Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
03 Ağustos 2011 20:23  

Kapalı
kara kuvvetleri astsubay branşları?

BS Operatörü

ÇKMS Operatörü

EH Muhabere

Foto Film Uzmanı

Muhabere Merkezi

Telli Sistem Operatörü

Telsiz Sistem Operatörü

merhaba bu bölümdekiler kara kuvvetlerinde ne işi yapar acaba,bilen birisi bilgi verebilirmi? şimdiden teşekkürler.

03 Ağustos 2011 23:16

kirte

BS operatörü muhabere sınıfının şu an en gözde ve popüler branş görevi bilgi sistemleri kurmak işletmer. Server, bilgisayar network.

ÇKMS Operatörü; Çok kanallı muhabere sistemleri pek tavsiye etmem sadece kolordu ve üstü birliklerle çalışırlar fakat başa birlikleri sürekli desteklemeye giderler genç rütbedekiler yada kıdemliler frketmes çoğu tatbikat tatbikat dolaşır pek tavsiye etmem

Elektronik Harp Muhabere Dinleme ve kestirme yapar bu branştakiler kara lisan okuluna gider en az 1 dil öğrenirler, radyasyonu boldur

foto film: fotoğraf çeker yoğun ama güzel bir branştır. oldugun birlikte teksindir karışanın edenin pek olmaz kendini geliştirip montaj photoshop grafik vb. işler de yapabilirsin

Muhabere merkezi muhamere sınıfında n kalabalık branştır ilerki muhabere merkezinde çalışırsan rahatsın ilerki rütbelerde pek istenmeyen bölük astsubayı yada ikmal astsubayı olabilirsin

Telli sistem operatörü türk telekomun askerde yaptıgı işi yapar. Tatbikatları yoğun geçer kablo çekerler fakat sosyal bir branştır birlikte herkes seni tanır birlikte kimsenin giremediği komutanın evine bile gidip hat onarımı yapabilirsin ağzı laf yapan sosyal ilişkileri seven kişiler iin idealdir

Telsiz sistem operatörü kesinlike tavsye etmem en kalabalık 2. branştır alaylara tanurlara tek muhabereci olarak atanıp telli sistem operatörü ve haber merkezcinin yaptıgı işi de yapmak zorunda kalrlar tayin yerleri çok fazladır.

Yukarıdaki branşlar arasından benim sıralamam

1. BS operatörü

2. Foto film

3. Telli sistem

4. EH muhabere

5. Muhabere merkezi

ÇKMS ve telsiz yazmam

04 Ağustos 2011 11:38

olacakolacak
Kapalı

çok sağol keşke bu bilgileri daha önceden öğrenseydim hepsini yazdım ben karışık bilmeden.:(

Toplam 2 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..