Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27
25 Eylül 2011 13:40  

Editör
2012 KPSS Hazırlık İçin TEK KİTAP Tavsiyesi !!

Ben 2006'dan beri yargıyı kullanıyorum. Bu seneye kadar tek kitaptı ve memnundum. Bu sene 2 kitaplı modüler set yapmışlar, olsun sorun değil yine kullanırım. Ama yanılmıyorsam şu an Türkiye' de en fazla satılan İhtiyaç Yayınlarının kitapları. Gerçi henüz onun 2 kitaplı seti piyasaya çıkmadı, birkaç aya çıkar. Ben diğer yayınevlerinden hiç çalışmadım ve fikrim yok. Bir de yıllar içinde yargının satışları biraz geriledi gibi. Bunun nedeni ihtiyacın gerçekten çok iyi olması mı ? Bilemiyorum. Bu nedenle Yargı, ihtiyaç,data vs. birden çok yayınevlerinin TEK KİTAPlarına çalışan arkadaşlar bu sene için tavsiye edeceğiniz kitap hangisi olur ? Kitap değiştirmekte zorlanırım sonuçta yargıya güveniyorum, ama tabi bu ihtiyacın daha iyi olması durumunda ihtiyaca geçmeyeceğim anlamı taşımıyor.. (Not: KPSS lisans için modüler setlerin zaman ve para kaybı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle lise-önlisanslar için hazırlanan tek kitaplara çalışıyorum)

25 Eylül 2011 13:48

poseydn27
Kapalı

tek kitap devri bitti..

sağlam puan istiyorsan piyasada ne bulursan alıp çözmelisin.

25 Eylül 2011 13:56

Adversary
Editor

ya tercih meselesi tabi. Ama ben modüler setlerin işe yaramadığını düşünüyorum. Aldım inceledim ve gereksiz gördüm. Tek kitap favori benim için. Ama belki bir gün kpssnin kapsamı da öss gibi olur, o zaman modüler setler mantıklı olabilir benim için..

25 Eylül 2011 14:48

EHeh

bende yargının tek kitabıyla çalıştım ve cok beğendim tekrar çalışırsam yargıdan asla şaşmam konu anlatımlı kitaplar arasında

25 Eylül 2011 16:08

cevrimdisi
Yasaklı

kardes kitap seçimi yaparkeen beklentilerine göre hareket etmelisin..

örneğin matematiği ve diğer dersleri ayrı ölçutler içinde düşünmelisin...

matematik yapabilen birisi uyduruk bı setı bıtirip sadece soru cozmelidir....

ben bu hafta içinde gebzede kitap araştırdım 2012 nın kıtapları daha cıkmamıs ihtiyac ve data dısında bende gelmısken ıkısınıde alayım dedım ihtiyacın şekergıbı setını aldım 6 kıtaptan olusuyor cok ayrıntılı bı set...datanınkı ıse kalın ve tek bır kıtap 960 sayfa..

datayı 22.5 tlye aldım ihtiyacıda 57.5 tl ye..

ihtiyac abartmıs konu anlatımını mesela matla geoyu ayırmıs h-gelelım sayfa sayılarına

mat 714

geo 332

turkçe 394

tar 470

cog 408

vat 380 sayfa yanı bu sete bu para gayet makul

özellikle 90 ve yukarısı hedefleyen arkadaslar bu setı bıtırıp soru cözerlerse isabetli olur özellikle matı zayıf olanlar

ben daha calıçmaya başlamadım mat ve turkçe harıs ezber onemlı oldugundan

kasım gıbı baslarım...

25 Eylül 2011 16:22

Adversary
Editor

aslında benim set problemim yok. Ben yayınevi konusunda kararsızım. İhtiyaç mı Yargı mı ? İki kaynaktan da çalışmak istemiyorum. Önemli olan farklı kaynaklardan soru çözmek. Yoksa konu konudur. Bu nedenle hızlı bir tekrar için 2 kitaplık setlerden alacağım. Ama kararsızım. Yargı iyi zaten biliyorum. Ama ihtiyaç son dönemde çok popüler oldu. Merak ediyorum bu ihtiyaçta ne var bu kadar :) onun için dedim her ikisini de kullanan arkadaş var mı diye. Aradaki fark önemli benim için..

25 Eylül 2011 17:34

cevrimdisi
Yasaklı

bu kadar yargıya takılma

2 kıtaplık setlerde ayrıntı olmaz...

ben gecen sene hem ıhtıyaz hemde nobelden çalıstım arada fark yoktu sen herhangı bı sete calış ve bılgılerını guncel tutmak ıcın bol bol soru coz bence bu ıs ıçın ıhtıyaz seker gıbı set ıdeall

25 Eylül 2011 18:05

esessercan

b gurubu için tek kitap öneriyorum sadece ihtiyaç konu anlatımı ,2 3kaynaktanda test çöamek rahat 80 üzerine çıkarır

25 Eylül 2011 21:22

bizde atanıcaz

matematiğim benim fena değil soru bankası olarak ne önerirsiniz

25 Eylül 2011 21:50

Sevq

uzmanın öğreten matematik güzel

ihtiyacında var

25 Eylül 2011 21:56

çelebioğlu

arkadaşlar, kpss b p3 puan türünde 80 ve üzeri için en gy ve gk'den en az kaç net yapmak gerekir?

25 Eylül 2011 22:22

yyaseminsss

90,5 netle 79 aldım.hala atanamadım.en kötü 95 net lazım.2012'de kişi sayısı artacağından 100'e ne kadar yaklaşılırsa o kadar iyidir diye düşünüyorum.İhtiyaçtan çok memnun kaldım.mat kötü ben de o ayrı.

26 Eylül 2011 10:27

murmuy

Arkadaşlar kurumların DPB na memur kadro sayısı için başvuruları 5-30 Eylül tarihleri arasında, yani son 5 gün email, twit, mesaj ne bulursanız gönderin

SON ŞANSINIZ 2 DAKİKAKINIZI GELECEĞİNİZ İÇİN AYIRIN LÜTFEN

26 Eylül 2011 21:06

zna1

ihtiyaç'ın setini habertürk 29 kupona veriyor arkadaşlar. ben kararsız kaldım dün alacaktım almadım. atanırım belki dedim :)

27 Eylül 2011 13:09

Adversary
Editor

ya bu ihtiyaç çok mu iyi ? neden herkes ihtiyaçta ?

27 Eylül 2011 14:17

murmuy

SON 3 GÜN ! Email atmayana ekmek yok !

Arkadaşlar kurumların DPB na memur kadro sayısı için başvuruları 5-30 Eylül tarihleri arasında, yani son 3 gün email, twit, mesaj ne bulursanız gönderin

27 Eylül 2011 14:51

erdinho

Arkadaşlar ne olur aklınızı başınıza alın, biri diyo 5000 gelir öteki diyo olurmu en fazla 1000 abuk subuk muhabbetler millet kahin olmuş, enerjimizi boş yere harcayacağımıza email atmaya çaba gösterelim, boş münakaşalara girmeyelim, en azından şu son 3 gün kenetlenelim, birileri kasten rehavet pompalıyo, birileri kasten karamsarlık pompalıyo, millet resmen pompacı olmuş, bırakın bu boş işleri, inanmayın kanmayın arkadaşlar, mücadele edin, normalde gelebilecek kadroyu 5 kişi arttırsak bile bu kardır, çok önemlidir, ağlamayana meme yok arkadaşlar, attığımız maillerdde 5000 gibi az bir rakam yerine en az 10000 talep edelim..

Şimdi parmaklar mücadele için çalışsın İ ve İBF mezunları kardeşlerimiz için çalışsın, bu mücadele sadece kendimize değil herkese yaricak, lütfen sorumluluk alın 1 tanecik bile olsa email atın, 1 kere attığınızda inanın çokdeğişiik bir duygu hissediceksiniz, haydi arkadaşlar lütfen duyarlı olalım son 3 gün!!!

Toplam 16 mesaj