Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
30 Temmuz 2011 01:12  

Polis sandığı

Polis sandığından emekli olma konusunda bildiklerinizi paylaşırmısınız? Ben istifa edeceğim, bu şartlarda 10 yıllık sandık üyeliğinden emekli olunuyor mu? Veyahutta sadece birikmiş para bölümünde yazanın tamamını mı alabiliyorum?

30 Temmuz 2011 09:28

cekmece_polisi

polis okulunda bizi zorla polis sandıgına üye yaptılardı, hatta üye olmamak için direnen 20-25 arkadaşı spor salonunda polis okulu müdürü aşagılayarak bağırmıştı.... menfaati ne anlamamıştım o zman :))

üye olduk 3 yıl üye olan kişi , istedigi zaman üyelikten ayrılabilir ve hiçbir kesintisi olmaz diye bize taahütte bulundular, gecen yıl yani 5. senemde paraya sıkıştım dedim bi gidip konuşayım, 5 yılda toplamada 3,050 tl prim yatırmışım, alacagım parayı sordugumda 2,850 dediler? nasıl yani dedim anaparaya faiz vereceginiz yerde neden kesinti yapıyorsunuz?, mevzuat değişti emekli olamadan çıkınca yüzde 10 gibi bir kesintmiz oluyor dediler...

dedim hepinizin allah belasını versin benim 2005 yılındaki verdiğim 55 lira 875 tl maaş alırkendi dedim şimdi 2,000 lira maaş alıyorum siz bana yine o 55 tl yi veriyorsunuz nasıl bir sistemdir bu dedim ? cvp YOK aldım paramı çıktım geldim arkadaş.... güvenmiyorum ben bu sandık felan işine....

30 Temmuz 2011 16:15

pol_maan

ya arkadaşlar boşverin şu polis sandığını yaa çekin paranızı gitsin bizde polis okulunda zorla üye yaptırıldık.sürem dolunca çıktım.bana tek yararı 3 yıl orda param birikti başka artısı yok.ordan çıktım paramı emeklilik şirkeetine girdim 100 tl veriyorum parayı unutmuşum devleette sen 100 tl verdin bende senn gelir verginden %15 düşüyorum diyor.15 tlmi maaşla geri alıyorum.karlı iş tabi ama 10 yıl para lazım olmayacaklara

30 Temmuz 2011 16:27

calculatorsleep

SANDIK HİKAYE

BU ZAMAN KADAR SANDIĞIN ALDIĞI ARSALARA İYİ BAKIN KİMLERİNMİŞ

--MÜDÜRLERİN SANDIĞA SATIYOR GÜYA SANDIKDA YATIRIM YAPIYOR

--DÜŞÜNÜN SİZİN PARANIZI SİZE FAİZLE VERİYOR OYAK GİBİ NEDEN DEĞİL OLAMAZ POLSAN

---YÖNETİCİLER MÜDÜRLERİMİZ EMNİYET MÜDÜRÜ NE ANLAR YATIRIM İŞİNİNDEN İKTİSATÇIMI İŞLETMECİMİ

---POLSANA ÜYE OLAN ARKADAŞLARA ACIYORUM BAZILARINA BEDAVA PARA YEDİRİİYORLAR

30 Temmuz 2011 20:51

police98

bende sana acıyorum doğrusu

30 Temmuz 2011 22:31

impala71

Kendi paranızı kendiniz yiyin,,,,Bu devirde Millet altın fonu alıp kazanırken siz hala polsan diyorsanız sflığınıza yanın ben 2007 yılında istifa ettim ve ozamanki aylıkla bir çeyrek alıyordum halkbankasında altın heabı açtırdım ve şimdi 98 gram birikimim oldu ve hiçte sıkışmadım siz düşünün acaba polsan 4 senede 98 gram altın verecekmi? PARAMI KENDİM KAZANIP KENDİM YERİM gidin bir Polsanı inceleyin kaç tame çalışan var ve çalışanların akrabalarına bakın kimler var

30 Temmuz 2011 23:55

alpturk_64

acınacak halde olan sizsiniz. siz kendi işinize bakın. benim param beni ilgilendirir. size düşmez derdi...

01 Ağustos 2011 22:07

skry

Arkadaşlar yeni bir polemik konusu açmak istememiştim. Üye olan olmayan kendisi bilir sonuçta. Ben ilk sene değil sonra üye olmuştum. Ama pişman değilim maaştan direk kesilmesi iyi, ben kenara atayım desem şu an o kadar düzenli biriktirememiştim belkide.. Soruma da tartışmadan cevap veren olmamış malesef..

02 Ağustos 2011 02:17

fizeu

SKY!!! arkadaşım soruna cevap almışın sen okusan göreceksin abimin biri yazmış emekli olmadan çektiğini ve kesinti olduğunu...bunun için fazladan ne yazılabilirki emeklilik süren dolmadan alırsın ama kesinti olur özeti bu...polis sandığına üye olduğuma pişmanmıyım değilmiyim bilemem ama iki yönlü bakınca hem iyi hem kötü;iyi olan kumbaradan farklı olmaması kötü tarafı ise sandık olarak hiçbir getirisi olmaması...banka bile polise kefilsiz kredi verirken polis sandığı kendi polisine güvenipte kefilsiz kredi vermiyor..kefilde sandık üyesi olacakmış...telefonla aradığıma hiçbir şekilde kimseye ulaşamıyorum sadece kredi alma bölümü cevap veriyor o da yarım saat sonra...bu kadar amatör bir sistemin kar etmemesi normal...askeri personelken üye olduğum oyak sigortaya iki maaşımı yatırdıktan sonra üyeliğimi durdurdum ve yatırdığım 200 tl para 1 yılda 56 tl kar payı sağlamış..20 yıldır oyağa üye olan başçavuşun şu an ki birikimini duymka bile istemezsiniz tam 106.000 tl yani yüz altı milyar eski parayla..aynı şekilde 20 yıllık polis sandığına üye abimizin aldığı parayıda varın siz hesaplayın...sürem dolunca bende polis sandığından ilişiğimi keseceğim dondurduğum oyak'a geri döneceğim...imkanı olan otomatik talimatla daha karşı yerlere yönelsin

02 Ağustos 2011 02:19

fizeu

(düzeltiyorum karşı değil daha karlı)

02 Ağustos 2011 04:50

44yunus3301

Arkadaşlar bizim Polis Milleti olarak en güzel yaptığımız şey doğru yada yanlış pervasızca eleştirmek onu kesme buna faiz alma Hayır kurumumu bu 97 de üye oldum ve hiç pişman olmadım Bankaların kriz dönemi daha çok işime yaradı 10000 tl.birikmişim var ALLAH bin bereket vesin.

02 Ağustos 2011 05:35

mavi_kurt

Güzel kardeşim polis sandığı bazı 1. sınıf müdürlerimizin iş bulamayan akrabalarının çalıştığı bir kurum halinde şu anda. Ben bir yıllık yatırdım daha sonra çıktım. kesintilerimi aldım bana da yıllık kar payı olarak 36 tl verdiler. sağlam bir kurum değil . her ay al bir çeyrek altın olsun bitsin. Kimsede bana savunmasın polis sandığını. önce üye yapmak için bin takla atarlar sonrada çıkmak istersin bin dereden su gettitirirler. Aman uzak durum.

Toplam 11 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;