Editörler : "eskiyara"Pangaea
«5678910111213141516»

dnzali
Aday Memur
18 Eylül 2011 20:17

destek

musuy
Aday Memur
18 Eylül 2011 21:06

nasıl bir iş her gelen kafasına göre değişiklik yapıyo zaten adaylığımızın kalkması gerekiyo saçmasapan eğitimler almak zorundayız, 1 yıl diye gittik 2 yıl oldu bizden nasıl derse giripte verimli olmamızı bekliyorlar asker gibi gün sayıyoruz üç kuruş maaş için ben idealistliği çalışmayı falan bıraktım arkadaşlar kimsenin çocuğu için kılımı kıpırdatmam günümü sayar bitirim askerliği kocamın çocuğumun yanına giderim doğu da ne şartlarda yaşadığımızı ankaradan tahmin edemiyorsanız gelinde görün sayın bakan bir bakın bakalım insanlığımız kalmışmı...

attenetooo
Aday Memur
18 Eylül 2011 21:33

GÜNCELLLLL....

ayshooo87
Aday Memur
18 Eylül 2011 21:46

acaba sayın bakanımız eşimizden ailemizden uzakta bilmediğimiz bi şehirde yalnız tek bayan olarak yaşamanın zorluğunu anlayacak bi insan mıdır? şu haberleri öğrendiğim günden beri tek bi huzurlu günümüz yok eşimle bıktımmmmmmmmmmmmmmmm bıktııııııııııııııııkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

ruasoon
Aday Memur
18 Eylül 2011 22:02

Öğretmenler sırça köşklerde yaşamıyorlar! Fakat bugünlerde böyle bir kamuoyu yaratılmaya çalışılıyor, farkında mısınız? Biz bu ülkede, yüzbinlerce insandan oluşan onurlu bir meslek koluyuz. Çalmadık, çırpmadık, okuduk, hakkımızla öğretmen olduk. Bunun hesabını kimseye vermeyeceğimiz gibi, kazanılmış özlük haklarımızı da kimseye yedirtmeyeceğiz! - LÜTFEN BU İLETİYİ PROFİL SAYFALARINIZDA, DURUM GÜNCELLEMESİ OLARAK PAYLAŞINIZ - MESLEĞİNE SAHİP ÇIK

felsefeci88
Aday Memur
18 Eylül 2011 22:36

şubatta özür grubu olması için bir umut taşıyamıyorum bile sanki bakanın konuşmasından sonra dünyam yıkıldı

eflun
Şube Müdürü
18 Eylül 2011 23:12

sayın editörler ve memurlar net lütfen bu sorunu anasayfaya taşı ve güncel tut..bizlerin hep yanında oldunuz bu konuda da yanımızda olun..size güveniyoruzz

ahmetsafak173
Aday Memur
18 Eylül 2011 23:17

bakan dediki çocuklar ağlıyormuş.peki ücretli öğrt.ayrıldığı zaman çocuklar ne yapıyor.öğretmenin ailesini çocuğunu annesini düşünen yok.polisin askerin imamın hakkını savunur bağlı olduğu bakanlar.bizim bakan maşallah bizi yerin dibine soktu.neymiş efendim fedakarlık yapacakmış öğretmen .hangi kanunda yazıyor.yeni khk de var herhalde.madde .... öğretmen fedakarlık yapacak

latelys
Aday Memur
18 Eylül 2011 23:32

desteeeeeeekkkkkkkkkkkk

yeniteacher
Şube Müdürü
19 Eylül 2011 01:08

Tamam dönem ortasında olmasın ama kesinlikle son kez bu şubatta olmalı ve tarih 15 eylül olmalı...

eminoglu
Şef
19 Eylül 2011 01:19

Biz ne zaman birlik olacağız bilmiyorum. Eyleme kaç kişi geliyor.

Ayrıca diyanetteki torpile değindiği gibi bu konuyada memurlar netin yeniden yeniden değinmesi gerekli. Torpille atanan imamlar kadar özür grubu atamalarını bekleyen öğretmenlerinde hakkı var buna.

muhalifmuzikci
Aday Memur
19 Eylül 2011 01:25

"hangi sebeple olursa olsun" ne demek? arkadaş böyle saçma bir cümle kurulabilir mi? neye destek verecekmişiz arkadaş??? işletme mezunu bir adamın saçma hayallerine mi destek vereceğiz? Öğretmenin çoluğu çocuğu yok mu? Öğretmen fedakar olacak mış 1,5 senedir biz ne yapıyoruz hangi hakla bu 2 yıla çıkarılıyor? Eğitimi bahane ediyor vicdansızlar, binler ce ailenin ahını alıyor. AMA BİZ MÜSTEHAKIZ. Çünkü ancak canımız yandığında, yumurta kapıya dayandığında isyan ederiz. Durmak yok yola devam bu kazık tüm eğitim camiasına hayırlı olsun. Başta ilk tepkim onlarca mesaj atıp her bir birimi,kurumu,sendikayı vs bilgilendirmek ve çözüm arayışına girmek oldu. Ama şimdi umrumda bile bile değil. İnceldiği yerden kopsun. Yakında meclis önünde kendi yakan öğretmen haberlerini duyarsak şaşmayalım....

ela_21
Daire Başkanı
19 Eylül 2011 01:31

destek

mgr35
Aday Memur
19 Eylül 2011 07:30

Siz kendinizi düşünün tabi. Niye son kez olsun. 5 yıl sonra atanacak ve mağdur olacaklar umrunuzda değil mi? Benim böyle bi sorunum yok . Haksızlık diz boyu ama öğretmenler sadece kendini düşünüyor. Yok son kez şubatta olsun yok bu seferlik süre uzatılsın vs. vs. Gelecek nesili takan yok. Eğer böyleyse öğretmen olmayın kardeşim. Zorla mı?

rmgy_cn
Aday Memur
19 Eylül 2011 08:05

mgr35 siz galiba olayın özünü anlamadınız. son kez olsun diyoruz zira 1.5 sene burda kalacaksın yine 15 eylüle uzatılsın diyoruz zira 1.5 sene yine burda kalacaksın atandığın yerde

son kez olmalı ve 15 eylüle uzatılmalı ki şuanki öğretmenler ve bundan sonra atanacak öğretmenler mağdur olmasın.

umarım en kısa zamanda bu konuyu anlar ve destek olursun.

herkesiçin
Memur
19 Eylül 2011 08:23

haklısın destek

semka
Genel Müdür
19 Eylül 2011 08:46

ben yaptım oldu mantığı çok yanlış...bir sürü insan resmen mağdur ediliyor..bu sene son defa yapılacak denilseydi insanlar ona göre bir yol çizerlerdi kendilerine....paldır küldür olmamalı bu tür işler...

ahmet ikbal
Yasaklı
19 Eylül 2011 09:14

evet.her gelen kendi kafasına göre icat çıkarıp milleti sıkıntıya sokmasın.bu ailelerin cocukların vebali çoluk cocugundan cıkar bu bakanlıkların.şubatta özür durumu olacak diye millet tercih edip doguya gitti.ve bu gidenlerin hepsi tek alım olacak diye gitti.ama daha sonra bir secim yatırımı. hooop.30 bin atama daha. kopya skandalından dolayı zaten 5 ay gec atanan ögretmenler üstelik yuksek puanla doguya atanan öğretmenler şimdi de şubat özür durumu ile ilgili magdur ediliyor.ayıptır ya.oyun esnasında kural mı değiştirilir.sen yap son defa şubat atamasını,ondan sonra boş kalan yerlere alım yap ve atanan adam bir dahaki yaza özür durumu tayini isteyebilecegini bilsin ve ona göre tercih yapsın. böle diktatörvari bir şekilde yaptım oldu diye iş yapmayın.

SEMRASİBEL
Memur
19 Eylül 2011 09:44

Allah bakanı bildiği gibi yapsın.Beni çocuğumdan ayrı bırakanı Allahta bıraksın...

Serdar UZUN
Kapalı
19 Eylül 2011 10:18

Kasım 2010'da evlendik. Eşim Aralık 2010'da atandı ve göreve başladı. 2012 Şubat ayında eş durumu ile ,ancak 14 ay sonra, bir araya geliriz diye düşünürken, bu yapılan değişiklik ile 20 ay sonra belki bir araya gelebileceğiz. O da aynı yer olur mu olmaz mı, yakına gelir mi gelmez mi bilemiyoruz.

Tüm kurumların bu uygulamayı yaptığını düşünebiliyor musunuz? Bu ne hayasızlık, bu ne terbiyesizliktir. Bu tıpkı İHL de aniden alınan kararlarla mağdur edilen öğrenciliğe benzedi. Bu tarz kararlar alınırken neden ileriye yönelik yapmazlar. İnsanlar hayatları hakkında önemli kararları ,yaşadığı dönem koşullarını göz önünde bulundurarak, alırlar. Mağdur edenler, mağdur edilenlerin ahlarını aladursunlar, ama şunu bilsinler ki amirler EMİR yağdıran değil, memurunu düşünen yöneticilerdir...Yorum yapmak zoru, her kurumda abuna benzer şeyler yaşanıyor...Allah Yardımcımız Olsun...

Toplam 8574 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi