Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
23 Ağustos 2011 13:44  

Maaşlar bayram öncesi..!!! Ayrıca 9 gün idari izin varmış biz din görevlilerinide izin varmı...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Ramazan Bayramı'nda kamu görevlilerinin 9 gün izinli olacağını belirterek, emekli, dul ve yetim, yaşlılık aylığı ve işsizlik ödeneklerinin de bayram öncesinde ödeneceğini bildirdi.

Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Yeni Bina'da gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısı düzenleyerek, Kurul çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Arınç, Ramazan Bayramı dolayısıyla kamu çalışanlarının 29 Ağustos Pazartesi günü yarım gün, 2 Eylül Cuma günü de tam gün idari izinli sayılacaklarını belirterek, böylece bayram tatilinin 9 gün olduğunu açıkladı. Arınç, bu konudaki genelgenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki genelgeyi imzaladığını bildirdi.

KÖPRÜ OTOYOLLAR DA ÜCRETSİZ

Bayram süresince 27 Ağustos Cumartesi ile 4 Eylül Pazar günü dahil, bu günler arasında otoyol ve köprü geçişlerinin de ücretsiz olmasını öngören Bakanlar Kurulu Kararı'nın imzalandığını ifade eden Arınç, ancak bunun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da imzalanması gerektiğini bildirdi.

MAAŞLAR BAYRAM ÖNCESİNDE

Arınç, memur emekli, dul ve yetim aylıklarının da bayram öncesinde, 23-26 Ağustos günlerinde ödeneceğini kaydetti. Yaşlılık aylığının 26-28 Ağustos tarihleri arasında ödeneceğini belirten Arınç, işsizlik ödeneğinin de bayramdan önce ödeneceğini açıkladı. Arınç, "Böylelikle çalışanlarımızın ve emeklilerin maaşları, ücretleri ve diğer konulardaki beklentileri karşılanmış bulunmaktadır" dedi.

23 Ağustos 2011 17:54

ebvab

bizim maaşlarla ne alakası var bunların.

23 Ağustos 2011 17:57

zinedya

evet bayram öncesi maaşlarımızı aldık ağustos 15 te.kısacası Bülent Arınçın açıklamaları memurları kapsamıyor

23 Ağustos 2011 18:02

önder_reis

NASIL MEMURLAR KAPSAMIYOR KAPSIYOR ARKADAŞLAR... SON CÜMLEYİ OKU..

MAAŞLAR BAYRAM ÖNCESİNDE

Arınç,MEMUR, emekli, dul ve yetim aylıklarının da bayram öncesinde, 23-26 Ağustos günlerinde ödeneceğini kaydetti. Yaşlılık aylığının 26-28 Ağustos tarihleri arasında ödeneceğini belirten Arınç, işsizlik ödeneğinin de bayramdan önce ödeneceğini açıkladı. Arınç, "Böylelikle çalışanlarımızın ve emeklilerin maaşları, ücretleri ve diğer konulardaki beklentileri karşılanmış bulunmaktadır" dedi.

BİZ DİNGÖREVLİLERİ MEMUR DEĞİLMİYİZ HI.. HERSENE OLDUĞU GİBİ BU HAFTADA MAAŞLAR HESABA YATIRILIR..

23 Ağustos 2011 18:04

önder_reis

siz nasıl bir yazıyı okumadan yorum yazabiliyorsunuz..

açıklarmısınız ?

23 Ağustos 2011 18:09

zinedya

arkadaşım okumadan yorum yazıyorsunuz demeden önce orjinal metinleri bul. ardından yazdığın metinle karşılaştır. hala aynı fikirde isen gel tartışalım oky.

23 Ağustos 2011 18:18

zinedya

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ramazan Bayramı öncesi tüm emeklileri sevindirecek bir haber verdi. Bakan, tüm emeklilerin maaşlarını Ramazan Bayramı öncesi alabileceğini dile getirdi. Maaşlarını erken alacaklar sadece emekliler değil, aynı zamanda 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz, kimsesiz ve özürlülerin aylıkları da bayram öncesi alınabilecek.

Not: İşsizlik sigortası ödemeleri de bayramdan önce yapılacak.

Ödemeler hangi günler yapılacak?

Buna göre; 5434 Sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunu Kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanlardan;

Aylık ödeme günü 1 Eylül 2011 olanlara aylıkları 23 Ağustos Salı,

Aylık ödeme günü 2-3 Eylül 2011 olanlara aylıkları 24 Ağustos Çarşamba,

Aylık ödeme günü 4 Eylül 2011 olanlara aylıkları 25 Ağustos Perşembe,

Aylık ödeme günü 5 Eylül 2011 olanlara aylıkları 26 Ağustos Cuma günü ödenecektir.

Bunun yanında; 2022 Sayılı Kanun Kapsamında aylık bağlanan 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesizler ile özürlü ve muhtaçların aylıkları ise 25 ve 26 Ağustos tarihlerinde ödenecektir.

Aylık ödemeleri;

Doğum tarihinin son rakamı 0-1-2-3-4 olan vatandaşlara 25 Ağustos Perşembe,

Doğum tarihinin son rakamı 5-6-7-8-9 olan vatandaşlara 26 Ağustos Cuma günü yapılacaktır.

bülent arınçın açıklamalarından ise ben memur emeklisini anlıyorum. zira memurdan sonra virgül yok.

evet önder reis hocam yorum bekliyorum

23 Ağustos 2011 20:28

önder_reis

orjinalinede baktık sen merak etme kardeş..

Dikkat

Böylelikle çalışanlarımızın ve emeklilerin maaşları, ücretleri ve diğer konulardaki beklentileri karşılanmış bulunmaktadır" deniliyor

sizin yazdıklarınızın hangisi çalışan.. sadece emekli vs değil çalışan memurlarda alacaktır.. Bende bu şekilde anladım.. aksi görüşede saygımız var ..

23 Ağustos 2011 21:17

zinedya

ne demek saygılar bizden kardeş ayıp ediyosun :)

inşallah senin dediğin gibidir.ben yanılırsam inan çok mutlu olurum

23 Ağustos 2011 22:14

ebvab

önder reis senin dediğin gibi olmasını bende isterim zaten bu ay ilitam kayıtları da var...ama malesef zikri geçen memur emeklisi...memura yok yani...keşke yanılsam.

23 Ağustos 2011 22:27

önder_reis

İnşallah ödenir diyelim ne yapalım cümleten hayırlısı olsun..

24 Ağustos 2011 00:39

AKSARAYLI ÖMER HOCA

kardeşler pazartesi günü gider bankamatiğe bakarız yatmışsa ne ala yatmamışsa da yapacak bişey yok hayırlısı bakalım

24 Ağustos 2011 01:21

kimse yok mu

memura maaş verilmeyecek sadece memur emeklisine bayram öncesi maaş verilecek zaten arıncın açıklamasıda böyle MEMUR EMEKLİSİNE demiştir.arada virgül konmamış . memur,emekli diye....

24 Ağustos 2011 01:24

Osm@nlı_ Torunu

cvp için herkese teşekkür ederiz nasipse alırız bayramdan önce nasip değilse 15 eylül de alırız.. ne yapalım.. Ayrıca diğer soru 9 gün idari izinlerden din görevlileride faydalanıyor mu kesin ve net bilgi istiyoruz.. ? hayırlı geceler..

24 Ağustos 2011 05:45

adem_025
Kapalı

yazıya genel olarak bakarsak kapsamıyor ancak şu ; "Böylelikle çalışanlarımızın ve emeklilerin maaşları, ücretleri ve diğer konulardaki beklentileri karşılanmış bulunmaktadır" cümlesi oldukça kafa karıştırıcı... bence yeni bir açıklama lazım...

24 Ağustos 2011 18:48

manav35

arkadaşlar maaşı erken alıp napacanız ondan sonra bekle artık ekimin 15i gelsin diye

25 Ağustos 2011 01:46

adem_025
Kapalı

"Böylelikle çalışanlarımızın ve emeklilerin maaşları, ücretleri ve diğer konulardaki beklentileri karşılanmış bulunmaktadır" cümlesinde geçen çalışan olayı kanımda izin nedeniyle vurdulanmış. sonuçta o da bizim bi beklentimizdi...

26 Ağustos 2011 00:15

özTÜRK80

bayramdan önce maaş alcakmıyız

26 Ağustos 2011 00:42

Osm@nlı_ Torunu

S.a Tarihe göre bugün Maaşlar yatmış olması lazımdı ama ne yazık ki yatmamıştır arkadaşlar biz memurlara bayram öncesi maaş yok demek sağlık olsun sizleride umutlandırdıysak Hakkınızı helal ediniz.

Cumanız ve Kadir geceniz mübarek olsun İnşallah dualarınızı bekleriz..

26 Ağustos 2011 02:47

ebu-fisar

ya ne kadar saçma tartışmalar oluyor okumayı daha öğrenememişler var hayret yaaa...

28 Ağustos 2011 15:29

kerbelasehidi
Kapalı

önder reis pazar oldu ne ödenek var ne haber ne zaman yatıyor bu maaş o kadar muhalefet ettiniz hani ben limiti hala 0 olarak görüyorum atm de:)

Toplam 22 mesaj
Grup Vizyon