Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : arian
10 Ağustos 2011 14:21  

Kurum Avukatları Baro Aidatı Ödüyormu

Kurum Avukatları Baro Aidatı Ödüyormu yada baroya kayıtlı olmak zorundalarmı bilen varmı arkadaşlar

10 Ağustos 2011 14:27

akaki akakiyeviç.

1 - baroya kayıt isteğe bağlı.

2 - aidatı kayıtlı olduğun sürece ödemek zorundasın bu konuda kamu avukatlarına bir ayrıcalık sağlanmış değil.

3 - ödemeleri geciktirdiğin takdirde faiz yükümü yok sadece anaparayı ödeyerek borçtan kurtuluyoruz. (bu sonuncusunu teyit için baroyla görüşmenizi tavsiye ederim-baro muhasebeye sordum ben öyle demişlerdi)

10 Ağustos 2011 15:12

av_kadir

teşekkürler bu son çıkardıkları kimlik kartı için peki aidat ödemeye yada baroya kayıtlı olmaya gerek varmı biliyormusun

10 Ağustos 2011 15:20

muda07

merhaba , baroya kayıtlı olduğun sürece baro aidatı ödüyorsun. kurum avukatlarının baroya kaydı zorunlu değil. ben kuruma atandıktan sonra baroyla görüştüm ve kaydımı sildirmeye karar verdim hatta yarın gidip dilekçe vericem.boşuna aidat ödemek istemiyorsan kaydını sildirmeni tavsiye ederim.

10 Ağustos 2011 15:22

akaki akakiyeviç.

son çıkan kart için baroya kayıtlı olmak gerekmiyor diye biliyorum. *internetten başvuru *kredi kartı ödemesi *30 lira diyeyim...

10 Ağustos 2011 15:36

istanbulanfi1

ben de kaydımı sildirmeyi düşünüyorum. kamu avukatlarında baroya kayıt zorunluluğu yok. tabi baroya kayıtlı olmayınca hizmetlerinden de yararlanamayız. ajanda göndermez mesela.. baro seçimlerine katılamayız.. şu kurum avukatlığına kazasız belasız başlayayım da gerisi önemli değil..

11 Ağustos 2011 00:26

mustang307

Meslektaşım kamu avukatlarının baroya üyeliği zorunlu değil isteğe bağlı.ama üye olursan tabiki baro aidatını ödemek durumundasın.bunun yanında bazı barolarda kamu avukatlarına baro aidatlarında indirim var.mesela ben adana barosuna naklimi aldırdım.üyelik aidatım diğer üyelere göre %50 indirimli.çoğu baroda bu indirim var diye biliyorum.bunun yanında tbb nin 3 yıllığı 99 tl olan e imzasını alırkende baro kaydı gerekli olmuştu .onun haricinde yeni çıkan avukatlık kimlik kartı için herhangi bir baroya üye olma zorunluluğu yok

15 Ağustos 2011 04:20

kırçiçeği04
Kapalı

guncel

Toplam 7 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?