Editörler : crops35

fatihlee
Memur
08 Şubat 2012 08:21

güncell

fatihlee
Memur
09 Şubat 2012 08:21

güncell

mvardar
Aday Memur
13 Ağustos 2012 10:42

Ben ÖMSS sonucu Gıda, Tarım ve Hayvancılık VHKİ ye atandım. Ama 2 yıllık MYO mezunuyum. THS kadrosuna ne zaman ve nasıl geçebilirim ?

MFA003
Daire Başkanı
14 Ağustos 2012 00:19

aday memurluğun kalktığı zaman, kurumun ünvan değişikliği sınavı açınca, açılan sınavda senin bölümünle ilgili atanabileceğin tekniker kadrosu var ise o kadroya atanmak için sınava başvurursun.bu sınav sonucunda gösterdiğin başarıya göre ataman yapılır.burada kısmet kurumunun sınavı açması ve senin bölümünde tekniker istihdam etmesi.

mvardar
Aday Memur
14 Ağustos 2012 09:01

MFA003 bilgilendirmen için çok sağol.

kara4
Genel Müdür
15 Ocak 2013 21:02

arkadaşlar, konuyu hortlatmak gibi olmuş ama aradığım konu tam olarak bu. lisans bitirdim, atandım, vhki olarak çalışıyorum. ama önlisanstan tıbbi sekreterlik okumak için bugün ygsye başvuru yaptım. lisanstan atanmış birisi önlisans için unvan değişikliği başvuramaz denilir mi?

unvan değişikliği olduğu takdirde derece kademe durumu şu anki durumdan devam eder mi yoksa önlisans olarak atanmışım gibi ayarlanır mı?

onurxt
Aday Memur
31 Ocak 2013 15:13

Bende ulaştırma bakanlığına bağlı liman başkanlığında GİH sınıfında memur olarak görev yapıyorum, endüstri meslek lisesi ve teknik eğitim fakültesini bitirdim. Kendi kurumumda teknik hizmetler sınıfına geçmek için ne gibi bir yol izlemem gerekiyor acaba bana yardımcı olursanız sevinirim.

657liyim
Aday Memur
01 Ağustos 2014 15:26

Öncelikle geçmiş bayramınız kutlu olsun.

Soruma gelince: MYO Elektronik Prog. mezunuyum, diplomamda "Tekniker" olmaya hak kazanmıştır v.b. bir ifade yer almıyor. Bu yılki görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı için dilekçemi çalıştığım kuruma verdim ancak insan kaynakları diplomanda tekniker yazmıyor diyor. Ben de MYO elektronik programı mezunu olarak diplomamda tekniker yazmasa da tekniker olabilir miyim diye YÖK'e ve mezun olduğum okula ayrıca bilgi edinme başvurusunda bulundum.

Özet olarak benzer durumu yaşamış olan veya aramızda diplomasında tekniker ifadesi bulunmayan ancak kurumunda tekniker olarak görev yapan birisi var mı?

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
01 Ağustos 2014 17:04

3795 sayılı BazI Lİse, Okul ve FakÜlte MezunlarIna Unvan Verİlmesİ HakkInda Kanun'un 3-b maddesi:

"b) Lise üstü iki yıl süreli yüksek teknik öğretim görenlere, "tekniker",

...

Unvanı verilir.

Bu unvanlar, eğitim görülen dalın ismi ile birlikte kullanılır."

Konuyla ilgili bir haber:

http://www.memurlar.net/haber/11684/

657liyim
Aday Memur
01 Ağustos 2014 19:19

Teşekkürler. 9 yıldır bu sınavın görev yaptığım belediyede açılmasını bekliyordum, bu nedenle başka kurumlara gidenler, dava açanlar da oldu. Yeni belediye başkanı memura yaradı. Artık, YÖK'den gelecek cevapla beraber bu kanun maddesini de insan kaynaklarına vereceğim inşallah.

YUSUF YILDIRIM, 10 yıl önce

3795 sayılı BazI Lİse, Okul ve FakÜlte MezunlarIna Unvan Verİlmesİ HakkInda Kanun'un 3-b maddesi:

"b) Lise üstü iki yıl süreli yüksek teknik öğretim görenlere, "tekniker",

...

Unvanı verilir.

Bu unvanlar, eğitim görülen dalın ismi ile birlikte kullanılır."

Konuyla ilgili bir haber:

http://www.memurlar.net/haber/11684/

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi