Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27bilgecee10
03 Ağustos 2011 00:37  

kamu yönetiminin geleceği nasıl? yardımcı olur musunuz lütfen?

bu sene üniversiteye giriş için tercih yapıyorum. kamu yönetimi bölümü hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. alanları, geleceği, iş imkanının nasıl kazanıldığı, alanda yükselme şartlarının ne olduğu hakkında acil bilgi verebilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim...

03 Ağustos 2011 01:07

kralinho

iibf için işletme,iktisat ve maliye daha mantıklıdır

03 Ağustos 2011 02:00

mülkiyeyakup
Kapalı

puanın yetiyorsa öğretmenlik filan yaz.kamuya hiç gelme derim.ingilizcem iyi diyorsan,üniversitede maliye, iktisat ,muhasebe gibi çok az göreceğin ve okulda öğrenemeyeceğin derslere kafa yorarım öğrenirim diyorsan yaz kamuyu.

ha bu arada ben de ankara kamu mezunuyum.arzun bilir ama okul öncesi veya pdr yaz derim yeterli puanın varsa.

03 Ağustos 2011 02:01

muhtarrr42

iktisat ve maliye derim

03 Ağustos 2011 02:57

fetih_tunç

İİBF'den uzak dur derim :)) ama İİBF'dE ısRar ediyoRsan teK keLimeyLe iKtisat deRim...

03 Ağustos 2011 04:49

dengbej2

isletme yaz kardes. Okumasi zevkli ve kolay. Bitirdikten sonra kamu alimlari bu alandan olur. En kotu ihtimal tencere tabak satar yine para kazanirsin yada kahve isletirsin demislerdi bana. Ne tabak sattim ne kahvem oldum ama sanayi kontrolur oldum.

03 Ağustos 2011 05:37

anchorman55

En mantıklısı İKTİSAT.

Zaten İktisat İİBF nin babasıdır.Aynı zamanda hemen hemen tüm sınavlarda geçerliliği olan bölümdür.

03 Ağustos 2011 15:39

Aydın_009

Kamu Yönetimi İİBF nin babası kesinlikle kamu yönetimi yaz. zaten tercih klavuzunu incelersen kamu yönetimibölümü iktisat, işletme, maliye gibi bölümlere en az 15-20 puan fark atmış durumda.

03 Ağustos 2011 15:49

FabianErnst

İşletme ya da Uluslararası yazma sakın. Maliye - Kamu - İktisat sıralamasını öneririm. Zaten sen kendin çaba göstermezsen hiçbirşey öğrenemeden mezun olursun.

03 Ağustos 2011 15:55

Bozkırın Penası

Kamu Yönetimi iyidir. Kaldı ki sürekli yeni kadrolar ihdas ediliyor. Misal, bakan yardımcılığı. Mamafih ilave bazı koşullara da haiz olman gerekiyor:

- Badem Bıyık,

- En az 3 çocuk,

- Rizeli olmak gibi...

İlk bakan yardımcısının özgeçmişi bir fikir verebilir: http://www.memurlar.net/haber/201949/

Toplam 9 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?