Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : hamzakck
23 Ağustos 2011 02:08  

Yeditepe Üniversitesi Yüksek Lisans

Yeditepe Üniversitesi bir eğitim sendikası ile yaptığı anlaşmaya göre, %50 indirim hakkı sağlıyor. Ben de eğitim yönetimi ve denetimi bölümünde yüksek lisans yapmayı planlıyordum. Bilgisi olan, bu üniversitede yüksek lisans yapmış olan arkadaşlara bazı sorularım olacak;

Eğitim kalitesi, ders saatleri ve günlerinde kolaylık sağlanabilirligi, gerektiğinde devamsızlık hususunda akademisyenlerin anlayışlı olup olmadıkları, sınavlar, ders geçme-kalma durumu, yüksek lisansın tümünün maliyeti ve ödeme koşulları -taksit seçeneği-?

hakkında bilgilendirirseniz sevinirim...

23 Ağustos 2011 12:43

burcu252

Güncel.

23 Ağustos 2011 18:35

burcu252

?

24 Ağustos 2011 21:45

alwaysmoody

Merhaba ben Eğitim Yonetiminde değil de ELT'de yuksek lısans yapıyorum, ancak yakın bir arkadasım yapıyordu, o yuzden bazı sorularınızı yanıtlıyabılırım.

Dersler genelde 19.00'da baslar, yaklasık 3 saat surer, hocaya gore de degısen bır durum tabi suresi. Genelde 19.00 dedim cünku daha erken baslayan dersler de var (büyük ihtimal 16.00), sizin seciminize kalıyor. Bir de hocaya ve butun ogrencılere uygunsa ders daha erkene cekılebılıyor (19.00dan erkene)Gunlerı siz secıyorsunuz, zaten almanız gereken bır cok ders var sanıyorum, bu durumda haftaiçi hergun baska bır ders olur, siz de secersınız zorunlu ve secmelıler arasından.

Devamsızlık hocaya baglıdır, yoklama almayan da vardır alanda. 3 ders gelmeme hakkınız var bildigim kadarıyla.

Gec kalma da fazlasıyla anlayıslılar cunku herkes ısten cıkıp gelıyor, ama hocaya gore yıne degısır dıkkat etmek lazım.

Bazı hocalar sınav yapar, bazıları ıse sınavsız sadece odev, proje ile test eder. Ikısınınde avantaj ve dezavantajları var ama hocalar genelde akıllarında ne varsa onu yaparlar, bu konuda cok esnek olmayabılırler.

Maalıyet için websitesinden bilgi alabılırsınız, bu yılın ders basına ucretlerı yayınlandı ve gecen yıla gore zamlandı. Bu noktada cook onemlı bır husus var, ilk donem 2 ders alırım ve de 2 ders parası oderım dıyorsanız yanılırsınız, sizden 8 dersin parasını ilk yıl alırlar. Soyle kı bızım bolum uzerınden anlatayım cunku sızin toplam ders sayınız farklı oldugu ıcın bu 8 dersın ustune eklenır mı bılemem:

Bizde toplam 8 ders alınmalı tezden once. Ben bu derslerı donemlere bolerek aldım (Ilkbahar 2-Yaz okulu 2 - Sonbahar 2- İlkbahar 2 olmak uzere-2. donem baslamıstım) Sımdu teze gecıcem bu yıl. Neyse sıze sonbaharda baslayınca ne yaptıkların anlatayım, diyelim ki 8 ders 8 milyar toplamda. Eylulde kayıt olurken bu paranın %25ini alırlar. Bu da 2 mılyar eder. Ekımde odeme yok. Kasım 1 Aralık 1 mılyar alırlar. Ocak odeme yok. Subat, Mart, Nısan ve soon odeme Mayısta olur bırer mılyar. vee butun derslerın parası boylece alınır, taksıtlendırınce tabi. taksıtlendırmek ıcın mutlaka kayıt olurken ıkametgah ve maas bordronuzu goturun, ancak oyle yapıyorlar ve en son taksıt mayısta odenıyor, daha fazla aya boleyım yok.

Sanırım sızın bolum ıcınde boyle olucak once 8 ders parası, seneyede 2 dersiniz kalıyor sanıyorum tez yazarsanız onu da obur seneye alırlar, zamlanırsa zamlı halıyle odersınız. Haa tez yazmazsanız sanırım 2 secmelı daha aldırıyorlar ve toplamda 12 ders alıp tezsız mezun olabılıyorsunuz.

pesin odersenız maalesef ındırım yok. Bır egıtım sendıkası demıssnız hanıgıs bu egıtımsen mı yoksa turk egıtımsen mı sanırım ıkı farklı sendıka bunlar, adlarını yanlıs olabılır tabı haa bır de devlette mı calısmak lazım onlar ıcın?

sız tum maalıyet ıcın web sıtesınden bakın, dedıgım gıbı bu yıl zamlandı yenı ucretlere bakın.

Vee son olarak egıtım kalıtesı: Tamamen hocaya baglı, bnm arkadas cook mutlu degıldı cunku egıtımın cok teorık oldugunu soyluyordu o daha pratık beklıyormus ama yuksek lısans boyledır tabı, beklentılerı o noktada tutmak lazım. bazı hocaların fazlasııyla geyık yaptıgını, sadece onların konustugunu, ogrencılere soz hakkı verılmedıgnı soylemıstı, bu zamanda boyle unı hocası da cok sasırtıcı, ama mukkemmel hocalarda var, tabı ELT bolumu ıcın daha cok fıkre sahıbıım , cok degerlı hocalarım oldu, umarım sızınde olur.

benden bu kadar, umarım anlasılır yazmısımddır. baska sorunuz varsa cevaplamaya calısırım. iyi gunler. bol şans!!!

24 Ağustos 2011 21:53

alwaysmoody

EĞİTİM YÖNETİMİ VE DENETİMİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

Tek Ders Ücreti

825 TL

Tez Ücreti

1.650 TL

diyor sıtede, bu yılın ucretlerı :

http://www.yeditepe.edu.tr/ogrenci-kabul/ucretler

24 Ağustos 2011 21:59

alwaysmoody

Kac ders alacagınıza bakmak ıstedım ama acıkca yazmamıslar kı! anladıgım kadarıyla 6 tane zorunlu var, (semınerı sallayın, onu secıyorsunuz almıs gozukuyorsunuz ama bıse olmuyor ders fılan, bızde boyle) 4 tane de secmelı, sonra tez, tez yazmazsanız 6 secmelı. evet sormak lazım tabı. bakmıssınırdır ama bılmeyenler ıcın yolladım lınkı.

http://www.yeditepe.edu.tr/lisansustu/egitim-planlamasi-liderlik-tezli-tezsiz-yuksek-lisans/ders-programi

24 Ağustos 2011 23:50

burcu252

Verdiginiz bilgilerden ötürü çok teşekkür ediyorum. Ücret konusunu öğrenmek için okulun mali işler bölümünü dün saat 13.30 da aradım, kimse açmayınca santrale bağlandı, "öğle arasındalar saat 14 te arayın" dedi. Ben 14 te bir başladım aramaya, dahili numaraların tümünü aradım, en son saat 16.30 da biri açtı telefonu, o da çok net birşey söylemedi, başkasına yönlendirdi, O kişi de açmadı telefonu...

Merak ettiğim konu şu: Şimdi 8 zorunlu 3 seçmeli ders var. Bir de tez. Ben ilk kayıta gittiğimde pesinat olarak kaç ders ücretini yatıracagim? Taksiti kredi kartına mi yapiyorlar ve en cok kaç taksit? Cevaplarsaniz cok sevinirim.

Bu arada okulun %50 indirim anlaşmalı olduğu sendika Türk Eğitim-Sen. Meb çalışanı üye olabiliyor. Ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim...

25 Ağustos 2011 08:56

alwaysmoody

Ooo toplamda 11 ders + tez, cok fazlaymıs. Dedıgım gıbı bizim toplamda 8 ders + tez var ve ılk yıl 8 ders parasını aldılar, simdiz sizin toplam 11 ders var durum farklı olur mu bılemedım ancak hatırladıgım kadarıyla arkadasım da benım gıbı yapmıstı, ilk yıl 8 dersin parasını odedı, obur sene kayıdı yenılerken kalan derslerin parasını. arkadasım tez yazmadıgı ıcın tez parası butun dersler bıttıkten sonra mı odenıyor, yoksa kalan 3 dersin parasını verırken onu da mı alıyorlar bılemedım. ELT olsaydı kesın konusurdum, siz okulu aramaya devam edın ve kesın bılgı alın. Kredi kartıyla da odeme var, taksit yapılıyor mu bılmıyorum. ama soyledıgım belgelerı mutlaka getırın derım. Kredi kartıyla nasıl olur, en cok kac taksıt yapılır bılemıyorum acıkcası ama daha once dedıgım gıbı en son taksıt mayıs ayındadır. mayısta odemeler bıter, dolayısıyla ona gore bolerler. aancak her sekılde ılk odemede %25'ini alacaklar toplam paranın direk. geri kalanı taksıtlendırılır. .

27 Ağustos 2011 01:26

bilsenneyeyararki

İzmir deki üniversitelerde de varmı bu eğitim arkadaşlar!!

27 Ağustos 2011 09:36

asadem20

Ben de bu üniversitenin %50 indirim olanağından faydalanmak istiyorum. Bugün aradım tele çıkan oldu ama bilgi sahibi değilmiş. Net olarak biz kaç ders alacağız? Program fiyatı 5700 tl civarında bir şey. Bunun dışında ek ücret ödeyecek miyiz? Birisi açıklarsa sevinirim.

28 Ağustos 2011 01:32

burcu252

11 ders var egitim yonetimi ve denetiminde. Yalniz tezde %50 indirim yok. Toplam 6.180 e maloluyor. Ama indirim icin sendikaya isminizi yazdirmaniz lazimdi, onlar liste yolluyor. Aşağıdaki linki de inceleyiniz...

forum.memurlar.net/konu/1357285/

10 Eylül 2011 01:37

burcu252

Aldığım son bilgileri diğer konuda paylaştım:

http://forum.memurlar.net/konu/1357285/?page=3

01 Şubat 2012 13:23

tomtom

arkadaşlar yeditepe elt için 2 yıl deneyim şart mı???

01 Şubat 2012 13:27

tomtom

bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi*? tşk.

Toplam 13 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?