Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : celebrity
19 Ağustos 2011 15:25  

Gih sınıfından th veya sh sınıfına nasıl geçilir

arkadaşlar biz gih sınıfı olarak üvey evlat muamelesi görüyoruz bu çok kötü ama böyle durmakla da olmuyor en azından sınıf değiştirmek için uğraşmalıyız

21 Ağustos 2011 03:04

konserwatif
Editor

2 yolu var

1.si kurumunun acacagı ve seninde mezuniyetinin oldugu teknik sınıfa ait kadrolardan ünvan değişikliği sınavı acması

2.eger teknik sınıfa giren bir bölümden mezun isen kpss ye tekrar girip yüksek puan almak(85 den yukarı) th olan bir kadroya yerleşmek..

sh içinde malumunun saglık ile ilgili bölüm bitirmiş olman gerek onun için unvan değişikliği sınavı olmaz..

1.yol için cok beklersin

2. secenek tamamen sana kalmıs kpss den alacagın puana kalmış iyi puan alırsan 2012 kpssde rahatlıkla th olursun

21 Ağustos 2011 11:32

ayberk33

yasalara göre.tekniker veya teknisyen olarak teknik bölüm mezunu olupta benim gibi salaklık yapıp teknik bölüm olmayan lisansdan bir bölüm bitirirsen kpss şansını kaybetmiş oluyorsun

devlet senin teknisyenliğin teknikerliğin benim gözümde bitmiştir diyor.

bunun yerine şöyle yapılabilir lisansda bitrdiğin bölüm altöğretimle alakalı bir bölümse ör: tekniker, mühendislik gibi. ozaman enüstöğretimden girme şartı getirilebilir

fakat altöğretimle alakalı değilse ör: tekniker, iktisat gibi. enüstöğretim şartı getirilmemeli

26 Aralık 2011 09:47

LNHakanT

konserwatif ve ayberk33 teşekkürler. Benim durumum önlisans Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Kpss ile önlisans mezunu olarak atandım ve yerleştim çok şükür. Ama Kpss ye yeniden girerek Teknik Hizmetler sınıfına geçmek düşüncesindeyim. Vermiş olduğunuz bilgilerde bunun olabileceğini görüyorum. Buna dayanarak artık kanun ve yönetmelikleri karıştırabilirim. Nasip olurda kazanırsam eğer naklen bir geçiş mi sözkonusu yoksa istifa yolunu mu tercih etmeliyim. Bu arada geçmiş zamanlarda lisans tan kpss ye girdim bitiririm okulumu düşüncesiyle ama okuldan mezun olamadım. Bu durum bana sorun yaratır mı? Sevgiler, saygılar.

Toplam 3 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;