Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
23 Ağustos 2011 20:59  

Editör
Üniversite Hastanelerinde çalışanlara eş durumu tayinleri için öneriler...

Soru :

Üniversite Hatanesinde daha önce kadrolu çalışan veya 632 sayılı KHK ile kadroya geçen 4/b liler eş durumu tayinleri için ne yapabilir.?

Cevap :

1. İlk önce gitmek istediğiniz ildeki üniversite hastanesi var ise ilk önce orası ile görüşeceksiniz. eğer personel açığı var ve sizi kabul ediyorsa; Çalıştığınız üniversite hastanesinden muvafakat alarak gitmek istediğiniz ildeki üniversite hastanesine tayin olarak orada göreve başlayabilirsiniz. (Üniversite hastanelerinden muvafakat almak kolay değildir.)

2. Tayin isteyeceğiniz ilde üniversite hastanesi yoksa ya da Sağlık Bakanlığı bünyesine geçip eş durumundan yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki linkteki yönetmeliğe göre hareket etmelisiniz

Kurumlararası Geçiş Genelgesi için TIKLAYINIZ

2. seçenek sizin için daha uygun ise;

Sağlık bakanlığının personel bilgi sistemine (PBS) ye üye olup, yukarıdaki linkte bulunan yönetmeliğe göre hareket etmelisiniz.

PBS'ye üye değilseniz;

Üye olmak için Tıklayınız

Üniversite hastaneleri Sağlık Bakanlığı'na bağlı birimler değildir.

------------------------------------------------------------------

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışanlar, Üniversite hastanesinde çalışan eşlerinin yanına gitmeleri için Sağlık Bakanlığının atama ve nakil yönetmeliğine göre, kurumiçi atama ile eşinin bulunduğu ile hizmet puanına göre veya eşinin çalıştığı üniversite hastanesi kendi çalıştığı hastanenin bulunduğu ilden alt bölgede ise hizmet puanına gerek kalmadan alt bölge tayini başvurusu ile tayin isteyebilir. (şuan alt bölge tayinlerinin yapılıp yapılmadığı konusunda net bilgi yoktur. memurlar@gmail adresine mail atarak alt bölge tayinleri ve dönemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.)

23 Ağustos 2011 21:32

sepetyus
Editor

eşiniz ssklı,bağkurlu, ordu mensubu veya kamu çalışanı ise yukarıda belirttiğim maddeleri uygulamalısınız.

24 Ağustos 2011 04:45

merty_1982

Eşim üniversite hastanesinde yeni kadroya geçen hemşire.bende başka ilde şark görevimi yerine getiren polis memuruyum eşim sağlık bakanlığa geçmek istyor bulunduğum ilde üni.var acaba sağlik bakanlığa başvurursak kabul edermi bilgisi olan cevaplarsanız sevinirim saygılar

24 Ağustos 2011 04:55

merty_1982

sağlık bakanlığa geçmek için nereye başvurcam konu hakkında bilgisi olan arkadaş varsa lütfen yardımcı olursanız sevinirim 2 yıldır eşimle ayrı ilerde yaşıyoruz ..

24 Ağustos 2011 08:06

mislina2
Kapalı

http://forum.memurlar.net/konu/1357735/

Bu başlık sanırım size yardımcı olur.
25 Ağustos 2011 13:56

üniv.hemşire

arkadaşlar bende sağlık bakanlığına dilekçe yazdımm ama cevap gelmedii..

26 Ağustos 2011 01:12

isadikec

ben dicle ünv. memur olarak çalışıyordum. haziran 2011 atamasıyla aksaray öğretmenliğe atandım.eşimde dicle üniversitesinde hemşire olarak çalışıyor. şimdi ben aksarayda en az 18 ay kaldıktan sonra tayin isteyebileceğim.bundan dolayı eşimin tayinini yanıma almak için nasıl bir yol izlemeliyim. aksaray ilinde üniversite hastanesi olmadığı için sağlık bakanlığına başvuru yapmam gerekiyor.

1. nasıl başvuru yapılıyor.

2. hangi evraklarla nereye başvuru yapılıyor. bilen varsa lütfen yazsın.teşşekürler....... kadir geceniz mübarek olsun. tlf 5303336094

12 Ekim 2011 09:11

Pol3846

mrb öncelikli olarak kolay gelsin diyorum.üniversite hastanesinde kadrolu çalışan personelin eşi eğer asker yada polis ise sorun yok diye bir yorum okudum.sevgili editör ben polis memuruyum ve eşim de üniversite hastanesinde kardolu hemşire.benim zorunlu şark tayinim var.tayinimin çıkması durumunda hangi kanuna dayanarak nasıl bir yol izlememiz lazım. aile birlikteliğinin bozulmaması ve bizim mağdur olmamamız için. çok teşekkür ediyorum..

13 Ekim 2011 11:30

trablusgarp
Kapalı

eşim öğretmen,başka ile göndersem onu ili dışı ile,bende arkasından istediğim kuruma gideblirmiyim

19 Ekim 2011 18:52

ssimget

ben üniversite hastanesinde biyolog olarak çalışıyorum eşim ise başka şehirde kendine ait işyeri var ve 6 yıldır bağkurlu. bu durum da muvaffakat alabilir miyim?

21 Ekim 2011 09:22

yunusemre çev

sayın editör, eşim üniversite hastanesinde hemşire olarak görevli tayin isteğimiz yerde ise üniversite hastanesi yok. sağlık bakanlığına geçiş yapmak istiyoruz. nasıl bir yol izlemeliyiz. bakanlığa dilekçemizi yolladık ama henüz bir cevap almadık. bir de kurumlar arası geçiş mi yoksa kurum içi atamalara mı başvurmamız gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim

21 Ekim 2011 14:22

voyager

Yunusemreçev

Ünv hastanesinden saglık bakanlıgına geçebilmek için kurumlar arası atamaya başvurmalısınız...

08 Mart 2012 15:58

dişprotezteknikeri69

arkadaşlar ben üni.de memurum. nişanlım başka bir şehirde özel bir kurumda çalışıyor benim eş durumundan tayin olabilmem mümkün müdür?lütfen bilgilerinizi paylaşır mısınız?

09 Mart 2012 16:42

dişprotezteknikeri69

arkadaşlar örnekleyebileceğiniz bir durum var mıdır?bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

27 Mart 2012 03:51

alanke06

merhaba.benim durumum biraz karışık.ben şehir merkezinde üniversite hastanesinde 4b den 657ye geçen lisans hemşireyim.eşim ilçede 100 km uzakta gümrükte aday memur.ben eşimin yanına yani ilçeye geçmek istiyorum.bize dediler ki ilçedeki devlet hast.ile görüşün eğer boş kadro var derlerse başhekiminizden muvafakat isteyin verirse geçersiniz dediler.kurumlararası geçiş şart değiş dediler bu konuda yardımcı olabilecek var mı?? aramız 2,5 saatlik yol il içi olunca prpblem çıkar mı..

06 Nisan 2012 12:47

alanke06

merhaba arkadaşlar.benim durumum biraz karışık.ben şehir merkezinde üniversite hastanesinde 4b den 657ye geçen lisans hemşireyim.eşim ilçede 100 km uzakta gümrükte aday memur.ben eşimin yanına yani ilçeye geçmek istiyorum.bize dediler ki ilçedeki devlet hast.ile görüşün eğer boş kadro var derlerse başhekiminizden muvafakat isteyin verirse geçersiniz dediler.kurumlararası geçiş şart değil dediler bu konuda yardımcı olabilecek var mı?? aramız 2,5 saatlik yol il içi olunca problem çıkar mı..

06 Nisan 2012 12:50

alanke06

merhaba arkadaşlar.benim durumum biraz karışık.ben şehir merkezinde üniversite hastanesinde 4b den 657ye geçen lisans hemşireyim.eşim ilçede 100 km uzakta gümrükte aday memur.ben eşimin yanına yani ilçeye geçmek istiyorum.bize dediler ki ilçedeki devlet hast.ile görüşün eğer boş kadro var derlerse başhekiminizden muvafakat isteyin verirse geçersiniz dediler.kurumlararası geçiş şart değil dediler bu konuda yardımcı olabilecek var mı?? aramız 2,5 saatlik yol il içi olunca problem çıkar mı..

30 Temmuz 2012 11:15

master_soul

arkadaşlar kolay gelsin ben 657 4 b li sgk personeliyim merkezi birimler dışında bir birimde çalışmam mümkün değil eşim aydında üni hastahanesinde diyetisyen bir kurumlar arası geçişe başvurup eşimi ankaraya geirebilirmiyim?

19 Eylül 2012 02:33

dR tALih

üniversite hastanesinde kadrolu hemşire olarak çalışan birinin eşi üniversitesi olmayan farklı bir şehirde sağlık bakanlığına bağlı doktor olarak çalışıyor..

hemşire eşinin yanına gelmek için sağlık bakanlığı atama yönetmeliğini okudum..

buna göre nereye hangi belgelerle başvurması gerekiyor?

sağlık bakanlığına başvuru yapar diyor..

nasıl bir yol izleyecek?

öncelikle nereye başvuracak nasıl bir dilekçe verecek, hangi belgeleri ekleyecek..

üniversiteye bir başvuruda bulunması gerekiyormmu?

bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

22 Eylül 2012 09:45

dR tALih

arkadaşlar üniversite hastanesinde çalışan bir hemşirenin eşi kamu kuruluşunda sağlık personeli olarak çalışıyorsa eğer;

kuraya bağlı olmaksızın eş durumuna başvurabilir diyor atama-tayin yönetmeliği

bu durumda nereye nasıl bir başvuru yapacağız bilgisi olan varmı acaba?

yanıtlarsanız çok sevinirim teşekkürler..

Toplam 19 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..