Editörler : supporters.

celline87
Aday Memur
16 Kasım 2011 13:50

Arkadaşlar, 26sındaki sınavın şekli nasıl olur? soran, duyan, bilen, fikri olan varmı?

AB uzman yard. sınavına girdim, onun gibi mi olur?

Ayrıca Gümrük Tic. uzman yard. için bölümlere göre seçim yaptık, alan kısmından gelecek sorular sadece seçilen alanlardan olacaksa, çoktan seçmeli olur gibi geliyo bana, hem GY GK ve dil de var sınavda...

srma
Aday Memur
17 Kasım 2011 13:40

Arkadaşlar,

Eşit işe eşit ücret yasasından sonra Gümrük uzman yardımcılarının maaşları ne kadar olur?

dsgn
Aday Memur
18 Kasım 2011 14:51

ab uzmanlğı sınavını bu kadar hızlı okuyan ama başvuruları son güne kadar halledemeyen bakanlık bende de olumsuz etkli bıraktı. o kadar emeğim acaba boşuna mı gitti diye soruyorm kendime. hala kaç aldığımız sorusuna bilgi edinme cvp verememesi de ilginç

ankarafatihi
Aday Memur
21 Kasım 2011 19:08

neredeyse 1000 sayfa sınav kagıdını 1 günde okuyan gümrük bakanlığı bir haftadır bilgi edinme başvurumuza cevap veremedi. Hakkaniyetle kul hakkı yemeden sınav yaptıysanız Kaç puan aldık kardeşim açıklayın, kim kaç puan almış ortaya çıksın. Kurumunuza şüphe lekesi bulaşıyorrrrrrrrrr

alice-e
Aday Memur
23 Kasım 2011 14:35

soru dağılımını bilen var mı? daha önce bir arkadaş 50 soru alan, 50 soru yabancı dil, 20 soru genel ekonomi , 10 soru genel kültür yazmış doğru mu bu?

elisa sude
Şef
23 Kasım 2011 23:10

arkadaslar sinav giris belgesi nerden alinacak?Ankarayi bilmiyorum yardimci olabilirmisiniz

bita
Aday Memur
24 Kasım 2011 00:29

giriş belgeleri ulustan alınacak.Başvuru yaptığımız yerden.Ankarayı bilmeyen bi insan için şöyle ulus heykelde indikten sonra 2 dakıka uzaklıkta kocaman sümerbank binasının sağında sorarsanız söylerler.

ssservet
Şef
24 Kasım 2011 02:34

alice-e evet ben de soru dağılımını yazdığın şekilde biliyorum ama saçma olan 10 tanecik genel kültür sorusunda 6 doğrunun aşağısına düşersen diğerlerini fullesen bile eleniyor olman..

b.waldorf
Kapalı
24 Kasım 2011 09:43

bi de kpssden bu yana tarih coğrafya bakmıyosan 6'nın altına düşmek gayet olası..en azından benim için.. ben bi de yabancı dil sınavını neden yaptıklarını da anlayamadım.. zaten dil belgesi de istememişler miydi?

puskas85
Memur
24 Kasım 2011 16:22

konu mort olmuş hafta sonu sınav var kimsenin bişe yazdıgı yok... herkes harıl harıl ders çalısıyor anlaşılan:)

ex-authority
Memur
24 Kasım 2011 16:25

hafta sonu sınav var. çalış!... çalış!... çalış!...

ex-authority
Memur
24 Kasım 2011 16:31

çalışmalıyım...

çalışmalısın...

çalışmalı...

çalışmalıyız..

çalışmalısınız...

çalışmalılar...

Nikopol
Şef
24 Kasım 2011 17:12

sınav yerine aştiden nasıl gidiyoruz arklar

gnny
Memur
25 Kasım 2011 11:10

güncelinyo. sınava giriş belgesi yarın alınabilirmiş. sınav 10 da

gnny
Memur
25 Kasım 2011 11:13

haci aştiden ankaraya binersin kızılaya gidersen ordan metro ile devam edersın ulus da inersin.

ya da aşti nin karşısına gecersın , altgeçit ile , ordan ulus dolmuşuna binersin.

en olmadı aştinin karşısına geç haci taksiyle 15 tl yi geçmeyecek bi ücret ödersin.

morkilim
Aday Memur
25 Kasım 2011 19:21

sınav saat kaçta

alice-e
Aday Memur
25 Kasım 2011 20:34

sınav 10 da..

ssservet
Şef
26 Kasım 2011 13:30

evet sınavla ilgili ilk yorum da benden olsun bakalım..şu kadarını söyleyeyim tam bir ters köşe oldu bence benim gibi herkes için.hangi test için? genel ekonomi bilgisi..ya arkadaşlar genel ekonomi deyince aklımıza iktisada girişte gösterilen arz-talep tüketici-üret

ici rantı gibi mikro ve temel makro bilgiler gibi basit şeyler mi gelir yoksa takibi ilginin yanında profesyonneliği de gerektiren güncel ekomik bilgiler mi?-ki bence o soruların sallamadan bilinebilmesi(bir kaçı hariç) için bloomberg TV'deki programların ya da ekonomi programlarının hiç kaçırılmaması veyahut soruların önceden alınması gerekir ki soruları hazırlayan da anadolu üniversitesiymiş..yani bu 20 soruda yüzde 60 baraj olan 12 doğruyu yapabilene harbi helal olsun. ama bu zamana kadar hiç bu şekilde sorulmamış, bu bir ilk oluyor herhalde. Yani bence testin bu kısmında yüzde 60 barajın dikkate alınmaması ya da sınavın iptal edilmesi gerekir,yoksa aleni bir haksızlığa imza atılmş olunur...

alice-e
Aday Memur
26 Kasım 2011 14:19

gerçekten çok merak ediyorum ekonomi bilgisi sorularını bilerek yapan var mı

b.waldorf
Kapalı
26 Kasım 2011 14:25

kesinlikle katılıyorum.. genel ekonomi diyo sınav ilanında ama güncel ekonomi çıktı.. ben de genel ekonomi diyince temel iktisat konularını beklemiştim.. çok çok ağırdı cidden.. ingilizce basitti.. ben iktisattan girdim alan olarak, bana iktisat da zor geldi..

Toplam 231 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi