Editörler : F16 Gökçen

nerd
Yasaklı
09 Mayıs 2013 12:25

"bir daha asla hastalanmayın" kitabında yazar bir süpermarketten aldığı portakallarda yapılan ölçüm sonucu hiç c vitamini çıkmadığını yazaıyor. c vitamini deposu olması gereken portakallarda sıfır vitamin çıkıyor. nedenide portakallar daha yeşilken, c vitamini oluşmamışken toplanıp aylarca bekletilmeleri ve yapay yöntemlerle olgunlaştırılmalarıymış.

güler misin ağlar mısın ?

Beslenme-Uzmanı, 11 yıl önce

Doğal olmayan,besin olmaz,ilaç ya da kimyasal olur.o da doğadan ama gıda değil.önemli olan bilinçli tüketici olmak.vücudun hergün ihtiyacı olan besinleri doğal olarak karşılamaya dikkat etmek.bizim millet olarak en büyük yanlışımız şekil ve tat sağlıktan önce gelmesi.sonra hatalıklar artıyor,ardından ne bulursak ona sarılıyoruz.çare arıyoruz.doktorları zora koşuyoruz.onların insan olduğunu unutup,sadece bir alanda uzman olduklarını,herşeyi bilemmelerinin doğal olduğunu unutuyoruz.proteinin ve vitaminlerin kasları beslediğini,karbonhidratların yağları beslediğini,ama bunların hücreleri besleyip genç kalmamızı sağladıklarınız gözardı ediyoruz.bilmediğimiz otları deniyoruz.doktor herşeyi bilir diye sabah ne yesem hasta olmam diye soruyoruz,doktorlarda bilmem diyemiyor,c vitamini al,meyve bol tüket klasik cümle.ama değişen birşey olmuyor.doğru ama portakal artık olmuş körtopal,eskisi kadar C vitamini içermiyor.muz 1985te 300Mg B vit. vardı,artık 10Mg geçmez.yüzde 95 den fazla kayıp var.gerisini siz düşünün.su tüketimini hafife almayın 25kiloynuza 1lt su için.arabın petrolü ucuz bizim de suyumuz.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
09 Mayıs 2013 14:48

Aynen.Mersin limanından çıkan patlıcan yüklü kamyon Konyaya 5,5 saatlik yolculuktan sonra gelince ne oluyor?büyük kasalara 5-6 patlıcan konuyormuş,patlıcanlar yolculuk bitene kadar yani 5,5saatte büyüyerek kasaları taşırıyormuş.şoför bir arkdaşın kardeşi anlatmıştı.Hal böyle olunca pazar seyran oluyor::::(

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
27 Eylül 2013 14:31

BU AYLARDA A-C-E GRUBU ANTİOKSİDANLAR,KALSİYUM,MAGNEZYUM,ÇİNKO GİBİ VİTAMİN-MİNERALLERİ YETERLİ DÜZEYDE VE DÜZENLİ ALMALIYIZ.AYRICA PROTEİN VE DOYMAMIŞ YAĞLARI DA EN AZ GÜNDE BİR ÖĞÜN ALMALIYIZ.

SİNDİRİM SİSTEMİNİN SAĞLIKLI İŞLEMESİ İÇİN LİF TÜKETİMİNİ ARTIRIN.LİFLİ MEYVE SEBZE ARTIRIN.

lab-62
Şef
27 Eylül 2013 22:51

sayın Beslenme Uzmanımızın değerli bilgilerine katılıyorum ve bende kendi yaşam ve beslenmemdeki geliştirdiğim alışkanlığımı size tavsiye ediyorum;

hakiki çiçek balı( çam balı da olabilir)+arı sütü+polen+ bir miktar probolis,

bunu 1kglık kavanozda hazırlatıyorum ve her sabah kahvaltı öncesi 1tatlı kaşıgı( tahta kaşık olacak) yiyorum ve yaklaşık 6 aydır etkisini gördüm bağışıklığım daha güçlü eskiye oranla ve ben neredeyse hiç hasta olmadım.deneyin zararını göremessiniz eğer bal ürünlerine karş allerjiik durumunuz yoksa.saygı ve sevgi ile..sağlıklı günler dilerim :)

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
30 Eylül 2013 13:42

lab-62 güzel bir karışım önermiş.Allah'tan babam arılarından dolayı bal sorunum yok.

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi