylaş be kardeşim.. hadeeeeeeeee....

dinamit
Aday Memur
06 Mart 2007 00:30

ya arkadaşlar bende gıda denetcisi sertifikası aldım. ama saygıdeğer genel müdür nihat PAKDİL imzalamayı unutmuş. yarın birgün bir anlaşmazlık durumu olursa ne olur sizce? yeniden imzaya yollamalı mıyım

golgol5
Kapalı
06 Mart 2007 09:03

seviyesizliğe bak....

salya ,kusmuk akıtıyorlar...

yahu adam akıllı bu konularda yorum yapabilecek kapasitede birileri neden girmez bu foruma...hayret birşey...

alihakans,kendini geliştirmemekte o kadar kararlısın ki...

senin adına kaygı dahi duyuyorum...

alihakans
Şef
06 Mart 2007 09:54

Başkalarına laf atacagına önce sen adam gibi konuş!!!

Benim kendimi geliştirip geliştirmememden SANANE...

Seviyesiz olan sensin...

git burdan SENİ İSTEMİYORUZ!!!

MeczXX
Şube Müdürü
06 Mart 2007 10:31

:) Yani Gıda denetimini Sağlığa verdiğinde mi bu kanser vakaları bitecek? Güldürme insanı. Her tarlanın başına 1 mühendis mi dikeceksin? Sana hiç Sağlık zamanında çst lerin yaptığı yalnışlıklar diyeyim en safından soruldu mu? Bak güzel kardeşim kendini sütten ak kaşık olarak tanıtman neyi kanıtlıyor. Sen belki % 1 i temsil ediyorsun. Ya geri kalanınız? Tüm Sağlık personeline % 100 güvence verebiliyormusun? E o zaman sabah akşam kasmanın ne gereği var. Kendini neden yoruyorsun vede bu forumdaki arkadaşlarla neden kasıyorsun? Yok güzelim yok. Senden Gıda Kontrolörü falan olmayacak. Olamazsın bu saatten sonra.Rahatla. Sal kendini. Tarım Bakanlığı (Bakanlığımız) Bu işleri bu saatten sonra kimseye vermiyecek zaten de verecek bir durum yok.Bu sözlerimi aklının bir köşesine kazı bence. Yok tarım tarlaya ,sağlık sofraya falan. Sen neye dayanarak denetim yapacaksın? Ne bilgin var da ne biliyorsun da denetim yapacaksın? Hangi Gıda konusunda gelişmeleri izliyorsun da ben bilmem kaç saat haftada ders aldım zırvalarını tekrarlıyorsun? Kimsenin sana aldığı gıda ders saati ile bişey yarıştırmaya zorunluluğu yok. Sen devlete haftanın 5 günü 8-5 kendini kiralamış bizim gibi bir memursun. Bitti. Devlet ne görev verirse yapmakla yükümlüsün. Ok? Gidip bir üründen numune mi alacaksın? Ne yapacaksın? nereyi nasıl kontrol edeceksin? Aldığın numuneyi neye göre değerlendireceksin? Bu olaylarda Tebliğler vardır. Bunları çıkartan da Tarım Bakanlığıdır. Tarladan Sofraya Gıda Güvenliği kavramı Tarım Bakanlığından başka kurumda sağlanamaz.Sen mi yazacaksın Değerlendirme Raporunu? Lütfen güldürme kendini? O kadar çok bilgin varsa okuda Mühendis olup Ünvan sınavına girde Ünvanın olsun.Sen şimdiden al çocuklarını varsa da torunlarını da hikayelerini anlatmaya başla. merak ta ediyorum ne hikayelerin var doğrusu anlatacağın? Ülkeyi mi kurtardın düşmandan Çanakkalede de o kadar böbürleniyorsun kendi kendine? Ne diyeceksin ben şu fırına bu fırına GSM mi verdim diyeceksin?Şu kadar insanın hayatını bu veya şu anlamleri alıp mı kurtardım diyeceksin? Dairede boş boş oturacağına Müdüründen iş iste de çık piyasaya gıdalardan numune al da onları analiz ettirip bir uygunsuzluk varsa önlem al.Sağlıkta işken gıda kontrolörüydüm diye konuşuyorsun? Ne yaptın geldin geleli? Neye faydan oldu boş boş arkadaşlarıma iftiralar atmaktan başka. İşe yaramazlığın Sağlık Bakanlığı tarafından tescillenmiş senin ben sana daha ne diyeyim bilmiyorum ki? Bu 500 kişi 1 gr haram yemeyerek sadece dürüst vede vatanını seven kişiler oldukları için vede kimseye yalakalık yapmadıkları için mi tarıma geçirildiler. Ya git işine. Bişeye yaramadan boşu boşuna devletten para alıyorsun.Ne oluyor bir dön bak arkana. Ne kazanabildin yada neye faydan oldu. Hadi biz bişey bilmiyoruz vede bişeye yaramıyoruz. Ok. Sen ne işe yaradın 2 senedir? ya git işine be kardeşim. Sana gülmekten başka bişey yapılmaz. Sen yaz yaz daha. kolay gelsin :)

golgol5
Kapalı
06 Mart 2007 10:39

konuyu kişiselleştirme noktasına getirme gayretleriniz yada bilinçaltı eyleminiz...

sadece sizin gibi 3-4 kişinin kendi kendini tatmin etmeye çalışmasından öte bir nihai hedef arz etmediği görülmektedir.

baştan beri ...sadece bizim uğradığımız haksızlık ve yapılan işlemin doğru olmadığını ifade etmekteyim...

ve Sağlık bakanlığından tarıma konu ile ilgili yetki ve personel aktarılmasını doğru bulmadığımı ifade ediyorum...

Çevre Sağlığı teknisyenlerinin bu haksız nakil ile beraber...mağdur edilmesinin ise hatalı bir karar ve uygulama olduğunu anlatıyorum...

Çevre Sağlığı teknisyenlerinin bu konuda yetki leri nin tarım bakanlığında gasp edildiğini ortaya koyuyorum...

neticede sizin gibiler de çıkıp ...

bizlerin içine düşürüldüğümüz duruma alkış tutmaktadırlar..

ve dahada ileri gidip Çevre sağlığı Teknisyenlerini kendi akıllarınca küçümseme moduna girip hakaret ediyorlar...

bu noktada , madem sizler bizim yeterliliğimizi kabul etmek istemiyorsunuz buyrun kendi yeterliliğinizi ispat! edin diye sorular sorunca da...mevzuuyu seviyesizlik çzigisine çekiyorsunuz...

evet...buradan aklı selim olan ve durumdan netice çıkaran bütün Mühendis yada veteriner arkadaşları tenzih!!! ederek ifade ediyorum...

çünkü bu tarzda ifade ve söylemlerde bulunan lisans sahibi! şahsiyet lere ben burada şahit oldum...

evet alihakan,mecx,dinamit ...vb gibiler....

hakaretten uzak medeni ifade lerde bulunmak için kendinizi biraz zorlayın...bu takındığınız tavır ...hiç yakışık değil!

haaa..şunuda aklınıza çivi gibi çakın ...

internet ortamına açılan forum -başlıklar kamu oyuna açıktır.

bu başlıklarda bilgi si ve fikri olanlar düşüncelerini yasal formatta sunma özgürlüğüne sahiptirler...

eğerr... dikkate değer bulmuyor iseniz hakaret etmeden sadece, ilgilenmeyin yani muhatap almayın ...

eğer alıyorsanız bunu seviyenizi koru yarak yapın...

baştan beridir hakaret etmektesiniz ...ben ise sadece durumunuzu tespit edip düzeltmenizi talep ediyorum salık veriyorum... evet benim yaptığım sadece bu...

Tarım tarlada sağlık sofrada ...akıl da başta olmak lazım gelir... diyerek ...başlıktaki herkese sevgiler ve saygılar sunuyorum...kalın sağlıcakla!...

alihakans
Şef
06 Mart 2007 11:27

Önce "müsait yerine kına yakmanı isteyeceğim... " diyorsun

sonra aynı sayfada "hakaretten uzak medeni ifade lerde bulunmak için kendinizi biraz zorlayın...bu takındığınız tavır ...hiç yakışık değil! " diyorsun"

Sen kendinle bile çelişiyorsun...

Ya adam gibi konuş..

yada hiç konuşma...

golgol5
Kapalı
06 Mart 2007 11:37

müsait yeriniz den sen ne anladın?

burada tercih hakkı karşı taraf bırakılmış ...yani..nasıl arzu edersen ...manasında..

kullandığın ifade ve cümleler seni küçülttüğü gibi meslektaşlarınıda senin nezdinde ipotek altına alıyor...

bunu farkına var artık...

bana sarfettiğin hakaretlerin kritiğini ise seninle başbaşa yapacağız ...

ve büyüklerine karşı saygılı olmalısın ...

Bizler Türk üz ve bizim ananelerimiz ,geleneğimiz ,göreneğimize mugayir ..

son derece hafif ve ahlaki omurgadan yoksun tavır ve söylemlere sahipsin...

bu nahoş ve bir o kadar basit söylem ve ithamlardan kesin surette kaçınmalısın..

hiç yakışık değil...evladım.

Topla kendini...

Makul ve mantıklı kelimeler seçerek cümle kurmaya özen göster...Lütfen...

alihakans
Şef
06 Mart 2007 11:43

Müsait yerine kelimesini sen ne anlamda kullandıysan bende o anlamda anladım...

Bana evladım deme...

Yaş olarak büyüksün ama adam değilsin...

Adam olsan lafının arkasında durursun

onu bile yapmayıp kıvırtıyorsun...

Hakkedilene saygı gösterilir...

Sadece yaş olarak büyük olmak saygı için yetmez...

MeczXX
Şube Müdürü
06 Mart 2007 15:26

Ya polpol! Sen şimdiye kadar yazdıklarınla ne öneri sundun da konuşuyorsun? Tutturmuşsun tarım tarlaya sağlık sofraya diye? Buraya yazanlara sen mi akıl ögreteceksin? Yazdıkların hep aynı ve boş şeyler. Bizim sana bişey kanıtlamamız lazım mı? Değil.Senin de bize bişey kanıtlaman gerekmiyor. Ee o zaman daha ne?Bak güzelim yaşın arrtık benim için hiç önemli değil sana ne zamandır bir çerçevede yazdık anlamadın. Yok orana yok burana onu bunu yak. Yok ben ucu açık konuştum. Ya git işine. Senden mi akıl ögreneceğiz. Bu kafayla seni LİSE den nasıl mezun ettiler şaşmak lazım:) Atmışlar seni ücra bir İlçe Müdürlüğüne Anadoluda anca sabah akşam iş yapmadan otlamaktan başka da bir işe yaramıyorsundur orada. Bu yazdıklarını dairede arkadaşlarınla paylaşmanı öneririm sana:) Hadi görelim bakalım senin tecrübeni. Bu yazdıklarını söyleyebiliyormusun arkadaşlarına? De bakalım. Yok bana emir verecek kişinin alnını karışlarım falan fişman. Senin alnını karışlamışlar zaten karışlayacakları kadar. Yok hakkımız gasp edilmiş. bana başka illerden gelen yazılarda Mühendislerle beraber çst imzalı evraklar geliyor. Demek yapan işini yapıyor. O arkadaşlara dokunmuyorda yalnız sana mı dokunuyor anlamadım gitti. Sana neden iş yaptırılmıyor acaba? Kimseye yağ çekmediğin yada kimseye boyun egmediğin için bildiğini katiyen yaptığın için mi? Yaz güzelim yaz. Rahatla dök içini. Seni anca bu sayfada yazmak rahatlatır :)çst geldin çst gideceksin bu fani dünyadan.

cstfb
Memur
06 Mart 2007 20:16

Burada fikirleri sunmak en doğal hakkınız. Kaldıki 3. şahısları (biz okuyanları ve meslek mensuplarını) bağlayacak hakaret ve suçlama olmadan kişisel suçlama ve hakaretleriniz de beni çok fazla ilgilendirmiyor. Ancak görüyorumki bir takım kalıplaşmış cümlelerle birbirlerinizi yerin dibine sokmak için sarfettiğiniz çabayı, yaptığınız görevin ne kadar önemli olduğu bilinciyle kendinizi geliştirmek için harcasanız güvenli gıda tüketimine çok daha faydalı olursunuz. Sn polpol, bu forum başlığı altında biz Çevre Sağlık Teknisyenlerinin sorunlarını ve durumlarını anlayacak ve çözecek kişiler olmadığına göre konu başlığına uygun görüş ve önerilerini yazarsan mutlu olacağım.

Gerçekten başlığa uygun görüşler, karşılaşılan sorunlar ve çözüm noktasında fikiler yazılmaya başlandığı taktirde ben de düşüncelerimi ilerleyen günlerde dile getirmek isterim.

SAygılar ...

Toplam 430 mesaj
«10111213141516171819202122

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi