Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27
01 Ekim 2011 08:33  

4 yıllık okurken 2 yıllık önlisans diploması alma?

Arkadaşlar ben 4 yıllık Maliye okuyorum.2012 Kpss sınavına önlisans diploması alarak girmeyi düşnüyorum. Önlisans olarak mı gireyim,Lisemi?Fikirlerinizi paylaşırmısınız?

01 Ekim 2011 08:48

gozleri

4 yıllık bölüm okudugun için önlisans diploması alırsan tercihin bölüm değil sadece 3001 kod olacak ve lise meslek lisesi diplomasıysa o daha avantajlı yok düz lise isen 3001 bile olsa daha mantıklı malum sertifika sız düz liseden 93 lerde filan puanlar :)))) önlisans 3001 88 lerde sanırsam ve daha iki atama dönemi var 3001 düz liseye göre çok çok avantajlı ve gün geçtikçe lise kategorisinden bölümler ayrılıyor önlisansa geçiyor teknisyen şoförlük ve hizmetli biraz zor liseden memur bile almazlar bu gidişle :)

01 Ekim 2011 08:57

ay__ışıgı

Öncelikle cevap için teşekkürler.Evet Liseden atanmak artıkk oldukça zor,önlisans olarak girdiğim de de 3001 sorununu yaşayacagım ;) ama liseye göre birazda olsa avantajlı sanki.

01 Ekim 2011 10:33

cmptrci

kardeşim bnm anladıgım kadarı ıle sn önlisan olarak girmek istiyorsun sınava ama onun için 3.sınıfta okulu bırakman lazım sonra sana 2 yıllık dıploma verıyolar veyada 2 sınıfı bıtırmen lazım anladıgım kadarı ıle boyle sonra önlisan olarak girebiliyon suan fakulte okurken gıremezsın zaten. lise ye gelirsek lise kpss bitmiş yaa adamlar 94 95 istiyo o puanı alan adam zaten profösör filan dır :S

01 Ekim 2011 10:41

yunusbenli
Kapalı

ben de sınava birinci sınıfın sonunda girmiştim ve şuan ikinci sınıftan önlisans diplomamı aldım ve tercih yapabileceğim; yeniden kayıt olup üçüncü sınıftan açık öğretime devam edecem ve 2012 KPSS lisans sınavı için kitap siparişimi verdim bile...

size tavsiyem önlisans olarak girin ve sınava güzel hazırlanın 90+ üzerinde puan almalısınız ki atanamama düşünceniz kalmasın; bu arada ehliyet, bilgisayar işletmenliği, santral vs. bütün alabileceğiniz sertifikaları da tamamlayın bazı kurumlar bunlardan bir kaçına sahip olmayı şart koyabiliyor...

lise 93.5 puan ile ancak hizmetli olabildim, önlisan 95 puan ile şehir ve kurum bekliyorum önümde kasım ve mayıs atamaları var, sizin durumunuz da benzer olacak :D bakalım lisans sınavında neler başıma gelecek :)

01 Ekim 2011 11:26

ay__ışıgı

cmptrci;Şuanda ben 3.sınıfa geçtim ve alttan hiç dersim yok Kaydımı sildirip diplomayı alıp tekrar 3. sınıftan başlayacagım..

İlginiz için teşekkür ediyorum arkadaşlar...

Yunusbenli; dediğiniz gibi önlisans girmek daha avantajlı , puanı da yüksek tutmak lazım.Bilgisayar İşletmenliği sertifikam var bunun üzerine Hızlı yazma 10 parmak sertifikası alacagım.

Toplam 5 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?