Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : Reverse
07 Eylül 2011 17:50  

Kombi için hangi markaları tavsiye edersiniz?

her kombi satıcısı farklı bir şey söylüyor. neye dikkat etmek lazım ne almak lazım lütfen yardım edin.

07 Eylül 2011 23:29

muslum67

okuyup okuyup geçin. insan bi marka yazar. kadın parfumü konusunda maşallahınız var valla:))))

08 Eylül 2011 00:51

gezgin-06

bosh yoğuşmalı kombiyi tavsiye ederim.

08 Eylül 2011 01:24

sinifcii

ilindeki gazın basıncı düşükse yoğuşmalı kombiye boşuna para verme çünkü normal kombi gibi davranıyor biz evde demirdöküm nitron kullanıyoruzbi sıkıntı çıkarmadı

08 Eylül 2011 15:05

muslum67

istanbulda alacağım ve ev 100 m2 yoğuşmalıya fazla gelir.nitron ne kadar bosh ne kadar acaba

08 Eylül 2011 18:11

Aslans

sana tavsiyem immergas marka kombi.. al 5 yıl içinde sorun çıkarısa ne dersen de. çift eşansörlü yoguşmalı. 1600tl 12 taksite aldım.

08 Eylül 2011 20:46

kendisi

muslum67 , samimi olarak şunu söylemek isterim :

satıcı (işi gereği) adı üstünde satmak için çabalar. siz kimsenin yapmadığını yapın , bunu "teknik servislere" sorun . sonuçta hangi markanın "ne olduğunu" iyi bilirler .

08 Eylül 2011 21:59

muslum67

teşekkür ederim 'kendisi'

10 Eylül 2011 11:08

sirin_e_

dmirdökümü tek geçerim.

10 Eylül 2011 20:59

Saatçi

Enerji teknikerliği 2. sınıf öğrencisiyim.

Tavsiyem ECA Confeo Premix yoğuşmalı kombi serisi. Yoğuşmalı kombi duman kabininden su geçirerek ortalama 400 santigrata kadar çıkabilen dumanın ısısınıda geridönüşümle elde eder. En az %4 en fazla %12 kârlıdır.

Evde yalıtım yoksa mobil tesisatta kurabilirsiniz. Gerçi 100 metrekare ev ve istanbulda çok gerek yok.

Bazı yabancı markaların kombileri daha kaliteli görünebiliyor, bu doğrudur, fakat servisleri çok yaygın değil, yedek parçaları pahalı ve müşteri ilişkilerinde başarısızlar. Müşteri ilişkilerinde yerli firma olan demirdöküm bir efsanedir.

ECA avrupayada epey kombi satıyor. Çok komplike ve elektronik cihazlar değil, ama yabancıları aratmıyor.

Yoğuşmalı düşünmüyorsanız bosch dan başka marka önermem.

10 Eylül 2011 21:56

muslum67

yoğuşmalı almamı pek önermediler fazla gelirmiş eve. bosch sordum 17000 olanı 1200liraydı. acaba onu mu alsam. birde vailant vardı 1550 lira. vallahi kararsız kaldım. ev almaktan zormuş:)

15 Eylül 2011 14:17

yunus1021

Arkadaşlar bende elazigda alacağim yani karasal iklim 150 metre kare evim hangi kombiyi tavsiye edersiniz

15 Eylül 2011 15:46

Saatçi

Özellikle küçük illerdeki arkadaşlar kombi markasını değil, döşeyecek ustaların kabiliyetini ve güvenilirliğini araştırsınlar. Birde kombinin servisi var mı? yok mu? Mesela Elazığ'da bildiğim kadarıyla Vaillant'ın servisi yok. Malatyadan geliyorlar. Hemen gelirler mi? Veya servis ücreti aynı olur mu? bilemiyorum.

Ustası çok önemli işin. Kombiler arasında eskiden aşırı derecede farklar vardı. Mesela yerli kombiler 240 lira fatura getirirken yabancılar 180 lira getiriyordu filan. Fakat bugün böyle bir fark yok. Mesela ECA Fransa 'ya geçen yıl binlerce hatta on binlerce kombi satmış. ECA 'nın garantisi yabancılar gibi 2 yıl değil 3 yıldır.Demirdökümde çok harikadır ve müşterisine çok fazla değer verir. Alarko-carierr zaten carrier bu kombi sistemini ilk bulan kişinin yani 180 yıllık firma. Bunlar yerli firmalar.

Evde yalıtım yoksa mobil tesisat ve oksijenli boru şart. Ev büyükse de.

BUNU BÜYÜK HARFLERLE YAZMAK İSTİYORUM KOMBİDE ÖNEMLİ OLAN HERMETİK BACALI OLMASIDIR. VE EVİN İÇİNE KURDURURSANIZ VERİMLİLİK AŞIRI DERECEDE ARTAR. KOMBİYİ DIŞ SICAKLIĞA MARUZ BIRAKMAYIN.

Hermetik kombi nedir? Bunun bacasını duvarı delerek dışarıya salıyorlar. Bacanın içinde 2 tane baca var. Biri dışarıdan temiz hava alarak yanma odasına gönderiyor. Yani kombi içeride de olsa içerinin havasını kullanmıyor. Aynı zamanda pis havayı fanlar sayesinde dışarı atıyor. Zehirlenme tehlikesi yok.

Gerisi teferrüat tabi.

15 Eylül 2011 16:15

yunus1021

Peki mobil tesisat nasıl oluyor bu konularda pek bilgim yokta

22 Eylül 2011 10:34

anadolu24

en iyi kombi markası hangisi???

22 Eylül 2011 20:23

stertos

hepsi iyi..

25 Eylül 2011 05:26

xmurat
Kapalı

1- viessmann kombi

2- buderus kombi (ben bunu kulanıyorum)

3- Vaillant kombi (bu markadan çok emin değilim)

:))

05 Ekim 2011 00:55

şebçerağ
Kapalı

Memnuniyetleriniz ve şikayetlerinizle birlikte yazarsanız bilgi edinmiş oluruz hep birlikte. Teşekkürler...

05 Ekim 2011 14:45

özgon

ben ferroli kullanıyorum.önceki evimdede yıllarca kullandım. yıllık bakımını yaptırıyordum ve hiç bir sorun yaşamadım. ben de tavsiye üzerine almıştım. kullanan akrabam 10 seneden fazladır sorunsuz kullandığını söylemişti.ben de memnun kaldım.

05 Ekim 2011 14:52

şebçerağ
Kapalı

özgon teşekkürler cevabınız için. Benim de çok yakın bir tanıdığım ferroli marka kombi kullanıyor ve gayet memnun, şimdiye kadar bir sorun yaşamadı. Aklımın bir köşesinde bulunsun...

07 Ekim 2011 09:17

özgon

güle güle kullanın :)

Toplam 177 mesaj
ANKET
Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa, kimin Başbakan olmasını isterdiniz?

Grup Vizyon