Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32*aziyade*
20 Ağustos 2011 01:06  

adaletten hukuka geçiş şartları nelerdir?

bunun hakkında bilgi almak istiyorum şimdiden tşk ederim

20 Ağustos 2011 02:51

ramazanali

burası danışma hattı değil bilgi vermez kimse :)

sen internette ara çok özel bi şart yok sana da sesi uzaktan hoş geliyor galiba :D

20 Ağustos 2011 15:02

Rahman42

hocam zaten internetten aradım ama hep örgünle ilgili var ben açıköğretimle ilgili olan kısmı öğrenmek istiyordum neyse tşkler yinede.

20 Ağustos 2011 18:44

emreuysal

hocam ben sana bilgi vereyim 2 yıl adelet okuyosun dgsye giriyosun

mezun olunan puanda önemli burda yüksek bir puan alrak girebilrisen eger 1 sınf derslerinide okuyomussun bildigim bu

03 Eylül 2011 01:16

rasmal

aöf de ki adalet yüksek okulundan dgs ile örgün hukuğa geçişte aöf de görmüş olduğumuz derslerden muaf oluyomuyuz.yani bir intibak senesi sonrası 3. sınıftan devam mı edicez, yoksa 1 den mi başlatıyolar.vereceğinizi umduğum cevaplardan ötürü şimdiden teşekkürler

03 Eylül 2011 11:09

rasmal

yok mu bir bilen bu işi?

03 Eylül 2011 11:21

"SENİSEVİYORUM"

2 yıl adalet bıtır sonra dgs ye gir; okul puanı ve dgs puanınla elde ettiğin toplam puanla açılan kontenjanlar dahılında tercihte bulun puanına sıra gelırse yerleş:)

yök yeni yönetmelik değişti buna göre intibak kalktı yanı, intibak sürecince tek dersten kalınca şutlanma sorunu artık yok ama 1. sınıftan artık başlanıyor adalet okurken almış olduğun derslerden de muaf olmak ıcın unv. başvurman gerek ama muhtemlen turk dılı, ınkılap ve belkı ıngceden sadece muaf olacaksın, dikeygecis.org diye bir site ordan bende öğrendim.

03 Eylül 2011 11:30

"SENİSEVİYORUM"

haa birde hukuk fak. de derslerden muaf olmak ıcın acık öğretim veya örgün den mezun olman fark etmez aldığın dersleri, kaç saat aldığın önemli misal anaysayı, medeni hukuku 2 saat aldıysan yada 2 kredıyse hukuk fak bu dersler 4 saat falan olması lazım bu nedenlebu derslerden muaf olmayı bekleme.

26 Haziran 2012 16:07

ozkanay

yeni dönem dgs için kursa gitmeyi düşünüyorum.

dgs'de en başarılı kurs hangisidir? istanbul,avrupa yakası için bildiğiniz ve eğitim kalitesine güvendiğiniz kurs varsa, önerilerinizi rica ediyorum.

şu ana kadar murat ve deneyim diye düşünüyorum.

Toplam 8 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon