Editörler : "eskiyara"Pangaea
«3456789101112131415

aygun21
Şube Müdürü
19 Nisan 2012 14:26

Ne maaşı

aygun21
Şube Müdürü
24 Nisan 2012 22:44

300 Bakanlık müfettişiyle bunu başaramadığını sonunda fark ederek Liselerin teftişini eğitim denetmenlerine verdi. Ancak gerekli mevzuat düzenlemeleri henüz tamamlanmadığı için il eğitim denetmenleri liselerde denetime başlamadı. Bu arada Sayın Bakanının talimatıyla Bakanlıkta denetim sistemine ilişkin bir çalışma yapılıyor. Nisan ayında bitirilmesi gereken denetim sistemi önerisi henüz oluşturulamadı.

Sayın bakana tavsiyemiz şudur:

Denetim sistemi, Bakanlığın sinir sistemidir. 300 Bakanlık müfettişiyle sistemin felç olduğu netleşmiştir. Bu nedenle denetim sistemi ?EĞİTİM MÜFETTİŞLİĞİ? adı altında tek yapıda birleştirilmeli, derhal bir seçme sınavı yapılarak bütün lise türlerinde çalışan öğretmen ve yönetici arkadaşlarımızdan bin civarında müfettiş yardımcısı alınmalı. Bunlara eğitim yönetimi ve denetimi alanında yüksek lisans eğitimi verilmeli. Müfettişlerin belirli alanlarda uzmanlaşmaları sağlanmalı, ülkemizdeki bütün liseler ve görev yapan bütün öğretmenlerin tamamı iki yıl içinde denetlenerek öğretmen yeterliklerine ilişkin değerlendirme yapılmalı, ihtiyacı olan öğretmenlere Bakanlıkça ciddi eğitimler verilmelidir.

Doğan CEYLAN

Müfettişler Derneği Başkanı

truynese
Aday Memur
25 Nisan 2012 13:30

sayın müfettişim iyi özetlemişsiniz teşekkür ederiz.ancak sınava başvuru şartlarını da gündeme taşırsanız.seviniriz örneğin:bir defadan fazla sınava katılmamak.....bu sizce ne kadar adil! zira iki defa 85 90 alıpta mülakata giremeyen veya kazanamayanı dışarıda tutmak çok mu mantıklı,adil

aygun21
Şube Müdürü
27 Nisan 2012 15:11

Yönetmelik çalışmaları 1 yıldır devam ediyor...

tanermuallim789
Aday Memur
29 Nisan 2012 20:23

10 yıldır bizim liseyi denetleyen yok. bunun yanısıra denetim sistemi ile düzenleme ne zaman olacak..eğitim sistemi allak bullak ...bir çok yönetmeliğin 4+4+4 e uyarlanması gerek..bu süreçte denetimle ilgili yönetmelik çıkar mı bilemiyoruz..

tanermuallim789
Aday Memur
29 Nisan 2012 20:26

liseleri kim denetleyecek acaba..

zorbeyy
Daire Başkanı
29 Nisan 2012 22:08

Liselerin denetimi de 15 eylül 2011 de yayınlanan KHK ile İL Eğitim DENETMENLERİne tevdi oldu. Ama uygulamanın ayryntısını belirten yönetmelik yayınlanmadı. Bunu bekliyoruz. Ondan sonra denetim başlayacaktır.

Dolayısıyla liselerin denetimiyle birlikte denetmen ihtiyacı hasıl olacağı malumdur.

Ancak MEB bu 4+4+4 düzenlemesi öncesi Dnetime öncelik veremeyecek gibi görünüyor, öncelikle sistemi oturtacak sonra denetlemeyek gibi, kısacası 2012 de başvuru olmaz 2013 ü bekleyelim.

muhayyelat
Memur
30 Nisan 2012 07:46

Aslında bakanlık isterse yapılanmayı da sınav sürecini de 2012 yılına yetiştirebilir.Lakin şu anda öncelikler listesinde sınav süreci ön planda değil gibi..Yine de hazırlıklı olmak lazım diye düşünüyorum.

aygun21
Şube Müdürü
03 Mayıs 2012 08:35

Kimsenin bu konuya ilgisi de kalmamış, kimse yazmıyor.

fahriii
Aday Memur
03 Mayıs 2012 12:23

koyun can derdinde kasap et derdinde kuzular da süt derdinde ondan olabilirmi acaba?

zorbeyy
Daire Başkanı
06 Mayıs 2012 17:08

Koyun kuzu muhabbeti güzel ama MEB yeniden yapılanmayıu tamamlamadan (4+4+4)bu işe sıra gelmeyecek gibi....

mat-44
Aday Memur
06 Mayıs 2012 19:23

Arkadaşlar sınavda soruların ağırlıklı geleceği konular neler acaba?Örneğin eğitim bilimleri deniyor ama hengi konuları? ağırlık nerden?Bütün eğitim bilimlerine mi çalışacağız.Soru dağılımı daha önceki yıllarda yapılan sınavlarla paralel mi olacak?Nerden başlamalıyız önerisi olan var mı?

rgulecyuz
Şef
07 Mayıs 2012 10:23

Biz bu sınavın olmaması il eğitim denetmenliğinin kaldırılması için çalışıyoruz inşaallah bakanlık bu eğitim denetmenliğini kaldırır ya da sınav yapmayarak sayıları iyice azalır.eğitimde denetmenliğin hiç bir faydasının olmadığını düşünüyorum.

doçent
Aday Memur
16 Mayıs 2012 11:06

hiç bir faydası yok derken yanılıyorsunuz sayın hocam. birkaçını tenzih ederek söylüyorum. kendi egolarını tatmin etmek.

karakay38
Aday Memur
17 Mayıs 2012 20:32

sayın rgüleçyüz bu sınava kaç defa girdiniz? yoksa hiçbirinde başarılı olanadığınız içinmi uzanamadığınız ete laf atıyorsunuz!

piagetram
Şef
18 Mayıs 2012 02:29

Sayın karakaya Bilmeden konuşmayın Eski forumları incelerseniz Rgülecyüz hocamızın donanımlarını görürsünüz.Arkadaşımız ulaşmamış değil ulaştırılmamıştır.Görüşlerine gelince İstisnaları tenzihederim ama maalesef ilköğretim yada eğitim müfettişleri yada ildenetmenleri diyelim ...Pek çoğu teknolojiden,formasyondan uzak donanımsızlar.Sonyıllarda vitrin yeni müfettişlerle biraz düzeldi. İnşallh dahada düzelecektir.Sınava gelince yerdeğiştirmelerden sonra alım yapılacağını düşünüyorum.Yönetmelik yayınlanmadı ama khk eski yönetmeliğin uygulanmasına izin veriyor.istnirse yeniyönetmelik yayınlanmadan sınav yapılabilir. ancak şuda bir gerçek ki mayısın sonunageliyoruz. budademek oluyorki açılırsabile kasımaralık gibi,,,

saygılar

zorbeyy
Daire Başkanı
18 Mayıs 2012 08:54

4225 İL EĞİTİM DENETMEN olması gerekirken şuanda 2868 ihtiyaç 1357 dir

adacıklarülkesi
Aday Memur
18 Mayıs 2012 09:39

g

ü

n

c

e

l

rgulecyuz
Şef
18 Mayıs 2012 12:41

piagretram hocam sizi çok iyi tanıyorum yazılarınıza teşekkür ederim.Sizde benim gibi 2 defa yedekte kalanlardansınız

karakay hocama gelince ben müfettişlerden kaçmak, nefsimi doyurmak ağa olmak paşa olmak için girdim ikisinde de kazandım ancak sözlüde yedekte kaldım.öğretmenlere denetimde faydalı olmak , eğitime faydalı olacağım için değil

hem 2009 dan hem de 2007 bir çok atanan arkadaşım var.Çok rahat olduğunu her yerde saygı gördüklerini söylüyorlar.

Öğretmenlere 1 saatte faydalı olurum.öğretmenlere güzel bir denetim yaparım onlarının kalplerini kırmam,onları kendimden biri sayarım ,düşüncelerine değer veririm.1 saaate sınıfın seviyesini ölçerim her yerde saygı görürüm Şeklinde düşünüyorsan yolun açık olsun

muhayyelat
Memur
18 Mayıs 2012 15:31

Aslında ben de 2009 yedeklerindenim.Fakat o yılki forumu dışardan takip ettim.Paylaşımlar sadece sınavla ilgili değildi.Şiirler,şiirsel metinler,film önermeler,maç geyikleri..Efsane bir forumdu gerçekten...

Toplam 285 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi