Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : idealist84Komik.Retikulum
12 Ağustos 2011 21:37  

meb - adaylığın kaldırılması

Adaylık İşlemlerinin Takibi

Madde 35 - Adaylık işlemlerini yürüten birimler, işlemlerin yönetmelikte belirtilen sürelerde yapılıp yapılmadığını takip eder ve zamanında yapılması için gerekli tedbirleri alır.

Adaylığın Kaldırılması Teklifi

Madde:33-Aday memurlardan uygulamalı eğitim değerlendirmesi sonunda başarılı olduğu anlaşılanların adaylıklarının kaldırılması teklifi,değerlendirme belgesi ile birlikte adaylığın kaldırılması gereken tarihten bir ay önce; öğretmenler ve sicil dosyaları valilikte tutulan personel açısından il milli eğitim müdürlüğündeki; sicil dosyaları Bakanlıkta tutulan personel açısından ise merkez teşkilatındaki adaylık işlemlerini yürüten birimde bulundurulacak şekilde gönderilir.

Ne ilğilenen var meb özlük de ne de konuyu bilen madem bu yönetmelikler neden var kimse ilğilenmiyor yada sallamıyorsa

12 Ağustos 2011 21:42

umut-yolcusu

siz adaylığın kalkması ve özlük dosyası ile alakalı bişey soracaksınız ama sinirden soramamışsınız. sakin olup tam olarak ne öğrenmek istediğinizi tekrar yazarmısınız?

12 Ağustos 2011 21:47

zehraxx

Benim öğrenmek istediğim yok yönetmelik açık işini yapan yok

12 Ağustos 2011 21:51

berke2510

Madem yönetmelik 1 ay önce den diyor o zaman okulların bunu 1 ay önceden göndermesi gerekmezmiydi .

neden göndermedin diyen yok yönetmelik diyeceksin diyor uyan yok

12 Ağustos 2011 23:38

hyperman

yahu siz devleti yeni mi öğreniyorsunuz? 1 ay geç atandığınızı ne çabuk unuttunuz? herşey DÜRTMEYLE gidiyor.

13 Ağustos 2011 00:27

mdenizli

meb de memurum lisedeyim adaylık belgemi okul müdürüne verdim onlar doldurdu ve il mem e verdi 1 eylül de işe başladım ve şu an mem de belgelerim 1 eylül ü imzalanmak üzere bekliyor bunda zor bişey yok kendin takip et adaylığını kendin kaldırmaya uğraş eğer önemli ise adaylığını kaldırman kendin çalış kardeşim .

13 Ağustos 2011 00:31

hyperman

"adaylık belgesi" derken?

13 Ağustos 2011 08:13

berke2510

evet bencede devletten beklersek ne yönetmelik takan var nede başka bişiy kendi işini kendin hallet

13 Ağustos 2011 09:29

soykankaan

bildiğiniz gibi kanuna göre aday memurun asalet onayı 1 yıldan az 2 yıldan çok olamaz. çoğumuz göreve eylül 2010 da başladık asaletimiz 2011 eylül ile 2012 eylül arasında yetkililerin onayı ile meçhul bir tarihte kalkacak.il ve ilçe meb den araştırdığım kadarıyla 2011 ekim sonuna kadar onaylanır görüşünü aldım.

13 Ağustos 2011 12:02

berke2510

Duyarsızlık değilmi bu sicil notu kaldırıldı halen yazılıyor . ne kara düzen bir anlayış yav

13 Ağustos 2011 21:29

merttan

Ne iş yaw kanun var yönetmelik var meb de özlük çalışanlarının umrunda değil ne arayan var ne soran sen kendin uğraşmasan 100 sene aday kalacaksın olmazki ama böyle

yönetmelik diyor ki bu adaylıkla ilgili birim gereken önlemleri 1 ay önceden alır alan varmı yok

13 Ağustos 2011 21:40

merttan

İl meb e konu hakkında mail attım ayıp ya ayıp

13 Ağustos 2011 22:32

berke2510

güncell

13 Ağustos 2011 23:47

soykankaan

sicil notu filan yazdıkları yok arkadaşlar.görev yaptığın yerde uygulamalı eğitim yani görev esnasında yaptıklarını ilişkilerini giyimini kişiliğine not veriyor 1. sicil amirin.bunlarda rutin işler zaten beklemekten başka yapacak bir şeyiniz yok daha 1 yıl dolmasına 1 ay var nedir bu aceleniz anlamadım artı asaletin bir getiride yok..

14 Ağustos 2011 08:34

zehraxx

Herkes işini yapsa tam olarak kimsede burda form açıp yazmak zorunda kalmaz bakanlık göreve yönetmelikleri takan yok

14 Ağustos 2011 11:00

soykankaan

iyi diyosunuz da Zehra hanım forumda başlık açmanın da bir faydası yok herşeyin kitabı kanunu var adaylık 1 yıldan önce 2 yıldan sonra kalkmaz herşey 1 ile 2 yıl arasında olacak bu 13 ayda olabilir 23 ayda yapılacak işlemlerin bitmesine bağlı bu işlerde hazırlayıcı ve temel eğitim kurs ve sınavları en sonda uygulamalı eğitim noları bizde herşey tamam beklemekteyiz akşam ilçe mem şefiyle beraberdim dediğine göre yeni yıldan önce asalet tasdiklenir dedi.

14 Ağustos 2011 13:12

zehraxx

onu bizde biliyoruz tuturmuşsunuz 1 yıl 2 yıl diye ben tüm hazırlayıcı ,eğitici,ve uygulamalı sınavları geçmişin bitmiş fakat altta bulunan maddeyi uygulayacak kişiler birimler nerde hop bu aday tüm eğitimleri bitirmiş neden bize evraklarını 1 ay öncesinde göndermiyorsunuz demiyor ben buna kızıyorum

Madde 35 - Adaylık işlemlerini yürüten birimler, işlemlerin yönetmelikte belirtilen sürelerde yapılıp yapılmadığını takip eder ve zamanında yapılması için gerekli tedbirleri alır.

Madde:33-Aday memurlardan uygulamalı eğitim değerlendirmesi sonunda başarılı olduğu anlaşılanların adaylıklarının kaldırılması teklifi,değerlendirme belgesi ile birlikte adaylığın kaldırılması gereken tarihten bir ay önce; öğretmenler ve sicil dosyaları valilikte tutulan personel açısından il milli eğitim müdürlüğündeki; sicil dosyaları Bakanlıkta tutulan personel açısından ise merkez teşkilatındaki adaylık işlemlerini yürüten birimde bulundurulacak şekilde gönderilir.

14 Ağustos 2011 13:47

hyperman

zehra sana gülüyorum. boşuna kızıyorsun. evet kanun var yönetmelik var. adama gidip kızsan diyecek ki: "aday olduğundan haberim yok..."

memur var memur var. çalışan memur var çalışmayan memur var.

burada oyalanacağına amirin kimse onunla konuş belgeleri ver.

geç atandığınızı ne çabuk unuttunuz ya? öğrenin işte bürokrasi böyle birşey. siz dürtmezseniz çarklar işlemez.

14 Ağustos 2011 14:46

zehraxx

Ne demek aday olduğundan haberim yok öyle saçmalık mı var eğtimlere giderken herkesin kaydı var her ilde işini yapmıyor ki özlük elbette bilirler hangi okulda kaç aday var

ya basacan cezayı bak o zaman yönetmeliklere nasıl uyuyorlar

14 Ağustos 2011 22:42

merttan

Ne ilğilenen var meb özlük de ne de konuyu bilen madem bu yönetmelikler neden var kimse ilğilenmiyor yada sallamıyorsa

14 Ağustos 2011 23:14

sigaramın dumanı

zehraxx ve merttan arkadaşlarım yorumlarınız için teşekkürler.

Maalesef aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum ne ilgilenen var nede sallayan hesap soranda olmayınca bir vurdumduymazlıktır gidiyor.

3 ay önce müfettiş geldi staj dosyasını kontrol etti şimdi dosyaya gerek olmadığını öğreniyoruz.

Puantaj formu doldurulup teslim edilecek deniyor ortada formu dolduracak amir yok.

Toplam 41 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?